
Бельгійська вівчарка малінуа
Міжнародна назва: Malinois
Країна: Бельгія
Рік: 1891
Ріст: 56 см. - 66 см.
Вага: 20 кг. - 30 кг.
Тривалість життя (в роках): 12 - 14.
Історія походження Бельгійської вівчарки Малінуа
Походження даного підвиду вівчарок простежується з другої половини 19-го століття (1891 рік), коли над виведенням собачок працювали на територіях Бельгії (що можна передбачити за назвою). Дослідження над створенням проводилися при популярності бельгійської ветеринарної школи, за допомогою братів Хайгеберт. У процесі були задіяні різні породи також вже існували на той час вівчарки, а також інші проміжні собачі лінії, в кінцевих результатах, суміщення яких подіяло на народження милих бельгійських малінуа.
Характеристика собаки Малінуа
Cобака середнього розміру з гармонійним тілом і сильними м'язами. Голова середньої довжини, очі мигдалеподібної форми, темно-коричневі. Вуха трикутні і прямі. Хвіст середньої довжини, посаджений низько, кінчик трохи зігнутий. Хутро складається з короткого волосся, трохи довше на шиї, де він утворює комір і коротше по голові. Забарвлення жовто-коричневе і вугільне. Бельгійські малінуа дуже енергійні собаки, тому їм потрібно щодня давати багато вправ. Малінуа дуже розумні собаки.
Тип вовни і забарвлення Малінуа
Ключовий момент в описі породи Бельгійської вівчарки – це довжина і колір шерсті. Саме за цими показниками собаки були розділені на лінії спочатку. Малінуа – це короткошерста вівчарка з добре розвиненим густим підшерстям. Шерстяний покрив повинен захищати собаку від вологи. Остьовий волос середньої жорсткості, щільно прилеглий. На хвості і галіфе утворюється не пишний начіс.
Окрас рудий, не інтенсивний і не освітлений, колір прийнято називати оленячим або теплим. На лопатках і боках є чорні відмітини, ніби собаку вимазали вугіллям. На морді вугільно-чорна маска, що охоплює площу від губ до очниць. Вуха також чорні.

Дресирування Бельгійських вівчарок малінуа
Малінуа мають хорошу пам’ять і досить швидко вчаться, тому варто заздалегідь продумати, чим ви зможете зайнятися після освоєння базового курсу дресури.
Соціалізація, тобто привчання до сторонніх людей, тварин і транспорту повинна розпочатися після отримання базової вакцинації. Собака не навчена «правилам хорошого тону» може ганятися за машинами, боятися чи кусати незнайомих людей, а це нічим хорошим не закінчиться. Також з раннього віку варто пояснити собаці, що таке намордник, хочете ви чи ні, а в громадських місцях Малінуа повинна бути в амуніції.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!








