Ампулярії в акваріумі: особливості утримання і розмноження

Ампулярії в акваріумі: особливості утримання і розмноження

Равлики ампулярії можуть доповнити біорізноманіття у вашому акваріумі. Це чи не найбільші акваріумні равлики і вони практично одразу впадають у вічі. Вони яскраві і цікаві в поведінці.

Зовнішній вигляд та цікаві особливості

ampulyariya1.jpg (92.47 Kb). . . .

Ампулярії зазвичай жовтого кольору, але є й блакитні, білі, рожеві і навіть чорні.В англомовних країнах ампулярій називають «Snail-Apple» (равлик-яблуко). Таку цікаву назву вони отримали за схожість кольору округлої раковини з деякими сортами яблук.

2ampulyariya1.jpeg (26.22 Kb)

Сягають розміру 5-7 см, ростуть усе життя. Не помітити їх в акваріумі практично не можливо. Вони чудово допомагають у прибиранні залишків корму та останків померлих рибок, однак можуть пошкодити ніжні листки рослин, особливо при недостачі корму.

Також читайте: Равлики в акваріумі: користь та перестороги

Люблять лазити на вихлопі фільтра, завдяки бульбашкам вони якийсь час можуть плавати по поверхні води. Навіть здається, що вони таки катаються на потоці бульбашок щоразу піднімаючись на фільтр.

Ампулярії пристосувалися до дихання як киснем, розчиненим у воді, так і атмосферним повітрям, для чого періодично висовують з води довгу дихальну трубку – сифон.Ще одним важливим пристосуванням для виживання є кришка раковини. Це темна рогова пластина, яку молюск здатний щільно закривати. У такому положенні у вологому середовищі ампулярії здатні перебувати досить довго, поки умови не повернуться до нормальних. В умовах акваріума така поведінка, звичайно, не спостерігається. Також кришка непогано захищає від ворогів.

Вусики ампулярій, які полюбляють общипувати активні рибки як, наприклад, барбуси, здатні до регенерації. Зазвичай достатньо місяця для повного відновлення.

Специфіка утримання ампулярій

Найкраще амулярії почуваються в акваріумах, де немає надто агресивних рибок, які постійно надокучають равликам. Тоді ампулярії більш активні, не бояться вилазити з раковини і мають найкращий вигляд.

32ampulyariya1.jpg (58.25 Kb). . . .

В акваріумах, де багато активних рибок, ампулярії намагаються більше ховатись, розвиток і ріст їх сповільнюється, бо вони менше харчуються.

Це великі равлики, тож і потребують більшого об’єму, на одну дорослу особину радять передбачити не менше 10 літрів води.

Потрібне покривне скло чи кришка, бо ампулярії можуть вилізти з акваріума і загинути.
Равлики-самки відкладають ікру над поверхнею води, тому у пошуках місця для кладки здатні вилазити з акваріума. При цьому їх раковина може розбитись. Та якщо раковина ціла, то вони можуть поза акваріумом прожити близько доби.

Важливим фактором також є температура води в акваріумі. Від неї безпосередньо залежить тривалість їх життя. За більш високих температур у ампулярій збільшується активність, посилюється швидкість росту, прискорюється відтворення собі подібних. Однак такий прискорений метаболізм має і мінуси: скорочується термін життя.

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

При утриманні равлики в діапазоні температури 18-25 ° С можуть жити навіть 3-5 років. А от у теплішій воді проживуть не більше року – півтора. У надто м'якій воді (через брак кальцію) раковини равликів руйнуються і вони гинуть.

Оптимальні параметри води для утримання ампулярій: Т = 23-25 ° C, рН = 6.5-7.8, GH = 8-18.

Важлива хороша фільтрація та аерація.

Рослини краще підбирати жорстколисті – анубіаси, криптокарини, ехінодоруси.

Ампулярії – всеїдні, їдять живі і сухі, тваринні, рослинні та комбіновані корми. А при їх браку можуть взятись за рослини. Хоч ампулярії всеїдні, та вони можуть загинути від голоду, якщо в акваріумі немає рослин, а весь корм з’дають риби.

Тому можна їх окремо підкормлювати таблетованими кормами для донних риб.

Розмноження та розведення

В ампулярій статевий диморфізм не виражений, тож відрізнити самку від самця практично не можливо. Для розмноження краще взяти 5 і більше особин.

Спочатку відбувається спарювання, після чого самка виповзає вище рівня води і відкладає на склі кладку яєць, схожу на виноградне гроно. Маленькі равлики вилуплюються через кілька тижнів, за умови що температура навколишнього середовища 21-27 ° С, а вологість достатня.

Вони проривають оболонку яйця і просто падають у воду.

Також читайте: ТОП-6 невибагливих акваріумних рибок

Новонароджені досить великі, повністю сформовані і не вимагають ніякого спеціального догляду.

Сумісність

Ампулярії не можуть завдати шкоди жодній рибі, зате з радістю скуштують мертву.

Добре уживаються із дрібними, спокійними рибами: гуппі, пецилії, тетри, даніо, неони, родостомуси.

Не рекомендують тримати ампулярій з активними барбусами, вони часто обсмикують їм вусики. Хоч вони з часом відновлюються, назвати таке суспільство комфортним навряд чи можна.

Великі цихліди, лабіринтові також легко можуть винищити ампулярій як поїдаючи їх, так і просто не даючи піднятись на поверхню, щоб заковтнути повітря.

Однозначно не варто утримувати з рибами, для яких равлики – основний корм. Це тетрадони і боції.

Хижих равликів хелен також не варто підселяти до ампулярій. Хоч у багатьох книжках і спеціалізованих виданнях пишуть, що хелени не завдадуть шкоди ампуляріями завдяки спеціальній захисній кришці, та практикуючі акваріумісти знають, що це не зовсім так. Вони не звертатимуть уваги на ампулярій, поки в акві буде вдосталь котушок, фіз. Чи інших менших равликів. Та коли вони закінчаться, хелени візьмуться за ампулярій.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Акулячий балу. Опис та умови утримання
Акулячий балу, попри свою певну схожість із акулами (через що й отримала назву), – миролюбна акваріумна рибка.
Равлики в акваріумі: користь та перестороги
Поруч з рибками у домашніх акваріумах прижились і равлики. Причому часто равлики розводяться самі, без особливого втручання. Зазвичай до акваріума вони потрапляють з ікро...
Тетрадон карликовий – винищувач равликів
Карликові тетрадони – кумедні та милі, невеличкі, але хижі риби. Попри свій цікавий вигляд, вони ще й можуть бути чудовими помічниками у боротьбі із небажаними равликами ...
Баллинг в морском аквариуме
Баллинг метод - Balling Method - относительно новое понятие в морской аквариумистике. Благодаря использованию данной технологии можно избежать использования кальциевого р...
Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...