Як правильно купати собаку?
- Перед тим як купати чотирилапого друга, постеліть у ванній килимок, рушник або якусь ганчірочку. На не ковзаючій поверхні тварина відчуває себе впевненіше.
- Найбільше собаки бояться сильний шум води і різкі перепади температури. Прослідкуйте, щоб вода була близько +35 ... + 36 градусів.
- Коли ви поливаєте тварину з душу, стежте, щоб напір води був не сильним. Під струмінь з під крана собаку не ставте, це її налякає, особливо дрібні породи.
- Слідкуйте, щоб вода не потрапляла в очі і вуха улюбленцю. Закрийте їх ватними тампонами.
- Якщо у песика є складочки, наприклад, як у шарпея, промивати потрібно кожну з них. Змиваючи шампунь, перевірте, щоб ніде не залишилася піна, інакше на шкірі може початися подразнення.

Купання собак також є корисною фізіологічної процедурою, оскільки при очищенні щіткою або ганчірочкою не можна домогтися повного видалення пилу, лупи і виділень сальних залоз. Частота миття залежить від пори року і умов, в яких собак міститься.
Влітку собак купають поза приміщеннями на відкритих і захищених від вітру і пилу майданчиках, а взимку - в закритих теплих приміщеннях, де є можливість для висихання вимитого собаки. Мило використовують зазвичай господарське, туалетне або рідке, можна застосовувати спеціальні шампуні а при митті собак, від яких погано пахне, до води доцільно додавати 1% -ний розчин креоліну. Порядок миття такий: шерсть собаки добре змочують водою, потім намилюють милом; енергійними рухами долонь і пальців мило на шерсті збивається в піну, яка потім ретельно втирається в шерсть. Через 3-4 хвилини мильна піна змивається теплою водою. Потім вся процедура повторюється ще раз.

Собаки завжди досить чисті. І є всього три причини, щоб помити собаку з шампунем:
- Гігієнічна. Якщо собака заляпана багнюкою або чимось не добре пахнучим, треба мити. Не чекайте чергового миття, тому що «зараз ще рано». Найчастіше доводиться мити мисливських собак, які намагаються замаскувати свій природний запах.
- Лікувальна. Лікувальне купання - це один з найпоширеніших методів зовнішнього лікування при шкірних хворобах у собак. Періодичність і засіб для такого миття призначає лікар. Запишіться до дерматолога, якщо у вашої собаки проблеми зі шкірою.
- Косметична. Це купання для «краси», щоб шерсть блистіла і легко розчісувалася. Зазвичай собак миють перед виставками. Мити собаку без причини не потрібно.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!









