Апістограма Раміреза – ефектна карликова цихліда

Апістограма Раміреза – ефектна карликова цихліда

Окрім великих агресивних цихлід, які потребують окремих величезних ємностей, існують і суттєво менші і спокійніші цихліди. Серед таких варто відзначити карликову рибку апістограму Раміреза, яка має яскраве райдужне забарвлення і поза сумнівом є однією із найкрасивіших цихлід.

apistograma1.jpg (247.33 Kb)

Окрім дивовижного зовнішнього вигляду популярність цієї цихліди також зумовлена невеликими розмірами та не агресивною поведінкою. До того ж вона не риє грунт і не пошкоджує рослин, що для цихлід особлива рідкість.

Свою назву цихліда метелик отримала на честь колумбійського дослідника Амазонки, відомого імпортера акваріумних рибок Мануеля Вінсента Раміреза. Власне він уперше побачив і зловив цю рибку в експедиції 1947 року.

Спочатку цихліду віднесли до роду Apistogramma і лише наприкінці 20 століття визначили, що вона таки належить роду Mikrogeophagus. Та попри це, перша назва рибки більше прижилась у середовищі акваріумістів.

Зовнішній вигляд апістограми

Апістограма Раміреза (Mikrogeophagus ramirezi) – прісноводна променепера рибка з родини Цихлові. Ця карликова цихліда має розмір не більше 7 см.Її ще називають цихліда-метелик, зважаючи на кольорове забарвлення. Задня частина тіла яскраво-блакитна, передня – переважно жовта. Ближче до голови є одна чи кілька великих темних плям. Черевце зазвичай забарвлене у рожевий колір у самок та помаранчевий – у самців.

«Метелик» має великі очі з яскраво-червоною райдужкою, часто пересічені темною поперечною смугою. Уздовж тіла також можна розгледіти кілька слабо виражених смужок.

Наразі селекціонери вивели такі форми апістограми Раміреза: «Електрик Блю», золота, вуалева, балон.

Умови утримання апістограми Раміреза

Апістограма Раміреза не можна назвати простою в утриманні рибкою. Однак цікава поведінка і ефектний зовнішній вигляд компенсують незручності.Ці рибки родом з річок Південної Америки (Венесуели та Колумбії), де вода прогрівається до 30 °С і вона – м’яка та кисла. Тож при утриманні в домашніх умовах це варто врахувати. Тож терморегулятор варто виставити щонайменше на +25, а краще – +28. Бажана кислотність – pH=6.0-7.5, жорсткість – GH=5-15.

Для утримання цієї карликової цихліди достатнім буде акваріум від 50 літрів.

Найбільш привабливо виглядатиме акваріумах, оформлених у природному стилі – з рослинами, корчами та плоскими каменями. У якості ґрунту радять кварцовий пісок, зважаючи, що апістограми шукають корм, копаючись в грунті. Але вона при цьому не риє його, створюючи кратери, як це полюбляють робити її більші родичі.

Фільтрація, аерація та регулярні підміни води – обов’язкові елементи утримання цієї цихлідки.

Найкомфортніше апістограми почувають себе багатій гуміновими речовинами воді, як це є у природному середовищі. Щоб досягти так званого ефекту «чорної» тропічної води радять скористатися кондиціонером із натуральними фірмовими екстрактами торфу.

У природних умовах їдять дрібних ракоподібних, личинок комах і черв’яків, яких знаходять у ґрунті.

Вдома можна годувати цих апістограм збалансованими сухими кормами. Не відмовляться і від морожених якісних кормів. Зважаючи на невеликий рот карликової рибки, варто підбирати корм відповідного розміру.

Радять годувати кілька разів на день невеликим порціями, бо апістограми, як і інші цихліди, схильні до переїдання.

За хороших умов можуть жити в акваріумі до 5 років.

Розмноження та розведення апістограми Раміреза

Апістограм Раміреза можна розводити навіть у загальному акваріумі, якщо він видовий. Але краще підготувати відсадник розміром від 15 літрів.

Самці більші і забарвлення їхнє більш насичене. Черевце у самок має рожеву пляму, на відміну від оранжевого у самців.

Якщо за мету поставили розведення цих рибок, краще придбати зграйку з 6-10 особин різної статі та дочекатися, поки сформується природна пара.

Для стимулювання нересту рекомендують підвищити температуру до 28-30 °С та пом’якшити воду.

Самка відкладає ікру на плоскі поверхні: скло, камені чи широкі листки рослин.
Самець тут же запліднює ікру. Середня плодючість самки становить приблизно 200 ікринок.

Батьки дбайливо охороняють кладку, обмахують її плавниками, видаляють зіпсуті ікринки.

Вони зазвичай не поїдають свою ікру, але, якщо таке трапляється, то краще відсадити.

Інкубація триває 2-3 дні. Личинки харчуються вмістом жовткового мішка. Далі вони переходять на самостійне харчування.

Малькам варто щоденно підмінювати воду, але до 10% від об’єму акваріума.

Статева зрілість настає у рибок у віці 4-6 місяців.

Сумісність апістограми з іншими рибками

Ця крихітна цихліда чудово уживається з будь-якими мирними тропічними рибами.

У якості сусідів підійдуть усі живородки, неони, родостомуси, тетри, расбори, даніо, ляліуси, скалярії, мирні сомики.

Чудово підійдуть для співіснування з теплолюбними дискусами.

За достатньої кількості укриттів уживуться з іншими видами апістограм, але не варто підсаджувати до більших агресивних цихлід як от астронотуси чи Фловер хорни.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Платидорас – акваріумний сом, що співає
Сомик платидорас не рідко зустрічається у домашніх акваріумах. Цей симпатичний сомик має свою особливість – може видавати звуки, через що навіть отримав кличку «співаючи...
Креветки в акваріумі. Різновиди та особливості утримання
Креветки у домашніх акваріумах з’явилась не так давно, особливо порівняно із рибками. Фактично лише з 2000 року акваріумісти зацікавились можливістю потримати у себе цих ...
Гуппі Ендлера – яскрава мінірибка
Любителі акваріумістики часто шукають для невеликих акваріумів якнайменших мешканців. Однією з таких рибок без сумніву є гуппі Ендлера. Хоч це і різновид гуппі, якому хар...
16 цікавих фактів про акваріумних рибок
Люди заводять акваріуми вдома з різних причин – хтось для дитини купує, хтось використовує як елемент дизайну, комусь просто сумно на карантині, дехто реально захоплюєтьс...
Рибка чорний ніж – нічний хижак. Особливості та умови утримання
Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus al...
«Райська рибка» макропод
Макроподи – це одні з перших рибок, яких почали тримати в акваріумах. У Європі цей вид з'явився лише трохи пізніше золотих рибок. Краса та нескладність в утриманні зіграл...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...