Бернський зенненхунд: утримання та догляд

Опис породи

Бернський зенненхунд є найбільш відомою з чотирьох різновидів швейцарських пастуших собак. Всі породи розлучалися у віддалених один від одного районах країни, завдяки чому збереглися в чистому вигляді. Поширена думка, що на формування породи вплинули собаки римських солдатів, які були завезені до Швейцарії більше двох тисяч років тому. Потім на довгий час бернський зенненхунд був забутий. Зустріти цю собаку можна було лише у деяких жителів Берна. У 1892 році почалося відродження цієї породи, яке пройшло успішно завдяки кінологу, експерту собак і геологу професору Альберту Хайма. У 1902-1904 роках пройшли перші виставки за участю цих собак, в 1907 році деякі селекціонери Бургдорфа вирішили взятися за просування даної породи. Саме в ті часи порода отримала свою нинішню назву – Бернський зенненхунд. Сьогодні ці собаки користуються популярністю в усьому світі.

bern_1

Собаки цієї породи пильні, слухняні. Вони вище середнього зросту, гармонійно складені. У Швейцарії вони виступають в якості собак-компаньйонів або запряжних собак. Зенненхунд наділений добродушним і живим характером, упевнений в собі, виявляє байдужість до чужих людей. Зайва агресія або боягузтво у цієї породи розцінюються як порок.

Бернські зенненхунди прекрасно ладнають з дітьми. Вони можуть годинами бути для дитини нянькою і ніколи її не образять. Ці собаки добре піддаються дресируванню. З зенненхунда може вийти відмінний сторож. Краще тримати таку собаку в заміському будинку, не забуваючи при цьому гуляти з нею поза територією двору.

Характер бернського зенненхунда

Бернський зенненхунд – це справжній компаньйон будь-якої сім’ї. Вони дуже ніжні, ласкаві, відмінно ладнають з дітьми, дуже терплячі і чуйні. У них достатньо сил проводити навіть з самими жвавими дітьми всі дні безперервно. При цьому бернський зенненхунд може з задоволенням валятися біля каміну, коли вся сім’я відпочиває. З іншими тваринами, а також незнайомцями, ці собаки дуже ввічливі.

Утримання і догляд

Бернський зенненхундсхильний до круглорічної линьки, яка від сезону до сезону може посилюватися. Вичісувати шерсть необхідно хоча б раз на тиждень, а навесні і восени – частіше. Це допоможе підтримувати шерсть в порядку і запобіжить (хоча повністю шерсть не зникне) безконтрольованому поширення шерсті по дому. Залежно від активності тварини і його порядності виникатиме і необхідність в купанні. В середньому собак цієї породи купають приблизно раз в два місяці.

У вухах бернського зенненхунда можуть активно розвиватися бактерії. Необхідно щотижня оглядати вуха на наявність запалень, подразнень і забруднень. Обробляють вушні раковини і канали спеціальним розчином, призначеним ветеринаром. До щотижневим обов’язковим процедур входить і чистка зубів. Вона забезпечить свіжий подих собаки і запобігає виникненню зубного каменю. Так як бернський зенненхунд дуже активний, його власнику не доведеться часто обрізати йому кігті. Робити це потрібно лише в разі потреби.

bern_2