Про популярних сомиків коридорасів ми уже писали, але цього разу хочемо описати цікавий їх різновид – коридорас панда. Назву ці сомики отримали завдяки забарвленню, яке нагадує китайського бамбукового ведмедя – панду.
У природі цього сомика можна зустріти у Південній Америці, зокрема, у Перу та Еквадорі. Зустрічається у верхній течії Амазонки, а точніше, у річці Укаялі, що протікає біля підніжжя Анд.
Зовнішній вигляд коридораса панди
Коридорас панда (Corydoras panda) загалом має чорно-біле забарвлення. Основне забарвлення тіла світле чи з рожевим відтінком. У панди є три чорні плями: одна проходить через очі, друга розташована на спинному плавнику, а третя – біля хвоста. Упізнати їх серед інших коридарасів доволі легко.
Коридораси панди дещо менші за розміром від більшості різновидів коридорасів – виростають не більше 5-6 см.
По формі панди, як і звичайні коридораси, мають щільне, трохи сплюснуте з боків тіло. По боках розташовані два ряди кісткових пластинок, які створюють щільний панцир, який захищає рибку від ворогів. Рот нижній. Біля нього розташовані три пари чутливих вусиків, за допомогою яких рибки копаються у ґрунті й орієнтуються у каламутній воді.
Також існують вуалеві форми.
Статевий диморфізм не яскраво виражений, але самки дещо більші і мають округліше черевце.
Догляд і утримання коридорасів панда
Коридораси панда – зграйні рибки, тому одна-дві рибки не надто добре почуватимуться, особливо у великому загальному акваріумі. Краще брати їх від 5 особин, а краще 10. У зграйці вони відчуватимуть більш спокійно і комфортно.
Зважаючи на невеликі розміри рибки, то їм може підійти і наноакваріум від 20 літрів. Важливо, щоб дно було широким, бо вони ведуть переважно донний спосіб життя. У якості ґрунту підійде кварцовий пісок або дрібна галька. Не варто класти ґрунт з гострими краями, бо панди люблять у ньому копошитись, тому можуть поранитись.
Важливо передбачити велику кількість укриттів. Це можуть бути і зарості рослини, і гроти, і каміння чи керамічні горщики.
Коридораси не люблять яскраве світло.
Потрібна хороша фільтрація, але без надто сильної течії. Також раз на тиждень необхідно підмінювати до 20% води в акваріумі на свіжу.
Добре себе почувають при таких параметрах води: Т=20-26°С, pH=6.0-7.5, GH=4-15.
Панди невибагливі в харчуванні, але їм може забракнути звичайних пластівців, особливо, якщо в загальному акваріумі є більш активні рибки. Тому обов’язково їх треба підгодовувати таблетованим кормом для донних риб, який швидко опускаються на дно. І робити це краще перед вимкненням світла.
Тривалість життя в акваріумі – до 5 років. Бували випадки, коли можуть прожити і 10 років. Але це швидше виняток з правила.
Розмноження та розведення коридорасів панда
Розведення сомика панди можливе у домашніх умовах. Статевозрілими сомики панди стають у віці 8-10 місяців.
Нерест відбуваються групою з розрахунку – 1 самка та 3-5 самців. Статевозрілі самки більші та ширші за самців.
На дно нерестовика можна покласти дрібнолисті рослини, а також каміння чи корчі. Бажана несильна фільтрація та щоденна підміна води (до 30%).
Стимулом до нересту є зниження температури води на 2-3°С. Ікрометання зазвичай відбувається уже наступного ранку. Плодючість самки – близько 70 ікринок.
Після нересту рибок забирають і додають у воду протигрибкові препарати. Загиблі білі ікринки необхідно регулярно видаляти.
Інкубація триває до 10 діб. Самостійно харчуватись мальки починають через добу після появи на світ.
Сумісність коридорасів панда
Коридорас панда – миролюбний сомик, тож чудово уживається з більшістю видів акваріумних риб. Звичайно, потрібно, щоб він був у зграйці. Чудово почуватимуть разом з іншими різновидами коридорасів.
У сусіди також підійдуть живородні рибки (молінезії, мечоносці, пецилії, гуппі), барбуси, тетри і неони, скалярії. Інші придонні риби також підійдуть – анциструси, боції, стурісоми.
З великими і агресивними цихлідами (астронотусами, акарами) не варто садити, бо стануть кормом.