Скоттіш-фолд - шотландський висловухий кіт.  - історія походження та цікаві факти

Скоттіш-фолд - шотландський висловухий кіт. - історія походження та цікаві факти

Котяча порода для якої притаманні загнуті наперед вуха має назву скоттіш-фолд, також у літературі зустрічаються назви шотландська капловуха, шотландська висловуха - всі ці назви пов’язані з характерною для них будовою вух, а сама порода походить із Шотландії, що так само відобразилось у її назві. Причиною такої будови вух є генна мутація. Що цікаво - якщо до певного віку вуха кошенят не загинаються, то такі кішки називаються скоттіш-страйт або шотландська прямовуха - стійкого потомства, яке б завжди відтворювало капловухість у скоттіш-фолд немає.

shotlandskii_vislovuhii_kit_2.jpg (269. Kb). . . .


.

Загалом такі мутації траплялись у кішок віддавна, однак раніше на це ніхто не відслідковував спеціально. 1961 року власник ферми біля містечка Купар-Ангус у шотландському графстві Пертшир знайшов кішку із загнутими вухами,яку він назвав Сюзі. Невдовзі у неї народилось двоє капловухих кошенят, які дуже сподобались його сусіду та великому шанувальнику кішок Вільяму Россу. Саме цей шотландський фермер залучив до роботи генетика Пета Тернера разом з яким вони зайнялись розведенням капловухих котів скоттіш фолд. Протягом трьох років у його розпліднику народилось 76 котят, з них 42 були капловухими. 1966 року Вільям Росс офіційно зареєстрував шотландську висловуху (скоттіш фолд) як самостійну породу кішок.

Однак розводити шотландських каплоовухих досить складно - при їх схрещуванні у будові кістяка кошенят виникають аномалії, наслідком яких є численні хвороби.



Тому її треба спаровувати з прямовухими породами. До 2005 року цю породу називали британською короткошерстою, однак від 2005 року також допоміжною породою стала шотландська прямовуха, яка отримала свій стандарт породи.

shotlandskii_vislovuhii_kit_3.jpg (118.72 Kb). . . . .

Незвична форма вух створює цим тваринам оригінальний вигляд, який описують як “совиний”. Водночас скоттіш фолд відзначаються спокійним, врівноваженим характером, які легко розуміються з іншими тваринами, які можуть жити в будинку та прив’язуються до людей.

Втім порода так і не обтримала загального офіційного визнання. У Європі скоттіш фолд (шотландська висловуха) не допускається до участі у виставках, а британська фенологічна оганізація, яка спочатку офіційно визнала породу 1971 року відмінила своє рішення. Причиною цього є деформації суглобів, загроза інфекцій, кліщів, проблем зі слухом, що начеб-то притаманні для скоттіщ-фолдів (шотландських висловухих). Проте порода потрапила у США, де її почали схрещувати з британськими та американськими короткошерстими, і якихось особливих проблем не зафіксували, окрім того, що у їхніх вушних раковинах накопичується більше сірки, аніж в інших порід.

shotlandskii_vislovuhii_kit_4.jpg (118. Kb). .



. .

Цікаві факти про шотландських висловухих котів

  • Завдяки незвичній зовнішності порода скоттіш-фолд є доволі популярною серед шанувальників. Водночас ціни на породистих кошенят зазвичай вищі, аніж на кошенят інших порід.
  • Офіційна назва породу скоттіш фолд зареєстровано 1966 року. Однак у різних фенологічних організаціях можуть використовуватись різні назви, а саме: хайленд-фолд, шотландська висловуха довгошерста, довгошерстий фолд та купарі.
  • Кіт легко переносить тривалу відсутність господарів, не конфліктує та не вимагає надміру уваги до себе, завдяки чому є дуже добрим варіантом, для тих, хто хоче завести вдома кішку.
  • Скоттіш Фолд легко звикає до годування за графіком, та не любить, коли графік з якоїсь причини порушують. Так само вінне любить перестановок у помешканні -- легко звикає до звичного порядку речей.


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Цікаві факти про котів
Цікаві факти про наших улюблених пухнастиків, про які Ви навіть не здогадувались! Приєднуйтесь , буде цікаво)!
Цистит у кішок
Цистит - серйозне захворювання сечовидільної системи у кішок. Кожному власнику необхідно знати його симптоми і методи лікування. Захворювання сечовидільної системи займа...
Котячий гороскоп: який улюбленець підійде Вам по знаку зодіаку? ( Частина ІІ )
Ну що ж любі читачі! Продовжимо нашу цікаву рубрику про гороскоп домашніх улюбленців, отож вмощуйтесь по зручніше та ознайомлюйтесь з окремими знаками зодіаку Ваших коти...
Догляд за шерстю кішки
Часті супутники довгошерстих кішок - ковтуни, вони утворюються під дією статичної електрики: випавші волоски або сторонні предмети заплутуються в шерсті або підшерсті т...
Скотіш-фолд - історія виникнення догляд та здоров'я
Історія цієї породи кішок є не менш унікальною її самої. На відміну від багатьох інших, цей вид виник не в наслідок штучного схрещування, а сам по собі. Це було в 1961 ...
Бенгальський кіт. Історія походження та цікаві факти
Бенгальський кіт - слід розрізняти рідкісну домашню породу бенгальських котів та бенгальського кота, як один із диких видів.
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...