Ампулярії в акваріумі: особливості утримання і розмноження

Ампулярії в акваріумі: особливості утримання і розмноження

Равлики ампулярії можуть доповнити біорізноманіття у вашому акваріумі. Це чи не найбільші акваріумні равлики і вони практично одразу впадають у вічі. Вони яскраві і цікаві в поведінці.

Зовнішній вигляд та цікаві особливості

ampulyariya1.jpg (92.47 Kb). . . .

Ампулярії зазвичай жовтого кольору, але є й блакитні, білі, рожеві і навіть чорні.В англомовних країнах ампулярій називають «Snail-Apple» (равлик-яблуко). Таку цікаву назву вони отримали за схожість кольору округлої раковини з деякими сортами яблук.

2ampulyariya1.jpeg (26.22 Kb)

Сягають розміру 5-7 см, ростуть усе життя. Не помітити їх в акваріумі практично не можливо. Вони чудово допомагають у прибиранні залишків корму та останків померлих рибок, однак можуть пошкодити ніжні листки рослин, особливо при недостачі корму.

Також читайте: Равлики в акваріумі: користь та перестороги

Люблять лазити на вихлопі фільтра, завдяки бульбашкам вони якийсь час можуть плавати по поверхні води. Навіть здається, що вони таки катаються на потоці бульбашок щоразу піднімаючись на фільтр.

Ампулярії пристосувалися до дихання як киснем, розчиненим у воді, так і атмосферним повітрям, для чого періодично висовують з води довгу дихальну трубку – сифон.Ще одним важливим пристосуванням для виживання є кришка раковини. Це темна рогова пластина, яку молюск здатний щільно закривати. У такому положенні у вологому середовищі ампулярії здатні перебувати досить довго, поки умови не повернуться до нормальних. В умовах акваріума така поведінка, звичайно, не спостерігається. Також кришка непогано захищає від ворогів.

Вусики ампулярій, які полюбляють общипувати активні рибки як, наприклад, барбуси, здатні до регенерації. Зазвичай достатньо місяця для повного відновлення.

Специфіка утримання ампулярій

Найкраще амулярії почуваються в акваріумах, де немає надто агресивних рибок, які постійно надокучають равликам. Тоді ампулярії більш активні, не бояться вилазити з раковини і мають найкращий вигляд.

32ampulyariya1.jpg (58.25 Kb). . . .

В акваріумах, де багато активних рибок, ампулярії намагаються більше ховатись, розвиток і ріст їх сповільнюється, бо вони менше харчуються.

Це великі равлики, тож і потребують більшого об’єму, на одну дорослу особину радять передбачити не менше 10 літрів води.

Потрібне покривне скло чи кришка, бо ампулярії можуть вилізти з акваріума і загинути.
Равлики-самки відкладають ікру над поверхнею води, тому у пошуках місця для кладки здатні вилазити з акваріума. При цьому їх раковина може розбитись. Та якщо раковина ціла, то вони можуть поза акваріумом прожити близько доби.

Важливим фактором також є температура води в акваріумі. Від неї безпосередньо залежить тривалість їх життя. За більш високих температур у ампулярій збільшується активність, посилюється швидкість росту, прискорюється відтворення собі подібних. Однак такий прискорений метаболізм має і мінуси: скорочується термін життя.

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

При утриманні равлики в діапазоні температури 18-25 ° С можуть жити навіть 3-5 років. А от у теплішій воді проживуть не більше року – півтора. У надто м'якій воді (через брак кальцію) раковини равликів руйнуються і вони гинуть.

Оптимальні параметри води для утримання ампулярій: Т = 23-25 ° C, рН = 6.5-7.8, GH = 8-18.

Важлива хороша фільтрація та аерація.

Рослини краще підбирати жорстколисті – анубіаси, криптокарини, ехінодоруси.

Ампулярії – всеїдні, їдять живі і сухі, тваринні, рослинні та комбіновані корми. А при їх браку можуть взятись за рослини. Хоч ампулярії всеїдні, та вони можуть загинути від голоду, якщо в акваріумі немає рослин, а весь корм з’дають риби.

