Британський довгошерстий кіт – історія походження та цікаві факти

Британський довгошерстий кіт, також вживається назва британіка – кіт середнього розміру що належить до групи довгошерстих котів.

Хоча перші британські довгошерсті з’явились понад сто років тому, однак лише нещодавно ця порода отримала офіційне визнання. Сама порода з’явилась у Великобританії наприкінці ХІХ століття, для цього схрестили британського короткошерстого, перського та сомалійського котів. Метою схрещування спочатку було отримання нових відтінків британського кота, і справді вони отримали нові відтінки: біколор, колірпойнт, шоколадний, лілієвий а також сріблясті та золотисті варіації. Від сомалійських котів британці отримали ген цинамону (коричневий колір). А від перських – ген, що забезпечує довгу шерсть. Однак останній ген виявив себе не відразу – перші покоління зберігали короткошертість, і лише згодом, через кілька приплодів з’явились довгошерсті британські коти. Спочатку це вважалось недоліком, понад те, заводчики бракували короткошерстих тварин, якщо серед п’яти поколінь серед них з’являвся довгошерстий кіт. Однак з часом з’явились шанувальники британських довгошерстих, які у родоводі до назви породи додавали слово Var.

britanskii_dovgosherstii_kit_3
Перші британські довгошерсті з’явились у британських розплідниках у роки Першої світової війни – між 1914 та 1918 роками, однак тоді вони не вважались самостійною породою, а їх включали до перських котів. Походження від британської короткошерстої породи дається взнаки і досі – її вважають довгошерстим варіантом британської короткошерстої. Лише 8 березня 2008 року Генеральна Асамблея Всесвітньої федерації котів (WCF) стала першою фенологічною організацією, що визнала офіційний стандарт породи. 2009 року британську довгошерсту офіційно визнала одна з дев’яти найбільших фенологічних організацій ТІСА, яка базується в США. Ще одна велика організація – Міжнародна федерація котів FIFE поки-що зробила тілььки попереднє визнання британської довгошерстої як окремої породи.

britanskii_dovgosherstii_kit_2

Хоча британський довгошерстий кіт був створений у Великобританії, однак у себе на батьківщині популярності не отримав. Натомість є дуже популярним в материковій Європі.

britanskii_dovgosherstii_kit_4

Цікаві факти про британських довгошерстих котів

  • Британські довгошерсті коти відзначаються приязним характером та люблять бути у компанії людей. Однак якщо вам з якихось причин доведеться залишити їх у помешканні наодинці вони сумувати не будуть та радо гратимуться самі з собою.
  • Британські довгошерсті є сплюхами – можуть безперервно спати протягом кількох годин поспіль, також люблять якщо їх ласкають.
  • Британські коти належать до порід, які люблять поїсти, однак при цьому слід бути дуже обережним, якщо ваш кіт веде малорухливий спосіб життя – він може легко набрати зайву вагу.
  • Середня тривалість життя британських довгошерстих котів 15-17 років.
  • Британські довгошерсті невибагливі до місця проживання, тож можуть жити як у помешканні, так і на вулиці, однак при цьому слід багато уваги приділяти їх грумінгу.

Британські довгошерсті відзначаються спокійним характером та терпляче ставляться до дітей, а також до інших тварин, які мешкають з ними. Тож вони добре підійдуть людям, які не хочуть мати зайвих клопотів із своїм улюбленцем. Вважається, що британці мають м’якший характер у порівнянні з британськими короткошерстими.