Лорікарія – миролюбний кольчужний сом

Лорікарія – миролюбний кольчужний сом

Акваріумісти намагаються підібрати у свою домашню мініводойму не лише красивих, а й корисних рибок, які б допомогли підтримувати чистоту. Серед таких рибок-санітарів є не дуже розповсюджений, але не менш цікавий і корисний, – кольчужний сом Лорікарія.

Лорікарії – група прісноводних риб із родини Лорікарієвих (Кольчужних) сомів, що мешкають на території Центральної та Південної Америки. Мають своєрідну зовнішність, чудово пристосовуються до різних умов утримання. Хоч це дуже миролюбні рибки, які чудово чистять дно від залишків корму, а поверхні від обростань, все ж досі рідко зустрічаються в акваріумах любителів.

Зовнішній вигляд

Лорікарія має подовжене тіло, на кінці якого є гострий хвіст. За цю особливість її ще називають «сомик-батіг» (Whiptail Catfish).

Розміри цих сомиків дуже різні залежно від різновиду – від 10 см до 30 см.

Тіло вкрите щільними кістковими пластинами, які створюють справжній «панцир» для захисту від ворогів.Голова трикутна з невеликими очима. У самців ширша голова, на голові та грудних плавцях розвинені одонтоди – вирости у вигляді тонких щетинок.

Ротовий отвір, який перетворивсь на присоску, дозволяє рибкам триматися у водоймах із сильною течією і зішкрібати водорості. Цією особливістю вони нагадують анциструсів.

У природі ці сомики полюбляють річки та струмки з сильною течією. Живуть найчастіше на піщаних субстратах серед корчів і опалого листя дерев.

За хороших умов в акваріумі можуть жити до 8-10 років.

Найбільш поширені три види:

1. Лорікарія червона, яку можна зустріти під номерами L010a і L10a. Це одна з найкрасивіших лорікарій.Має забарвлення тіла від жовтуватого до червоно-коричневого. Виростає до 11 см.

red-whiptail-catfish.jpg (122.77 Kb)

2. Лорікарія парва має забарвлення від жовто-коричневого до сіро-коричневого з великою кількістю дрібних темних плям, які подекуди зливаються у поперечні смуги. Має розмір також до 11 см.

parva.jpg (82.86 Kb)

3. Лорікарія королівська найбільша з них – до 25 см. Назву отримала за граційну манеру плавати та розкішне забарвлення. Зазвичай світло-коричнева з широкими смужками неправильної форми. Цікавою особливістю є виношування ікри: у період інкубації самець носить її у роті для захисту.

loricaria-simillima.jpg (83.51 Kb)

Догляд і утримання лорікарій

Ці соми чудово пристосовуються до різних умов утримання. Але потребують хорошу фільтрацію, аерацію та регулярне обслуговування акваріума.

Утримувати лорікарій можна як поодинці, так і парами чи групами, якщо дозволяє об’єм акваріума. Для пари менших видів буде досить і 40 літрів. Королівським локаріям потрібна банка від 150 літрів.

Як і більшість сомів, не люблять яскравого світла. Варто подбати про затінені місця, корчі і рослини з широким листком.

Параметри води варто утримувати у межах: Т=22-26°С, pH=6.0-7.5, GH=3-15.

Соми лорікарії – всеїдні.
У природі вони харчуються черв’яками, личинками комах і водоростевих обростань.

В акваріумі, окрім обростань, лорікарій варто підгодовувати спеціалізованими кормами у вигляді таблеток для донних риб, щоб харчування було збалансованим.

Вони також добре під’їдають залишки кормів, які не встигли з’їсти інші мешканці акваріума.

Не відмовляться лорікарії від зелених овочів, облитих окропом (шматочки огірка, кабачка, шпинату, листя салату, капусти).

Розмноження лорікарій

Статевозрілими рибки стають у віці близько року.

Якщо в акваріумі є пара риб, то вони можуть нереститися самі, без створення особливих умов. Статеві відмінності у рибок особливо не виражені, але самки зазвичай мають округліше черевце, а статевозрілі самці мають багато шипів на голові.

На дно акваріума кладуть керамічні або пластикові трубки діаметром 20-30 мм і довжиною до 15 см. Підійдуть і керамічні горщики чи шкаралупа кокоса. Самець чистить зайняту ним трубку, а самка викидає і приклеює до неї ікру.

Самка відкладає близько 100 ікринок. Кладку охороняє самець. Після 7-9 днів інкубації вилуплені личинки витрачають вміст жовткових мішків пару днів. Далі харчуються уже самостійно. Коли мальки випливають із трубки, самця відсаджують.

Сумісність

Лорікарії – миролюбні сомики, тому чудово уживаються з родичами та з більшістю інших видів такого ж розміру.

Злегка агресувати можуть лише самці, коли захищають свою територію під час нересту. Але це виглядає більш показово, для відлякування.

У сусіди їм можна підселити живородків (гуппі, пецилій, молінезій), тетр, расбор, даніо, неонів, родостомусів, кардиналів, акантофтальмусів, гурамі, скалярій, золотих рибок. Популярні сомики анциструси і коридораси також чудово підійдуть у компанію.

Краще уникати сусідства із надто активними видами, які полюбляють обкушувати плавники, як от барбуси чи тетрадони.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Суматранський барбус
Барбус суматранський - одна з найбільш поширених різновидів барбусів. Невелика зграйна рибка, довжиною до 6 сантиметрів. Форма тіла стисла з боків, досить висока і корот...
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Акантофтальмус – смугаста рибка-змійка. Цікаві особливості
Акантофтальмус або пангіо – безсумнівно одна із найнезвичніших акваріумних рибок. Це мирний і цікавий вид в'юнів, який урізноманітнить будь-який акваріум.
Акулячий балу. Опис та умови утримання
Акулячий балу, попри свою певну схожість із акулами (через що й отримала назву), – миролюбна акваріумна рибка.
Акара: особливості утримання великої яскравої цихліди
Серед акваріумістів зустрічаються шанувальники великої риби, а «не отих ваших «мальків» типу гуппі, неонів і тетр», «щоб було чути, що в хаті рибина, а не слимак». Щось т...
Равлики в акваріумі: користь та перестороги
Поруч з рибками у домашніх акваріумах прижились і равлики. Причому часто равлики розводяться самі, без особливого втручання. Зазвичай до акваріума вони потрапляють з ікро...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...