Тому можна їх окремо підкормлювати таблетованими кормами для донних риб.

Розмноження та розведення

В ампулярій статевий диморфізм не виражений, тож відрізнити самку від самця практично не можливо. Для розмноження краще взяти 5 і більше особин.

Спочатку відбувається спарювання, після чого самка виповзає вище рівня води і відкладає на склі кладку яєць, схожу на виноградне гроно. Маленькі равлики вилуплюються через кілька тижнів, за умови що температура навколишнього середовища 21-27 ° С, а вологість достатня.

Вони проривають оболонку яйця і просто падають у воду.

Також читайте: ТОП-6 невибагливих акваріумних рибок

Новонароджені досить великі, повністю сформовані і не вимагають ніякого спеціального догляду.

Сумісність

Ампулярії не можуть завдати шкоди жодній рибі, зате з радістю скуштують мертву.

Добре уживаються із дрібними, спокійними рибами: гуппі, пецилії, тетри, даніо, неони, родостомуси.

Не рекомендують тримати ампулярій з активними барбусами, вони часто обсмикують їм вусики. Хоч вони з часом відновлюються, назвати таке суспільство комфортним навряд чи можна.

Великі цихліди, лабіринтові також легко можуть винищити ампулярій як поїдаючи їх, так і просто не даючи піднятись на поверхню, щоб заковтнути повітря.

Однозначно не варто утримувати з рибами, для яких равлики – основний корм. Це тетрадони і боції.

Хижих равликів хелен також не варто підселяти до ампулярій. Хоч у багатьох книжках і спеціалізованих виданнях пишуть, що хелени не завдадуть шкоди ампуляріями завдяки спеціальній захисній кришці, та практикуючі акваріумісти знають, що це не зовсім так. Вони не звертатимуть уваги на ампулярій, поки в акві буде вдосталь котушок, фіз. Чи інших менших равликів. Та коли вони закінчаться, хелени візьмуться за ампулярій.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Анциструс – корисний сом-присоска
Анциструс – цього сома по-різному називають – сом-присоска, риба-прилипала, чистильник. А загалом це справжній помічник у вашій штучній водоймі. Анциструсів варто заводит...
Як підготувати воду для акваріума
Основою і головним середовищем проживання будь-якого акваріума є вода. Від її якості залежить, як почуватимуться рибки і рослини. Та початківці часто задаються питанням, ...
Райдужниці. Особливості утримання рибки кольорів веселки
Райдужниці – яскраві та незвичайні за виглядом зграйні рибки. Завдяки миролюбності та невибагливості зайняли свою нішу в акваріумістиці.
Пельвікахроміс пульхер: особливості утримання яскравої цихліди-папуги
Серед великого сімейства цихлід існують так звані карликові цихліди, тобто види, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Завдяки цьому їх можна утримувати у від...
Акваріумні рибки. Назви
Початківцям важко визначити назву тієї чи іншої рибки. дехто роками тримає акваріум, але не знає, що за рибки має. Для кращого розуміння та визначення назви риб варто зн...
Догляд за рибками гуппі
Даний вид рибок - один із самих невибагливих, завдяки чому їх із задоволенням розводять багато людей, навіть акваріумісти. Температура утримання гуппі коливається від +1...
Собака Такса - історія походження та цікаві факти
Таксами називаються мисливські норні собаки, їх характерною прикметою є довгий тулуб та короткі лапи. Також у літературі вживається назва даксгунд, що у перекладі означає...
Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Тибетський мастиф. Характеристика та історія походження породи
Тибетський мастиф вважається однією з перших порід собак. Він використовувався для охорони стад і будинків тибетського народу. Порода є незалежною, захисною, і дуже лоял...
Бельгійська вівчарка грюнендаль - історія походження та цікаві факти
Від інших бельгійських вівчарок відрізняються своїм чорним кольором та напівдовгою шерстю.
Британський довгошерстий кіт - історія походження та цікаві факти
Британський довгошерстий кіт, також вживається назва британіка - кіт середнього розміру що належить до групи довгошерстих котів.