Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?

Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?

kak-obustroit-akvarium-dlya-petushka_4.jpg (74.93 Kb)

Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в деяких днями і тижнями не було світла. Звичайно, через це виникали проблеми в акваріумах, оскільки все приладдя працює на електриці (обігрівачі, фільтри, світильники…).

Спробуємо підказати прості способи, як вберегти рибу при тривалих вимкненнях світла. Якщо у вас є якісне автономне джерело живлення, то ці поради не для вас)

За кількагодинного вимкнення електроенергії серйозні проблеми зазвичай не мали б виникнути навіть у перенаселених акваріумах.

Якщо світла нема добу і більше, то варто дотриматись кількох правил:

1. Поки немає електрики і все обладнання не працює, не годуйте рибу взагалі;

2. Спостерігайте періодично за станом риби;

3. Робіть щоденні часткові підміни води (не більше 20%)

Аерація

Існують компресори на батарейках, які допоможуть забезпечити аерацію. Такий пристрій можете придбати навіть, якщо особливих проблем зі світлом нема. Їх може вистачити від кількох годин до доби роботи.



На тривалий період, звичайно, його буде недостатньо. Але як аварійна тимчасова аерація буде помічним.

Можна накачати м'яч чи матрац і повільно подавати повітря через розпилювач.

Якщо ви помітили, що уся риба зосередилась біля поверхні води і жадібно ковтає повітря, це свідчить про брак кисню. Є спосіб за таких екстремальних умов наситити воду киснем – додати перекис водню. Акваріумісти деколи використовують цю рідину для боротьби з водоростями, поливаючи їх зі шприца просто в акваріумі.

У нашому випадку такий спосіб не підійде, бо просто різко збільшить концентрацію кисню в окремих місцях. Це проблеми не вирішить, та ще й може зашкодити рибі. Тому варто перекис водню (3%) розчинити окремо у воді і лише тоді влити в акваріум, розливаючи по усій площі.



Для такого екстремального «оживлення» риби радять пропорцію не більше 25 мл 3-процентної перекисі на 100л води.

Ще радять підливати періодично 1 літр води з розчиненим перекисом водню по задній стінці акваріума у пропорції 1 мл перекису на 10 л акваріумної води.

Крім цього, існують спеціальні оксидатори, в основі яких є звичайне каталітичне розкладання перекису водню, регульоване температурою навколишнього середовища. За більшої температура води, де встановлено оксидатор, швидше розкладається перекис і більше виходить кисню. Чистий перекис, що ще не розклався, залишається тільки в приладі.

Також можна розселити рибу по кількох ємностях, якщо є така можливість. Особливо, якщо акваріум сильно перенаселений.

Ще один важливий момент. Коли акваріум широкий, то поверхня води має більшу площу взаємодії з повітрям. Коли ж банка вузька і висока, то мор риби гарантований без додаткової аерації.

Фільтрація

За кілька годин вимкненого фільтра нічого особливо не трапиться з водою і з корисними бактеріями.

Також можна забезпечити аварійну фільтрацію за допомогою фільтра, який працює від автономного компресора, про який ми згадували вище.

Також читайте: Як доглядати за акваріумом?

При тривалому вимкненні фільтра (зовнішнього чи внутрішнього) бажано промити губки перед тим, як знову його вмикати.

Якщо цього не зробити, а фільтр увімкнеться сам з появою світла, мертві бактерії, які забезпечували біологічну фільтрацію, можуть суттєво підпсувати воду.

Але можете і не промивати губок на свій страх і ризик, як це зробив автор цього тексту після 16 годин без електрики. У 112 літровому акваріумі (без перенаселення) лише тимчасово помутніла вода, уся риба залишилась живою. Однак так може не пощастити, якщо є перенаселення, а ви ще й вирішили погодувати рибу.

Обігрів

Та найбільшою проблемою, яка виникала зазвичай в акваріумістів при вимкненнях електрики зимою, а особливо в акваріумних магазинах без опалення, це було охолодження води.

Більшість риб спокійно витримує поступове зниження температури на кілька градусів. Та коли це більше 5-10 градусів, то вже критично.

У домашніх акваріумах, якщо в квартирі температура тримається понад 20 градусів, то проблем з додатковим обігрівом немає.




Тим більше, що вода в акваріумах поступово охолоджується, особливо, якщо це банка на понад 100 літрів і більше.

Стримують охолодження води кришки та покривне скло. Можна додатково закутати акваріум тепловідбивним екраном та пледом.

Також за можливості можна зробити часткову підміну води, замінивши на теплішу на кілька градусів.

Якщо ви бачите, що максимальне зниження температури не буде критичним, то додаткового обігріву не потрібно.

Якихось автономних обігрівачів на батарейках чи акумуляторах у продажу поки немає.

Освітлення

Світло для риби не відіграє особливої ролі, та важливе для рослин. Якщо у вас акваріум-травник, то будьте готові, що частина рослин може відійти при тривалих вимкненнях.

Існують автономні лампи на акумуляторах, але повноцінного світла, звичайно, вони не дадуть. А як підсвітку можна використовувати.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Молінезії: різновиди та умови утримання рибок
Молінезія – ще один різновид живородних акваріумних рибок. Як і пецилії, гуппі та меченосці, молінезії є доволі поширеними мешканцями домашніх водойм акваріумістів.
Пельвікахроміс пульхер: особливості утримання яскравої цихліди-папуги
Серед великого сімейства цихлід існують так звані карликові цихліди, тобто види, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Завдяки цьому їх можна утримувати у від...
Сом скляний. Умови утримання риби-привида
Серед величезного різноманіття рибок є й такі, за якими складно спостерігати, особливо в акваріумах-травниках. До таких мешканців домашніх акваріумів можна віднести склян...
Топ-10 найдивніших акваріумних рибок
Коли більшість людей чує щось про акваріумних рибок, то зазвичай уявляє золоту рибку у круглому акваріумі чи гуппі з мечоносцями, ну або скалярій з неонами. Та різноманіт...
Акваріумні рибки. Назви
Початківцям важко визначити назву тієї чи іншої рибки. дехто роками тримає акваріум, але не знає, що за рибки має. Для кращого розуміння та визначення назви риб варто зн...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Отоцинклюс – невеликий, але працьовитий сомик-водоростеїд
Отоцинклюс – це крихітний і не надто яскравий сом, однак його вважають одним із найефективніших водоростеїдів в акваріумі, подекуди більш ефективним, ніж відомий сіамськ...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...