Лабео – доволі приваблива рибка завдяки своїй формі, забарвленню та поведінці. Це активна і територіальна рибка, тому далеко не кожен підійде йому в якості сусіда по акваріуму.
Зовнішній вигляд
Лабео має витягнуте циліндричне тіло зі сплющеними боками і вигнутою спиною. Голова маленька з великими очима. Рот має нижній, пристосований для зіскоблювання водоростей. На ньому є дві пари вусів. В умовах акваріума сягає 10-15 см.
Привертають увагу контрастним забарвленням тіла та плавників і незвичайним стилем плавання: здатні триматися у воді вертикально і навіть догори черевцем. Доволі активні і стрімкі.
Забарвлення залежить від конкретного виду, але для більшості з них характерний контраст кольору між тілом і плавниками. Хвіст дволопатевий, спинний плавник високий, віддалено нагадує акулячий.
Від стресу чи неналежних умовах може міняти колір, стає сірим однотонним. Таке трапляється при перевезенні. Зокрема, ви можете купити в магазині яскраву червону чорну рибку, а вдома побачити якусь незрозумілу сіру. Та не лякайтесь, за якийсь час звичайне забарвлення відновиться.
Тривалість життя близько 5-6 років. Є випадки, коли доживають і до 10 років.
Як доглядати за лабео
Для найбільш комфортного утримання лабео потрібен акваріум від 200 літрів. Як ми уже згадували, лабео – територіальні рибки, тож при утриманні групою необхідно приділити велику увазі зонування акваріума. У цьому допоможуть живі рослини, корчі, гроти.
Тоді сутички між рибками будуть мінімальними і не небезпечними. Щоб лабео часом не вистрибнув з акваріума, його варто накривати кришкою.
Необхідна потужна фільтрація і аерація води. Необхідні щотижневі підміни води. Освітлення повинне бути помірним.
Сприятливі параметри води: Т = 23-27 ° С, pH у межах 7.0, GH = 6-18.
У природі переважно харчується рослинною їжею, але також і хробаками, личинками і комахами.
В акваріумі з радістю їстимуть корми з вмістом рослинної клітковини – пластівці, гранули, таблетки. Живі корми також їсть.
Додатково можна давати шматочки кабачків, огірків, салату та інші овочі.
Різновиди лабео
Видів лабео є кілька. Усі вони відрізняються в основному лише кольором. Форма тіла така ж.
Лабео двоколірний (біколор)
Найбільш поширений різновид лабео. Має тіло чорного оксамитового забарвлення сильно контрастує з яскраво-червоним хвостовим плавцем.
. . . .
Лабео зелений
Має темно-оливкове забарвлення з бронзовим відливом. Плавці червоні, біля основи хвоста – чорна пляма. В акваріумі виростає до 10-12 см.
. . . .
Лабео глофіш
Лабео Glo наразі є у двох кольорах: фіолетовому та помаранчевому. Поведінка така ж як в традиційних різновидів.
Розведення лабео
Розмноження лабео у домашніх умовах досить проблематичне. Тут не обійтись без гормональних ін’єкцій.
Статевозрілими рибками стають у річному віці. Нерестовий акваріум повинен мати обсяг не менше 150 літрів і рівень води близько 40 см. Відбирають 2 самця і 1 самку. При цьому кілька тижнів їх варто тримати окремо та годувати високобілковою їжею.
Після цього роблять ін’єкцію спеціального гормону і лише тоді відсаджують в ємність для нересту.
Сам процес відбувається бурхливо. Упродовж години самці активно вибивають з самки ікру.
Самка здатна виметати за раз 1000-3000 зеленуватих ікринок розміром 1,5 мм. Рибки одразу починають поїдати ікру, тобі їх потрібно негайно відсадити.
Ікра інкубується 12-16 годин. Личинки, що вилупилися в мальків перетворюються на 5 день, тоді ж здатні плавати і приймати початковий корм: живий пил, фітопланктон, коловерток, інфузорій.
У перші 2 тижні гине до половини мальків. Молодь, яка вижила, росте швидко і за місяць уже досягає розміру 3 см .
Сумісність лабео
Через виражену територіальність підбирати сусідів для лабео потрібно дуже ретельно.
Молодь лабео тримається зграєю, та згодом вони стають одинаками і агресивно сприймають родичів або рибок схожих до них за формою чи кольором.
Сумісний з активними, але не агресивними видами: даніо, расбори, неони, гурамі, скалярії, боції, великі тетри. Барбусів любить поганяти, хоча кажуть, що вони сумісні. Підійдуть усі невеликі спокійні соми.
З мечоносцями та сіамськими водоростеїдами (САЕ) не дуже дружать.