Позеленіла вода в акваріумі: що робити

Позеленіла вода в акваріумі: що робити

zellls2.jpg (108.47 Kb)

В акваріумі як у замкнутій невеликій системі, нерідко трапляються проблеми із якістю води. Буває, що вода стає жовтою, коричневою чи білою як молоко. Це все ознаки певного дисбалансу. А трапляється, коли вода стає просто зелена.

Таке явище ще називають цвітінням води. Викликане воно бурхливим розмноженням одноклітинних зелених водоростей, зазвичай евглени зеленої. Про таку водорость багато хто пам’ятає ще зі школи, зокрема, про неї розповідають зазвичай на біології у 6-му класі.

Спробуємо пояснити, від чого зазвичай цвіте (зеленіє) вода в акваріумі.

Чому зеленіє вода в акваріумі

Основною причиною позеленіння води є надлишок світла. Саме це є важливою умовою швидкого розмноження зелених водоростей.Зверніть увагу, що йдеться не про появу водоростей, а власне про різке збільшення їх кількості, бо та ж евглена зелена присутня у будь-якому акваріумі. Просто за певних, сприятливих власне для неї умов, вона починає бурхливо множитись.

evglena.jpg (110.55 Kb)

Насамперед пересвідчіться, чи не потрапляє пряме сонячне світло в акваріум. Це може бути однією з причин позеленіння води. Дехто взагалі ставить акваріум на вікно чи на балконі.

Не будемо категоричними, що так робити ні за яких обставин не можна. Бо декому з акваріумістів вдається утримувати баланс в акваріумі і на вікні. За достатньої кількості рослин, які виїдають зайву органіку, і коли це не надто сонячна сторона, – це можливо. Тобто акваріум на вікні не є гарантією цвітіння води.Але ж якщо акваріум на вікні позеленів, то, очевидно, що світла забагато.

Тому кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Також читайте: Чому мутніє вода в акваріумі?

А дехто тримає включеним світло в акваріумі по 16-18 год, а то й цілодобово, щоб «рибкам було видно, куди плавати». Повірте, що є й такі пояснення.

Якщо ж в акваріумі відсутні живі рослини, то вода може позеленіти і від 10-12 год. освітлення. А в досвідчених акваріумістів, які мають акваріуми-травники, не зеленіє вода і при 14 год. світла на добу.

Бо світло насамперед потрібно живим рослинам. В акваріумах без живих рослин світло можна вмикати хіба, щоб погодувати рибок, або ж помилуватись. В інших випадках воно функціонально не потрібне і навіть зайве, особливо, якщо довго світити.

Часто не сам надлишок світла стає причиною розмноження евглени зеленої, хоч це і важлива причина. Проблема зазвичай комплексна.

Зокрема, допомагають множитись зеленим водоростям також такі додаткові фактори:

• Значна кількість органічних речовин. Це трапляється найчастіше через перегодовування або перенаселення акваріума. Тоді корисні бактерії не встигають переробити продукти життєдіяльності риб і залишки корму, а вищі рослини не встигають поглинати всі поживні речовини з води.

• Також прискорює ріст зелених водоростей зависока температура води. Улітку у деяких акваріумах вона може сягати і 32-33 градусів.

• Надлишок аміаку. Частіше трапляється у свіжозапущених акваріумах.

• Брак найпростіших (інфузорій і т.д.). Вони є у всіх акваріумах і поїдають евглену. Однак самі ж є кормом для риб.
При перенаселенні в акваріумі їх кількість може суттєво зменшитись

Чим шкодить зелена вода в акваріумі

Сама по собі евглена зелена на пряму не шкодить рибкам, однак заважає розвитку вищих рослин, виїдаючи всю органіку з акваріума. Рослини не ростуть, гниють і як наслідок порушується баланс в акваріумі. А це вже шкодить і рибам.

Також читайте: Як доглядати за акваріумом?

Тому не варто допускати, щоб акваріум був довго таким «зеленим».

Та й у такому акваріумі мало естетики, хіба вам подобається споглядати за болотом).

Як боротись із зеленими водоростями

Боротись із зайвими евгленами в акваріумі можна насамперед усунувши причини їх появи.

Зазвичай допомагає висвітлити воду разова часткова підміна води (до 50%) і повне затінення акваріума світлонепроникною тканиною на 3-5 днів (залежно від стану води).

Після такої профілактики варто зробити ще раз підміну води із паралельним видаленням решток рослин та водоростей. Також потрібно почистити фільтр і стінки акваріума.

Ну і, звичайно, після таких процедур варто усунути першопричину позеленіння води – зайве світло. Також потрібно стежити з балансом, не допускаючи перегодовування риби, стежити за фільтрацією та регулярними підмінами води.

Є додаткові способи, як швидко можна прибрати зайву частинки з води, у нашому випадку зелені водорості. Одягнути на внутрішній фільтр шматок синтепону, марлі, серветки з мікрофібри, а дехто використовує картридж для водоочистки.

Також існують різні спеціальні препарати, які допомагають усунути зайву евглену зелену. Є також УФ-стерилізатори води.

Але вони нищать і корисні бактерії, які в акваріумі, тому радимо боротись з водоростями природними способами.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Апістограма Раміреза – ефектна карликова цихліда
Окрім великих агресивних цихлід, які потребують окремих величезних ємностей, існують і суттєво менші і спокійніші цихліди. Серед таких варто відзначити карликову рибку ап...
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Пельвікахроміс пульхер: особливості утримання яскравої цихліди-папуги
Серед великого сімейства цихлід існують так звані карликові цихліди, тобто види, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Завдяки цьому їх можна утримувати у від...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...