Любителі акваріумістики часто шукають для невеликих акваріумів якнайменших мешканців. Однією з таких рибок без сумніву є гуппі Ендлера. Хоч це і різновид гуппі, якому характерні усі ті самі особливості утримання, та він дещо менший за більшість цих живородків. Крім цього він має яскраву зовнішність. Саме тому ми вирішили окремо його розглянути.
Гуппі Ендлера (Guppy Endler / Poecilia wingei) відкрив Ф. Бонд ще у 1937 на узбережжі найбільших озер Венесуели, та окремо його описав лише у 1975 році вчений Джон Ендлер. На честь цього ученого гуппі й отримали свою назву. Хоч про цього гуппі відомо уже давно, та в декоративній акваріумістиці він став популярним не так давно. Це також пов’язано із поширенням моди на наноакваріуми та акваскейпи.
У природі цей вид рибок практично зник. Це пов’язано із сильним забрудненням водойм.
Зовнішній вигляд Гуппі Ендлера
Через свої розміри цих рибок ще називають карликовими гуппі. Самці мають довжину не більше 2 см, а самки – до 3,5 см.
Також читайте: ТОП-7 найменших акваріумних рибок
Як і у решти гуппі, саме самці мають яскраве кольорове забарвлення по усьому тілу. По усьому тілу розкидані фіолетові, червоні, жовті, зелені та помаранчеві плями. Не існує двох однакових за забарвленням самців. З боку розташовується квасолевидна темна пляма, інтенсивність забарвлення якої змінюється залежно від оточуючих умов.
Мають вильчастий хвостовий плавник.
Самки зазвичай однотонні із золотим або срібним відтінком та металевим відблиском.
Селекціонери не так давно займаються цією рибкою, тому є не так багато різновидів гуппі Ендлера. Наразі відомо про такі: зміїна шкіра, тигрові, венесуела, голд, кобра та ін.
Утримання та догляд Гуппі Ендлера
На фоні густих зелених заростей гуппі Ендлера особливо вирізняються. Оскільки це мініатюрні рибки, то одна-дві будуть не помітними. А от з десяток-два стануть яскравим доповненням вашого живого підводного кутка. Не варто забувати, що не повинно бути більше самців, ніж самок. На одного самця повинно припадати дві-три самки. Інакше – вони просто заганяють бідних «дівчат».
Також читайте: Цікаві факти про рибок гуппі
Для наноакваріумів, буває, беруть суто самців. Саме вони є більш яскравими і цікавими. У 10-літровій банці десятку самців нічого не бракуватиме. Плюс вони не конфліктують один з одним.
Акваріум радять накривати кришкою чи покривним склом. Бо гуппі Ендлера доволі рухливі і можуть вистрибувати. Або можна залишати кілька сантиметрів до верху акваріума без води.
Не завадить хороша фільтрація, але потік не має бути надто сильними, бо цих дрібних рибок буде просто зносити.
За дуже яскравого світла рибки бліднуть, тому краще затіняти акваріум, наприклад, за допомогою плаваючих рослин (роголистник, ряска пістія та ін.).
Ці рибки не вибагливі, для них підійде широкий діапазон параметрів води, оптимальні Т=22-28°C, pH=7.0-8.5. GH=15-35.
Щотижня необхідно підмінювати до 30% води.
Ці рибки живородні, процес розмноження не відрізняється від решти гуппі. Особливістю хіба є дещо менша кількість мальків (до 25), яких вони можуть народити за раз. Це пов’язано з меншими розмірами самок.
Щоб зберегти чистоту лінії, краще відбирати виробників однієї породи.
Годувати потрібно збалансованими кормами невеликих фракцій, щоб вони його могли скуштувати.
Мальків годувати необхідно не менше 3 разів на день, тоді вони ростуть дуже швидко. Постійне забарвлення самці набувають вже до 3-4 тижневого віку.
Сумісність Гуппі Ендлера
Гуппі Ендлера – миролюбна рибка. Чудово уживаються з невеликими видами такими як даніо; кардинали, неони, коридораси.
Непоганими сусідами будуть інші живородки (пецилії, молінезії, мечоносці). З гуппі інших різновидів не варто утримувати, щоб уникнути небажаних схрещувань. Хіба це будуть суто самці.
Не варто в один акваріум з цими карликами саджати якихось суттєво більших і агресивних сусідів. З барбусами точно не варто садити, бо просто залишаться без своїх чудових яскравих плавників.
Спокійно почуватимуться із невеликими креветками.