Кіт Сфінкс – цікаві факти та догляд

Міжнародна назва кота Сфінкс: Sphynx

Країна: Канада

Рік: 2002

Вага: 4 кг – 5 кг

Тривалість життя (в роках): 13 – 15

Історія Сфінкса

На відміну від багатьох стародавніх порід кішок, історія сфінкса повністю відома, в ній немає темних плям. Безволосі сфінкси – це яскравий приклад породи кішок, яка виникла з волі випадку. Генетична мутація привела до народження лисого кошеня, якому дали кличку «Елізабет». Народилася безволоса кішка чорно-білого забарвлення в Торонто.

Власниця такого дивного кошеня визнала зовнішній вигляд вихованця не просто незвичайним, а дуже навіть привабливим, тому поставила собі за мету вивести ще таких же кошенят. Активні спроби селекції лисих котів почалися в сімдесятих роках минулого століття. Причиною народження кошенят без волосся був рецесивний ген. Тому в одному посліді народжувалися як лисі, так і кошенята з шерстю. У той час багато хто вважав, що такі експерименти негативно вплинуть на тварин, адже генетична мутація, як би там не було, є відхиленням.

Тим не менш, жодних інших відхилень крім відсутності волосся не проявилося. Спочатку лисих котів стали називати канадською бесшерстною кішкою, в результаті зупинилися на більш оригінальній назві, яке закріпилося за породою – сфінкс. Така назва прийшла з-за того, що багато єгипетських скульптур кішок нагадують сучасного сфінкса. Порода згодом була визнана Американською асоціацією любителів кішок і Міжнародною асоціацією власників кішок.

sfinks_2

Догляд за сфінксом

Незважаючи на те, що сфінкси – це лиса порода кішок. Все ж вони вимагають стільки ж уваги (в плані догляду), скільки й інші породи, а може навіть і більше. Шкіра цих вихованців повинна бути досить зволоженою і ніжною. Домогтися цього легко за допомогою спеціальних лосьйонів і масел, які можна придбати в спеціалізованих магазинах, а краще – у ветеринара. Купають сфінксів в середньому 2 рази на місяць з використанням спеціального для цієї породи зволожуючого шампуню і бальзаму-ополіскувача.

Також можна застосовувати звичайний дитячий шампунь. Якщо привчати до купання кошеня з самого дитинства, то вихованець із задоволенням і без капризів буде приймати ванни. Між купанням рекомендується використовувати дитячі вологі серветки. Не потрібно забувати про необхідність регулярного чищення зубів, яка допоможе уникнути пародонту. Таку гігієнічну процедуру необхідно проводити не рідше одного разу на тиждень. Щодня потрібно протирати вихованцеві куточки очей. Для цього необхідно використовувати куточок м’якої тканини (для кожного ока окрему тканину).

До щотижневих процедур також відноситься контроль стану вух і їх обробка спеціальним розчином, призначеним ветеринаром. Природно, необхідно тримати котячий лоток і посуд в ідеальній чистоті. Незважаючи на те, що шкіра сфінкса тепла на дотик, все ж відсутність шерсті – ознака того, що ці кішки не в змозі зберігати тепло. Тому заздалегідь потурбуйтеся про придбання одягу для свого улюбленця або зшийте її самі. Ця вимога актуальна в холодну пору року. Сфінксів краще захистити від спілкування з випадковими тваринами. Таким чином, ви уникнете можливі виникнення захворювань, що передаються від тварини до тварини. При цьому прогулянки на свіжому повітрі – обов’язкові!

Влітку під час прогулянок на вулиці незайвим буде нанести на тіло вашого вихованця спеціальний сонцезахисний крем або лосьйон. Справа в тому, що сфінкси схильні до сонячних опіків через відсутність волосся на тілі. Лисих, зморшкуватих сфінксів з позиками часто називають виродками. Але це може сказати тільки людина, яка нічого не розуміє в котячій красі. Саме його незвичайне тіло і зовнішній вигляд – головні елементи, які і привертають увагу шанувальників сфінксів. Тіло цих кішок на дотик чимось нагадує абрикос або персик. Для того щоб вихованець був здоровим і красивим необхідно неухильно виконувати вище згадані рекомендації.

Характеристика породи

• Статура сфінкса – чарівна! Зачаровують вони грацією і витонченістю. В їх будові немає жодної прямої різкої лінії, вони тягучи і плавні. Схожі на статуетки, кішки породи сфінкс середніх розмірів, вони мускулисті і міцні. Живіт не повинен бути худорлявим , а от грудина повинна бути широкою, в цілому, силует нагадує стиглу грушу.

З-за широкої грудної клітки передні лапи завжди широко розставлені. Самі кінцівки тонкі, з довгими пальцями (така будова називається «лапа мавпи»). Задні кінцівки довше передніх, саме цей факт впливає на їх особливу ходу.

Хвіст довгий, не опушений, але цілком можливо, що саме у вашого улюбленця може зрости левиний хвіст – тобто, з’явиться пензлик шерсті на кінчику хвоста. Це не є поганою ознакою. Хвіст у сфінксів майже завжди згорнутий в бублик і притиснутий до тіла.

Дивовижний факт – сфінкс завжди виявляється важчим по вазі, ніж здається.

Харчування сфінкса

Сильні та активні сфінкси ніколи не скаржаться на відсутність апетиту, однак цю здорову рису доповнює прикметна всеядність. Приступивши до миски, такий домашній улюбленець навряд чи зможе зупинитись, поки не побачить дно. Відтак, поява в нього зайвої ваги – поширене явище. Щоб уникнути ожиріння необхідно встановити чіткий графік годувань сфінкса і дотримуватись балансу білків, жирів і вуглеводів у його меню. Також слід бути обачним, пригощаючи вихованця дрібними ласощами.