Малінуа – історія походження та цікаві факти

Бельгійська вівчарка малінуа, також вживається як назва варіант малінуа – серед кінологів немає одностайної думки, чи можна вважати цих тварин окремою породою службових собак, чи лише різновидом бельгійської вівчарка. Справа у тому, що зазвичай бельгійську вівчарку поділяють на чотири різновиди: грюнендаль, лакенуа, малінуа та тервюрен, які у деяких країнах вважаються окремими породами, однак Міжнародна кінологічна федерація трактує їх як одну породу. В Україні малінуа не визнані окремою породою, хоча малінуа є найпопулярнішою з усіх бельгійців.

malinua_12

Початок породі малінуа поклав професор Адольф Ройль 1892 року, який досліджував собак. Вже тоді кінологи зауважили, що використання собак задля випасання овечих отар у Бельгії скорочується, тому окрім суто пастуших якостей порода малінуа повинна мати інші риси, зокрема слухняність, спритність, щоб дозволило використовувати собак з іншою метою.

1898 року виник перший клуб малінуа – одного з різновидів бельгійської вівчарки. Після цього почався розвиток породи як національної. 1901 року було офіційно зареєстровано собаку на кличку Vos des Polders, тобто рудий лис. Доволі швидко було встановлено новий стандарт для малінуа – це сталось у 1907 році.

Назва малінуа пов’язана з невеличким містом у північній Бельгії Мелехен. Самі малінуа – це короткошерсті жото-коричневі або вугілького кольору тварини.

Перша світова війна завдала удару і по племінній роботі із собаками – чисельність тварин суттєво зменшувалось, довелось відновлювати популяцію малінуа. Тож у 1920-х-1930-х роках було створено чимало розплідників, які займались бельгійськими вівчарками, зокрема малінуа.

Завдяки рисам, які вдалось свого часу розвинути селекціонерам та кінологам малінуа тепер є популярною у світі породою, яка відзначається розумом та послухом. Особливо часто вона використовується для роботи у військах країн НАТО. Також у собахи чудовий нюх, що оцінили прикордонники – малінуа займається пошуком наркотиків.

malinua_14

Цікаві факти про малінуа

  • Кінологи вважають, що якщо порівнювати із стрілецькою зброєю, то німецька вівчарка — це аналог автомата Калашникова. Натомість малінуа – це справжня снайперська гвинтівка.
  • Малінуа відзначається дуже тонкою душевною організацією, вони реагують та відчувають емоції свого господаря, тому дуже важливо, яка атмосфера панує у помешканні, де перебуває малінуа. Під час занять з малінуа у жодному разі не можна використовувати фізичних покарань, максимум, що допускається у поводженні з малінуа – різко потягнути повідок. Малінуа чутливо реагує на всі зміни у голосі господаря, тому не можна підвищувати голос або демонструвати свою образу, чи бути надто мовчазним.
  • Якщо ви вирішили завести малінуа, то мусите подбати про її швидку соціалізацію – якщо з цим затягнути, то малінуа стане агресивною. Починати соціалізацію потрібно коли ще малінуа є щеням, при цьому треба розуміти, що ці собаки не люблять коли з ними поводяться грубо. Якщо зневажити цією порадою, то з часом ви отримаєте нервову та боязку собаку.
  • Малінуа потребує щоб йому приділяли достатньо уваги, у жодному разі його не можна замикати “у чотирьох стінах”, інакше ви отримаєте вперту та норовисту тварину.