Філомена дискова. Догляд та особливості утримання

fil0

Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).

Філомена дискова на відміну від звичайної філомени має краще розвинуте відчуття зграї. Це мирні, активні і доволі легкі у догляді тетри.

Зовнішній вигляд

Забарвлення у філомен сріблясте з великою чорною плямою біля хвоста. Рибку називають ще червоноокою тетрою за характерне забарвлення очей. Хоч філомена не така яскрава, як інші тетри, але у неї однозначно є свій шарм. Активна поведінка і вміння тримати зграю робить філомен дискових доволі цікавими мешканцями акваріума.

Філомени ростуть до 7 см, живуть 3 роки, а за хороших умов можуть і 5.

Догляд за філоменою дисковою

Досить невибаглива рибка, але добре себе почуває тільки в зграї родичів. Утримувати їх бажано в акваріумах від 20-50 літрів, щонайменше 5 рибок. Чим більша зграйка філомен буде, тим цікавіше вони виглядатимуть в акваріумі.

Оптимальні параметри води: Т = +24 – +26 °C; жорсткість (dH) = від 8 до 12, кислотність (pH) = 6,0-7,5.

Філомени не люблять сильну течію, так що переконаєтеся, що фільтр не створює потужний потік. Бажано акваріум густо засаджувати рослинами, але залишати відкриті місця для плавання.

Тримаються у середньому шарі води.

Це всеїдна рибка, в акваріумі їсть всі види живих, заморожених чи сухих кормів.

fil2

Розмноження філомен

Спочатку статевозрілих самок відсаджують від самців приблизно на три тижні і рясно годують. Ємність для нересту повинна бути близько 10 л, на дно кладуть сітку і пучок рослин. Радять розводити філомен у зграї, яка складається з 6 самців і 6 самок.

Вода при цьому має бути у межах таких параметрів: 24 ° С, рН 6,5-7,0, dKH до 1°.

Таку воду можна отримати змішуванням кип’яченої і дощової води в співвідношенні 1.1 або ж використовувати осмосну воду. У воду додають торф’яний екстракт. Ікринки інкубуються 24 години. Мальки спочатку дуже дрібні, а тому артемія повинна бути теж дрібною, як і науплії циклопів, коловертки або інфузорії. Мальки ростуть доволі повільно навіть при інтенсивному годуванні.

Сумісність

Треба врахувати, що філомени можуть лякати спокійних риб, так як дуже активні. Вони добре уживуться з тернеціями, расборами, даніо реріо, неонами.

Схильні общипувати плавники у риб, тому не варто утримувати їх з вуалевими формами, або просто повільними рибами з великими плавниками, наприклад скаляріями.