Бельгійська вівчарка грюнендаль – історія походження та цікаві факти

Бельгійська вівчарка грюнендаль, також вживається форма грюнендаль серед кінологів немає одностайної думки, чи в даному випадку йдеться про окрему породу собак грюнендаль, чи про про один із чотирьох різновидів бельгійських вівчарок. Йдеться про собак грюнендаль, лакенуа, малінуа та тервюрен, які у деяких країнах вважаються окремими породами, однак Міжнародна кінолоогічна федерація трактує їх як одну породу. Серед національних кінологічних організацій також немає одностайної думки, чи йдеться про одну породу, яка має чотири різновидності, чи про чотири самостійні породи, зокрема, чи є окремою породою грюнендаль. Всі чотири різновили отримали свої назви відповідно до французької вимови, оскільки наприкінці ХІХ столітті у Бельгії, яка є історичною батьківщиною для усіх порід тоді панувала французька.

Від інших бельгійських вівчарок відрізняються своїм чорним кольором та напівдовгою шерстю.

gryunendal_2

. . . . .

Історія національної бельгійської породи губиться в глибині Середньовіччя, однак найдавніші достеменні згадки про бельгійських вівчарок датуються 1650 роком, однак сучасний поділ на чотири підвиди-породи з’явився набагато пізніше. Грюнендаль, як окрема порода з’явився 1879 року у володінні “Шато Грюнендаль”, яке належало багатому бельгійцю Николасу Розу. Саме він вважається першим заводчиком грюнендалів, як окремої породи бельгійських вівчарок. 1907 року було встановлено офіційний стандарт для грюнендаля та його відмінність від інших бельгійських вівчарок.

1912 року грюнендаля в якості окремої породи визнав Американський клуб собаківництва. Тривалий час грюнендалі не були відомі в Україні, і лише наприкінці ХХ століття у нас з’явились перші грюнендалі.

gryunendal_3

Як і в інших вівчарок головним призначенням грюнендалів є випас та охорона великої рогатої худоби. Однак люди оцінили й інші видатні якості грюнендалів, а саме розум, витривалість, працелюбність, тож зараз вони виконують багато інших функцій, як охорони приміщень та територій, розшуку. Грюнендалі несуть службу на кордоні та у поліції. Вони успішними є в ході численних змагань. Врешті товариський характер сприяв тому, що часто грюнендалі стають домашніми улюбленцями.

gryunendal_4

. . . . .

Цікаві факти про грюнендаля

  • У бельгійських вівчарок надзвичайно розвинутим є почуття власності. Якщо якусь річ, їжу чи місце вона визнала своєю, то будуть її завзято захищати, навіть якщо супротивник сильніший за них.
  • У собачому світі грюнендалі відзначаються як довгожителі – чимало тварин цієї породи прожили понад 18 років.
  • Грюнендалі дуже люблять морозну погоду, оскільки добре переносять холод та сніг, а їх улюбленим заняттям взимку є сніжна ванна – заритись у сніг, у такий спосіб вони наче купаються у снігу.