Чіхуахуа - догляд та цікаві факти

Чіхуахуа - догляд та цікаві факти

Міжнародна назва породи Чіхуахуа: Chihuahua

Країна: Мексика

Рік: 1850

Ріст: 15см - 25см

Вага: 1.80 кг - 2.70 кг

Тривалість життя (в роках): 12 - 20

Історія породи Чіхуахуа

Історія розвитку породи собаки Чіхуахуа досить заплутана і заснована, в більшості своїй, на теоретичних даних і припущеннях. Тим не менше з фольклору, археологічних розкопок можна припустити, що предки породи походять з доколумбових часів і є найдавнішою американською породою собак.

Найпоширеніша версія припускає, що чіхуахуа походять від породи течічі, яку тольтеки розводили як «кімнатних» собак, шляхом схрещування з китайськими породами, завезеними конкістадорами до Америки.

Імовірно, в стародавні часи предки цих собак були дикі, а за часів цивілізації тольтеків вони були одомашнені. Зображення й скульптури цих карликових собак служили для прикраси міської архітектури.

«Сучасні» чіхуахуа були виявлені в 1850 році в старих руїнах близько Каса Гранде в мексиканському штаті Чіхуахуа. Штат межує з американськими Техасом, Аризоною та Нью-Мексико, звідки сучасна порода почала своє розповсюдження по світу. З тих пір чіхуахуа залишається однією з популярних кімнатних порід собак, особливо в США, де стандарти цієї породи були визначені Американським клубом собаківників в 1904 році.



chihua2.jpg (144.66 Kb)

Опис породи Чіхуахуа

Це дуже малого розміру собака, досить міцна. Вона має велику круглу голову з тонкими губами. Морда коротка і злегка загострена, короткий ніс. Очі великі, круглі, широко розставлені. Вуха великі, хвіст середньої довжини. Існують два різновиди: з довгим волоссям і з короткими.

Чіхуахуа є довгоживучою породою. При гарному догляді за собакою він може прожити до 18 років.



Чіхуахуа схильні до тремтіння, вони бояться холоду, тому для них потрібно купувати одяг.

Чіхуахуа може бути налаштований недружелюбно по відношенню до інших собак, якщо вони не привчені в молодому віці.

Чіхуахуа не омине інших собак, і це може викликати проблеми, якщо вони стикаються з великими агресивними собаками.

Догляд за Чіхуахуа

Чіхуахуа не найкраща собака для дому, коли у вас є маленькі діти. Чіхуахуа є крихким і малюк може пошкодити собаку під час гри. Не рекомендується, якщо в будинку діти у віці до восьми років.

Вуха чіхуахуа часто забиваються вушною сіркою, тому їх треба чистити. Чіхуахуа щодня необхідно від 20 до 30 хвилин вправ.Ці милі створіннячка дуже полюбляють прогулянки на свіжому повітрі. Собак цієї породи необхідно берегти від холоду. У тварин швидко протікає обмін речовин, тому вони часто мерзнуть і починають тремтіти. Від цього у чіхуахуа спостерігаються регулярні застуди. Не можна гуляти з собачками на морозі. Для невеликої плюсової температури тварині варто купити теплий костюм.

Також шкідливо для крихітних тварин палюче сонце. Любителі сонячних ванн не контролюють час їх прийому. А тому дуже часто перегріваються або отримують сонячні удари.

chihuahua3.jpg (278.43 Kb)

Харчування Чіхуахуа

Їжу для невеликої собаки варто підбирати з великою відповідальністю.




Так як чіхуахуа може вдавитися маленької рибної кісточкою, а гострі частини курячих кісток здатні поранити тонкі стінки шлунка вихованця. Тому така їжа протипоказана для чіхуахуа. У разі, коли у собак ріжуться зубки, можна дати їй погризти кістку (НЕ трубчасту) з хрящами і залишками м'яса. Не можна давати собаці солону, смажену або копчену їжу. Так як такі продукти сильно навантажують нирки і печінку. Солодощі провокують рясне сльозовиділення. Крім цього, порода має схильність до ожиріння.

Тому для чіхуахуа необхідно збалансоване харчування без людської їжі. Найкраще купувати вихованцеві хороший сухий корм з вітамінами і корисними добавками. Вихованці, мають гострі зубки, із задоволенням будуть гризти гранули, насичуючи свій організм їжею і корисними мікроелементами.

Пропонувати собаці корм слід у спеціально відведені для цього години і не залишати миску з їжею на цілий день. Якщо чіхуахуа, не з'їв запропоновану порцію в плині 15-30 хвилин, приберіть корм і запропонуйте його знову тільки в наступну годівлю. Така тактика господаря дисциплінує собаку. Пам'ятайте і про те, що чіхуахуа - порода, схильна до переїдання і, як наслідок, ожиріння. Щоб уникнути таких ускладнень, дотримуйтеся декількох неважких правил. По-перше, вам допоможе тактика годування, відучуйте собаку постійно просити шматочок смачненького, по-друге, не варто накладати в миску корму більше норми, по-третє, годувати дорослу собаку досить годувати двічі на добу, вранці і ввечері.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Кане Корсо. Дресирування собаки
Порода собак Кане корсо родом з Італії, вона була спеціально виведена для полювання на кабанів. Сьогодні вони використовуються в якості відмінних сторожових псів, а тако...
Сенбернар - історія походження та догляд
Порода Сен-Бернар з'явилася кілька століть назад. У Західних Альпах є перевал, відомий як Сен-Бернар. Тут, між Швейцарією та Італією, один монах заснував притулок для м...
Як вберегти тварину під час спеки?
В такий час найкраще утриматися від тривалих поїздок, особливо на машині. Якщо є гостра необхідність в транспортуванні тварини, то найкраще це також робити не в спекотну...
Алабай - історія походження та цікаві факти
Алабай - одна з найбільших та найсилььніших порід собак у світі.
Німецька вівчарка - історія походження та цікаві факти
Німецька вівчарка походить від зниклих пастуших собак, які населяли територію сучасної Німеччини. У 18 – 19 століттях скотарство було поширене у всій Європі, а Німеччина ...
Чому собакам не можна давати шоколад?
Так, звісно шоколад ну дууужее смачний, але чи справді він приносить таке ж задоволення і користь собакам, як і людям??
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...