Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?

Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?

kak-obustroit-akvarium-dlya-petushka_4.jpg (74.93 Kb)

Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в деяких днями і тижнями не було світла. Звичайно, через це виникали проблеми в акваріумах, оскільки все приладдя працює на електриці (обігрівачі, фільтри, світильники…).

Спробуємо підказати прості способи, як вберегти рибу при тривалих вимкненнях світла. Якщо у вас є якісне автономне джерело живлення, то ці поради не для вас)

За кількагодинного вимкнення електроенергії серйозні проблеми зазвичай не мали б виникнути навіть у перенаселених акваріумах.

Якщо світла нема добу і більше, то варто дотриматись кількох правил:

1. Поки немає електрики і все обладнання не працює, не годуйте рибу взагалі;

2. Спостерігайте періодично за станом риби;

3. Робіть щоденні часткові підміни води (не більше 20%)

Аерація

Існують компресори на батарейках, які допоможуть забезпечити аерацію. Такий пристрій можете придбати навіть, якщо особливих проблем зі світлом нема. Їх може вистачити від кількох годин до доби роботи.На тривалий період, звичайно, його буде недостатньо. Але як аварійна тимчасова аерація буде помічним.

Можна накачати м'яч чи матрац і повільно подавати повітря через розпилювач.

Якщо ви помітили, що уся риба зосередилась біля поверхні води і жадібно ковтає повітря, це свідчить про брак кисню. Є спосіб за таких екстремальних умов наситити воду киснем – додати перекис водню. Акваріумісти деколи використовують цю рідину для боротьби з водоростями, поливаючи їх зі шприца просто в акваріумі.

У нашому випадку такий спосіб не підійде, бо просто різко збільшить концентрацію кисню в окремих місцях. Це проблеми не вирішить, та ще й може зашкодити рибі. Тому варто перекис водню (3%) розчинити окремо у воді і лише тоді влити в акваріум, розливаючи по усій площі.Для такого екстремального «оживлення» риби радять пропорцію не більше 25 мл 3-процентної перекисі на 100л води.

Ще радять підливати періодично 1 літр води з розчиненим перекисом водню по задній стінці акваріума у пропорції 1 мл перекису на 10 л акваріумної води.

Крім цього, існують спеціальні оксидатори, в основі яких є звичайне каталітичне розкладання перекису водню, регульоване температурою навколишнього середовища. За більшої температура води, де встановлено оксидатор, швидше розкладається перекис і більше виходить кисню. Чистий перекис, що ще не розклався, залишається тільки в приладі.

Також можна розселити рибу по кількох ємностях, якщо є така можливість. Особливо, якщо акваріум сильно перенаселений.

Ще один важливий момент. Коли акваріум широкий, то поверхня води має більшу площу взаємодії з повітрям. Коли ж банка вузька і висока, то мор риби гарантований без додаткової аерації.

Фільтрація

За кілька годин вимкненого фільтра нічого особливо не трапиться з водою і з корисними бактеріями.

Також можна забезпечити аварійну фільтрацію за допомогою фільтра, який працює від автономного компресора, про який ми згадували вище.

Також читайте: Як доглядати за акваріумом?

При тривалому вимкненні фільтра (зовнішнього чи внутрішнього) бажано промити губки перед тим, як знову його вмикати.

Якщо цього не зробити, а фільтр увімкнеться сам з появою світла, мертві бактерії, які забезпечували біологічну фільтрацію, можуть суттєво підпсувати воду.

Але можете і не промивати губок на свій страх і ризик, як це зробив автор цього тексту після 16 годин без електрики. У 112 літровому акваріумі (без перенаселення) лише тимчасово помутніла вода, уся риба залишилась живою. Однак так може не пощастити, якщо є перенаселення, а ви ще й вирішили погодувати рибу.

Обігрів

Та найбільшою проблемою, яка виникала зазвичай в акваріумістів при вимкненнях електрики зимою, а особливо в акваріумних магазинах без опалення, це було охолодження води.

Більшість риб спокійно витримує поступове зниження температури на кілька градусів. Та коли це більше 5-10 градусів, то вже критично.

У домашніх акваріумах, якщо в квартирі температура тримається понад 20 градусів, то проблем з додатковим обігрівом немає.
Тим більше, що вода в акваріумах поступово охолоджується, особливо, якщо це банка на понад 100 літрів і більше.

Стримують охолодження води кришки та покривне скло. Можна додатково закутати акваріум тепловідбивним екраном та пледом.

Також за можливості можна зробити часткову підміну води, замінивши на теплішу на кілька градусів.

Якщо ви бачите, що максимальне зниження температури не буде критичним, то додаткового обігріву не потрібно.

Якихось автономних обігрівачів на батарейках чи акумуляторах у продажу поки немає.

Освітлення

Світло для риби не відіграє особливої ролі, та важливе для рослин. Якщо у вас акваріум-травник, то будьте готові, що частина рослин може відійти при тривалих вимкненнях.

Існують автономні лампи на акумуляторах, але повноцінного світла, звичайно, вони не дадуть. А як підсвітку можна використовувати.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Сіамський водоростеїд або САЕ
Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово вп...
Рибка чорний ніж – нічний хижак. Особливості та умови утримання
Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus al...
Молінезія: опис та цікаві особливості
Молінезія або як її ще називають моллі – одна із популярних акваріумних рибок. Це живородна рибка, тому її нескладно розмножити у домашніх умовах. Така здатність плюс не...
Як правильно запустити нових рибок в акваріум
Нових рибок потрібно поступово акліматизувати до умов вашого акваріума.
Як доглядати за акваріумом?
Для того, щоб правильно доглядати за домашніми рибками, необхідно утримувати в чистоті середовище їх проживання. А, як відомо, і в домашніх умовах, і в дикій природі, ри...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...