Топ-10 найдивніших акваріумних рибок

Коли більшість людей чує щось про акваріумних рибок, то зазвичай уявляє золоту рибку у круглому акваріумі чи гуппі з мечоносцями, ну або скалярій з неонами.

flower_horn2
Та різноманіття рибок, яких вдалось вирощувати в умовах акваріумів настільки велике, що в одному тексті їх і не згадаєш. Ми зупинимось на найбільш дивних мешканцях акваріумів, про яких могли не чути навіть просунуті акваріумісти.

Риба-ніж

nig

Аптеронотус білокаймовий, серед акваріумістів більш відомий як чорний ніж або чорна ножетілка, – отримав свою назву завдяки анальному плавнику, що починається від самої голови та проходить вздовж усього тіла до кінчика хвоста. А на її батьківщині, у тропічних лісах Амазонки, місцеві племена вірять що в рибу-ніж, після смерті вселяються душі предків, тому вона вважається священною.

Завдяки хвилеподібним рухам ця довга хижа риба може плисти не тільки вперед, але і в будь-яку іншу сторону. Риба-ніж позбавлена спинного і черевних плавників, а хвостовий плавець дуже малий. А біля його хвостового стебла знаходиться орган, що випромінює слабкі електричні імпульси, за допомогою яких ніж захищається і орієнтується в каламутній воді у пошуках їжі. На зір ці рибки практично не покладаються. Її розмір може сягати до 30 см, рибка не для малих акваріумів.

Індостома

indostomus

Індостома, яку ще називають риба-парадокс, має подовжене і тонке тіло, що нагадує маленьку гілочку дерева чи чагарника, її розмір лише 3 см. Незвична зовнішність цієї рибки має виключно практичний характер і покликана замаскувати її від хижаків. Індостому легко утримувати у домашньому акваріумі.

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

Індостоми – зграйні рибки, живуть на дні, повільно пересуваючись уздовж нього і підбираючи по дорозі дрібних рачків і черв’ячків.

Мулистий стрибун

stribun22

До найбільш дивних акваріумних рибок також можна зарахувати мулистого стрибуна. Мулистий стрибун має низку унікальних рис у зовнішній і внутрішній будові, його можна назвати перехідною формою між рибами і земноводними. Фактично вони більше схожі до амфібій.

Вони живуть у приливно-відливній зоні, тому у них розвинулись деякі пристосування для виживання. Назву таку отримали, бо значну частину часу проводять, копаючись у мулі. Голова непропорційно більша тіла, на самій її верхівці є пара очей без повік. Вони нагадують перископ, який дозволяє оглядати поверхню водойми з-під води. Зяброва щілина невелика, може щільно закриватися для збереження вологи. Перед виходом на суходіл, мулистий стрибун набирає воду в рот і щільно притискає зяброві щілини, щоб зберегти невелику кількість вологи. Саме це волога змочує зябра і не дає їм висохнути. Однак ці запаси потрібно постійно поповнювати. Та вони здатні дихати навіть через шкіру як і амфібії.

Видовжене тіло мулистих стрибунів може досягати від 5 до 25 см.

Бичок-дракон

bichok-drakon

Ця риба має доволі химерний зовнішній вигляд, що нагадує змієподібних драконів з китайського фольклору. Рибка «Фіолетовий бичок», «Перуанський бичок» або «Бичок-дракон» (Gobioides broussonnetii). Та цей грізний вигляд зовсім не відображає особливості поведінки, бо це на диво мирна і спокійна риба, яка ще й до того віддає перевагу рослинним кормам. Та для утримання потрібен величезний акваріум на щонайменше півтонни, адже цей бичок може вирости більше півметра. Крім того потребує підсолену воду – 5-15 гр. солі на літр води.

Також читайте: Топ-6 невибагливих акваріумних рибок

Сундаланс

sundasalanx-microps

Рибка Сундаланс (Sundasalanx microps) – без сумніву одна із найекзотичніших та найрідкісніших акваріумних рибок. Має незвичайний зовнішній вигляд – рибка практично повністю прозора, чітко видно скелет і внутрішні органи, зібрані в невеликий сріблястий мішечок. Ця крихітна рибка сягає не більше 2 см. Через такий розмір їй підходять хіба корми для мальків.

Риба-слон

slon

Ця африканська рибка з незвичайною будовою тіла не так часто зустрічається в декоративних акваріумах. Характерною особливістю рибки є рот, а точніше нижня губа у вигляді хоботка, що надає їй схожість зі слоном. За допомогою нього рибки риють мулисте дно в пошуках їжі. Цей орган оснащений безліччю нервових закінчень і може виробляти слабкі електричні імпульси, що дозволяє рибкам орієнтуватися в каламутній темній воді, шукати їжу, партнера та виявляти небезпеку. У природі риба-слон може виростати до 25 см, але в умовах домашнього акваріума її розмір зазвичай не перевищує 15 см.

Бефортія

befort

. . .

Бефортія (Beaufortia Leveretti) або псевдоскат на перший погляд нагадує морську камбалу, але вона значно менша від нього досягає лише 8 см в довжину. Досить швидка і миролюбна рибка. Багато хто відносить їх до сомів, але це в’юн. Як і більшість в’юнів, вони люблять воду з високим вмістом кисню. У природі харчуються водоростями і мікроорганізмами.

Фловер хорн

elvis-flowerhorn

. . . .

Просто не можна не згадати цю рибку у контексті дивних акваріумних мешканців. Фловер хорн (Flower Horn) – міжвидовий гібрид кількох південноамериканських цихлід, отриманий селекціонерами з Малайзії. Які саме види риб брали участь у виведенні хорна тримають у таємниці. Цікава ця рибка не лише своїми колірними варіаціями, а й сильно розвиненим наростом на голові. Він складається переважно з жирової тканини. Жителі Азії дуже люблять риб з «шапочками», вважаючи їх символами бога удачі і довголіття. Ще одна особливість цієї рибки – темні плями на тілі, які дуже нагадують ієрогліфи. За відповідних умов хорни ростуть до 30 – 40 см.

Пантодон або риба-метелик

Пантодон (Pantodon buchholzi) – унікальна рибка зі своєрідною будовою тіла, що існувала ще в доісторичні часи, а її зовнішній вигляд залишився таким же, як мільйони років тому. Забарвлення пантодонів не відрізняється особливою яскравістю, навпаки, зовнішність допомагає їм маскуватися. Окрасою рибки є її грудні плавці – великі і широкі, що нагадують крила, тому її ще називають риба-метелик. Пантодони мають здатність дихати атмосферним повітрям з поверхні води. Рибки-метелики завжди тримаються біля поверхні води, при цьому їх очі знаходяться на половину над водою.

Також читайте: Цікаві факти про золотих рибок

У природі рибки досягають довжини 12 см, в акваріумі – максимум 10 см.

Риба-коробка

pantodon2

. . . .

Кузовок-кубик (Ostracion cubicus) – цікава рибка, яку ще називають риба-коробка через її форму. Цю яскраво-жовту рибку можна зустріти в прибережних районах, уздовж коралових рифів, на глибині від 1 до 40 метрів. Як і всі кузовкові, має «панцир» зі зрощених пластин, які захищають рибу від хижаків. У випадку загрози кузовки виділяють токсини, через що багато акваріумістів бояться тримати їх в своїх акваріумах. У природних умовах може досягати 45 см довжини.