Позеленіла вода в акваріумі: що робити

Позеленіла вода в акваріумі: що робити

zellls2.jpg (108.47 Kb)

В акваріумі як у замкнутій невеликій системі, нерідко трапляються проблеми із якістю води. Буває, що вода стає жовтою, коричневою чи білою як молоко. Це все ознаки певного дисбалансу. А трапляється, коли вода стає просто зелена.

Таке явище ще називають цвітінням води. Викликане воно бурхливим розмноженням одноклітинних зелених водоростей, зазвичай евглени зеленої. Про таку водорость багато хто пам’ятає ще зі школи, зокрема, про неї розповідають зазвичай на біології у 6-му класі.

Спробуємо пояснити, від чого зазвичай цвіте (зеленіє) вода в акваріумі.

Чому зеленіє вода в акваріумі

Основною причиною позеленіння води є надлишок світла. Саме це є важливою умовою швидкого розмноження зелених водоростей.Зверніть увагу, що йдеться не про появу водоростей, а власне про різке збільшення їх кількості, бо та ж евглена зелена присутня у будь-якому акваріумі. Просто за певних, сприятливих власне для неї умов, вона починає бурхливо множитись.

evglena.jpg (110.55 Kb)

Насамперед пересвідчіться, чи не потрапляє пряме сонячне світло в акваріум. Це може бути однією з причин позеленіння води. Дехто взагалі ставить акваріум на вікно чи на балконі.

Не будемо категоричними, що так робити ні за яких обставин не можна. Бо декому з акваріумістів вдається утримувати баланс в акваріумі і на вікні. За достатньої кількості рослин, які виїдають зайву органіку, і коли це не надто сонячна сторона, – це можливо. Тобто акваріум на вікні не є гарантією цвітіння води.Але ж якщо акваріум на вікні позеленів, то, очевидно, що світла забагато.

Тому кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Також читайте: Чому мутніє вода в акваріумі?

А дехто тримає включеним світло в акваріумі по 16-18 год, а то й цілодобово, щоб «рибкам було видно, куди плавати». Повірте, що є й такі пояснення.

Якщо ж в акваріумі відсутні живі рослини, то вода може позеленіти і від 10-12 год. освітлення. А в досвідчених акваріумістів, які мають акваріуми-травники, не зеленіє вода і при 14 год. світла на добу.

Бо світло насамперед потрібно живим рослинам. В акваріумах без живих рослин світло можна вмикати хіба, щоб погодувати рибок, або ж помилуватись. В інших випадках воно функціонально не потрібне і навіть зайве, особливо, якщо довго світити.

Часто не сам надлишок світла стає причиною розмноження евглени зеленої, хоч це і важлива причина. Проблема зазвичай комплексна.

Зокрема, допомагають множитись зеленим водоростям також такі додаткові фактори:

• Значна кількість органічних речовин. Це трапляється найчастіше через перегодовування або перенаселення акваріума. Тоді корисні бактерії не встигають переробити продукти життєдіяльності риб і залишки корму, а вищі рослини не встигають поглинати всі поживні речовини з води.

• Також прискорює ріст зелених водоростей зависока температура води. Улітку у деяких акваріумах вона може сягати і 32-33 градусів.

• Надлишок аміаку. Частіше трапляється у свіжозапущених акваріумах.

• Брак найпростіших (інфузорій і т.д.). Вони є у всіх акваріумах і поїдають евглену. Однак самі ж є кормом для риб.
При перенаселенні в акваріумі їх кількість може суттєво зменшитись

Чим шкодить зелена вода в акваріумі

Сама по собі евглена зелена на пряму не шкодить рибкам, однак заважає розвитку вищих рослин, виїдаючи всю органіку з акваріума. Рослини не ростуть, гниють і як наслідок порушується баланс в акваріумі. А це вже шкодить і рибам.

Також читайте: Як доглядати за акваріумом?

Тому не варто допускати, щоб акваріум був довго таким «зеленим».

Та й у такому акваріумі мало естетики, хіба вам подобається споглядати за болотом).

Як боротись із зеленими водоростями

Боротись із зайвими евгленами в акваріумі можна насамперед усунувши причини їх появи.

Зазвичай допомагає висвітлити воду разова часткова підміна води (до 50%) і повне затінення акваріума світлонепроникною тканиною на 3-5 днів (залежно від стану води).

Після такої профілактики варто зробити ще раз підміну води із паралельним видаленням решток рослин та водоростей. Також потрібно почистити фільтр і стінки акваріума.

Ну і, звичайно, після таких процедур варто усунути першопричину позеленіння води – зайве світло. Також потрібно стежити з балансом, не допускаючи перегодовування риби, стежити за фільтрацією та регулярними підмінами води.

Є додаткові способи, як швидко можна прибрати зайву частинки з води, у нашому випадку зелені водорості. Одягнути на внутрішній фільтр шматок синтепону, марлі, серветки з мікрофібри, а дехто використовує картридж для водоочистки.

Також існують різні спеціальні препарати, які допомагають усунути зайву евглену зелену. Є також УФ-стерилізатори води.

Але вони нищать і корисні бактерії, які в акваріумі, тому радимо боротись з водоростями природними способами.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Астронотус – рибка з інтелектом, яка впізнає господаря
Астронотуси – цікава і досить популярна риба серед акваріумістів, та вона точно не для новачків. Як більшість риб з сімейства цихлід, астронотуси вважаються великою рибою...
Расбора: умови утримання та догляд
Расбори – доволі популярні серед акваріумістів. Ці зграйні рибки дуже красиво виглядають в акваріумах завдяки своєму цікавому забарвленню, та й в утриманні вони не є скла...
Королі акваріума – дискуси
Дискуси – без перебільшення культова рибка серед акваріумістів. Їх вважають найкрасивішими тропічними акваріумними рибками. Тому заслужено їх називають королями прісновод...
Мечоносець санта клаус – різдвяно-новорічна рибка
У період різдвяно-новорічних свят хочеться і акваріум зробити святковим. А зробити це може допомогти не лише генеральна чистка, а й рибки з новорічною назвою – мечоносець...
16 цікавих фактів про акваріумних рибок
Люди заводять акваріуми вдома з різних причин – хтось для дитини купує, хтось використовує як елемент дизайну, комусь просто сумно на карантині, дехто реально захоплюєтьс...
Дивовижні скалярії: як правильно утримувати
Скалярії – це ті рибки, які хотів б мати будь-який акваріуміст, особливо в 80-х – 90-их роках, коли їх дістали було досить складно. Незвична форма тіла і якась велична по...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.