Як охолодити воду в акваріумі

Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегулятор. Однак що робити, якщо температура у приміщенні уже вища, додаткове нагрівання відбувається від ламп освітлення. Таке буває зазвичай у літній період. Дамо кілька порад, охолодити воду в акваріумі, втримати баланс і зберегти живність.

Також читайте: Як підготувати воду для акваріума

Більшість акваріумних рибок добре себе почувають при температурі 24-26 градусів за Цельсієм, однак можуть витримувати температури і за 30 градусів. Наприклад, для дискусів і 32 градуси – чудові умови

Самі рибки здатні витримувати вищі температури води, ніж бажані для них, однак саме середовище змінюється.

Також читайте: Як правильно запустити нових рибок в акваріум

Ось що відбувається при високій температурі в акваріумі (більше 30 градусів):

  • кисень у воді значно швидше розчиняється і вивітрюється, а це може спричинити задуху і мор риби, особливо при перенаселенні;
  • усі біологічні процеси в акваріумі прискорюються, у тому числі розклад органіки, гниття решток;
  • багато акваріумних рослин дуже погано переносять температуру понад 28 градусів, їх ріст призупиняються, вони можуть скидати листки і гниють;
  • корисні бактерії, які відповідають за біологічну рівновагу можуть масово гинути, що може викликати різкий дисбаланс.

Чим менший розмір акваріума за цих умов – тим загроза більша, бо температура води швидше піднімається. І, навпаки, чим більший об’єм акваріума, тим повільніше там нагрівається вода.

Існують спеціальні акваріумні системи охолодження та кулери, але зазвичай вони дорогі і дуже дорогі. Це і акваріумні холодильники, і вентилятори охолодження з комп’ютерним регулюванням.

tecotk1000-350x350

При перегріванні води у літній період можна вжити кілька профілактичних заходів:

  • підняти або прибрати кришку чи покривне скло;
  • посилити аерацію;
  • робити частіші підміни води (2-3 рази на тиждень);
  • обмежити годування;
  • вимкнути акваріумні світильники, якщо вони знаходяться низько над водою і є джерелом додаткового тепла;
  • використати кімнатний кондиціонер, якщо такий є;
  • спрямувати побутовий вентилятор на поверхню води;
  • використати звичайні вентилятори зі стаціонарних комп’ютерів, спрямувавши на поверхню води.

Для додаткового пониження температури можна використати звичайні акумулятори холоду або заморожену воду у пляшці, опускаючи їх в акваріум. Коли вода розтопиться, тоді її можна повторно морозити і знову використати. Однак варто зважати на об’єм акваріума, щоб не було різкого переохолодження. Нагадаємо – рибки не люблять різких перепадів температури.

aquarium_ice

Варто зауважити, що серед багатьох акваріумістів побутує думка, що краще не охолоджувати штучно воду, мовляв, риба сама пристосується, а регулярно кидати морожену воду в акваріум складно. Тож не варто сильно експериментувати, якщо температура не критично висока. Однак не варто забувати про посилену аерацію і частіші підміни.

Важливий показник – як почувається риба! Якщо рибкам погано через перегрів, вони часто піднімаються до поверхні води, заковтуючи повітря і роблять це навіть, які не можуть вдихати атмосферне повітря. Або ж малоактивні і лежать на дні.