Аббісинський кіт – характеристика породи

Загальна характеристика аббісинського кота

Абіссинські коти – це короткошерсті коти середнього розміру з насиченим рівномірним забарвленням, що виділяються своєю королівською поставою і особливою грацією, властивою тільки цій породі. “Підведені” темним контуром виразні уважні очі, великі вуха, поставлені так, наче кішка уважно прислухається, і незвичайне забарвлення, додають зовнішності абіссінським неповторну чарівність “дикої” пуми.

abbis1

Кожна волосинка шерсті у абіссинів має дві-три смуги різного кольору. Таке колірне поділ кожного волоска називається тикінгом. Потрійний, добре виражений тикінг кращий. Тикиіг надає шерсті переливчастості, не утворюючи малюнка на тілі. Спина кішки має більш темний відтінок, а живіт, груди і внутрішні поверхні лап – світлий – такий тип забарвлення часто називають занурені.

Коти абіссінської породи – гнучкі, з добре розвиненою мускулатурою. Коти, як правило, значно більші за кішок. Кішки-абіссинки зазвичай більш активні, ніж коти.

Характер і деякі особливості абіссинського кота

Характер абіссинської кішки зовсім не відповідає їх чарівності. Вони не ведуть себе, як фараони, але люблять повагу до їх персони. Ці кішки дуже активні, люблять високо лазити і сидіти на височинах, не люблять перебувати на колінах. Кішки обожнюють все досліджувати. Чим би не займався їх господар, вони завжди десь поруч. Спостережливі, цікаві і дуже милі «мурочки» ніколи не дадуть вам нудьгувати. Вони будуть дивитися з вами телевізор, спостерігаючи за рухомими предметами і акторами, будуть читати з вами книгу, стежачи за рухом ваших очей.

abbis2

Стандарт породи (зовнішній вигляд) абіссинського кота

  • Тварина невеликого розміру з величною царською поставою, гнучким і м’язистим тілом і виразним поглядом – це абіссінський кіт.
  • Зростання котів може досягати 32 см., А кішок – 28 см.
  • Голова має форму клинка. Великі і широкі вушка розташовані далеко один від іншого. Шия довга і витончена.
  • Очі дуже виразні, задумливі і розумні, великі і мають мигдалеподібну форму. Колір очей може бути зеленим або бурштиновим, навколо очей добре помітний чорний ободок, ніби підводка (як у жінок).
  • abbis3
  • Тіло середньої довжини, мускулисте, але не грубе.
  • Кінцівки довгі, як лапи, так і хвіст. У «абіссинців» вузькі, овальної форми, подушечки лап. Хвіст товстий біля основи і звужений до кінчика.
  • Забарвлення визнані чотирьох відтінків: дикий, соррель, блакитний і фавн.
  • Тривалість життя кішок цієї породи – 15-20 років.