Сом скляний. Умови утримання риби-привида

Серед величезного різноманіття рибок є й такі, за якими складно спостерігати, особливо в акваріумах-травниках. До таких мешканців домашніх акваріумів можна віднести скляних сомів. Таку назву вони отримали завдяки своєму зовнішньому вигляду.

Зовнішній вигляд

zgra1

Індійський скляний сом або сом-привид має фактично прозоре тіло. Через повну відсутність пігментації луски можна розгледіти внутрішні органи рибки, більше того – крізь рибку можна побачити навіть задній план в акваріумі.

Також читайте: Топ-10 найдивніших акваріумних рибок

За це скляного сомика часто називають «рибою-примарою». Родова назва «Kryptopterus» дослівно перекладається як «приховане/невидиме крило». А видовий епітет походить від латинського «vitreus», що означає «скло».

Розмір цього сома в акваріумах не перевищує 8 см. Тіло подовжене, трохи сплющене з боків.

Статевий диморфізм не виражений, але самки більші й повніші за самців.

Догляд та утримання

Це зграйні рибки, тож одну-дві рибки не варто купувати. Найбільш комфортно себе відчувають у кількості 5 і більше особин. Знадобиться акваріум від 100 л, оснащений хорошою фільтрацією та аерацією. Вітаються щотижневі підміни води до 30%

Досить чутливі до параметрів води, запускати їх варто лише в акваріум уже зі стійким біологічним балансом.

Також читайте: Цікаві факти про акваріумних рибок

На відміну від більшості сомів, скляні сомики віддають перевагу верхньому та середньому шарам води. Як і усі соми, не люблять яскравого світла.

параметри води варто тримати у таких межах: Т=22-27°С, pH=6.5-7.5, GH=8-18.

Тривалість життя у відповідних умовах складає до 5 років.

У природі улюблений корм скляних сомів – зоопланктон і личинки комах. На відміну від інших сомів, корм з дна підбирають незграбно, лягаючи на бік. А загалом в акваріумних умовах чудово їдять усі види кормів, але варто не забувати про його збалансованість і різноманітність.

У домашніх умовах скляних сомів доволі складно розвести, що пов’язано необхідністю відтворити умови сезону дощів у тропічній зоні.

Сумісність

Варто враховувати, що це полохлива рибка, тому її необхідно утримувати зграйками і виключно з миролюбними сусідами.

У якості сусідів підійдуть расбори, неони, родостомуси, гурамі, коридораси, анциструси.

Не варто садити з великими агресивними рибами.