Шарпей. Особливості породи та догляд

sharpei1

Опис породи Шарпей

Китайський шарпей – спокійна, впевнена в собі собака, що відрізняється певною впертістю і надзвичайною вірністю своїй родині. Цьому вихованцеві знадобиться досвідчений, наполегливий господар, який зможе не тільки правильно навчити собаку, але і не дасть їй нудьгувати. Навчання шарпея, як правило, відбувається без особливих проблем навіть в домашніх умовах, але для цього необхідні систематичність занять і наполегливість самого господаря. Відмінною рисою шарпея є зморшкувате тіло і морда, а також темний язик, нагадує язик чау-чау. Швидше за все, собака була виведена в Південному Китаї, де вона використовувалася в якості сторожового пса для охорони майна. Також шарпея залучали і до полювання. Деякі представники породи також брали участь в різних собачих боях.

Шарпей має середній розмір. Вага собаки може варіюватися від 23 до 32 кілограмів. Вихованець володіє широкою головою, за своєю формою дуже нагадує голову бегемота. У собаки трикутні лежачі вуха і жорстка шерсть. Приплюснута мордочка – причина того, що представники цієї породи важко переносять спеку. Основну увагу шарпеї привертають до себе завдяки своєму зовнішньому вигляду, а також гордому і незалежного характеру. Такі вихованці проявляють особливу активність у захисті своєї території. Він недовірливий до незнайомців і агресивний по відношенню до інших собак.

sharpei2

Китайські шарпеї заслужили репутацію агресивних собак у відношенні з чужими людьми. Але рання і правильна соціалізація геть позбавляє тварину до таких схильностей. З віком собака буде розуміти, хто є другом, а хто по-справжньому представляє загрозу. Купувати шарпея необхідно у того заводчика, який тримає цуценят в будинку – такі тварини вже в якійсь мірі соціалізувалися, а значить подальше навчання пройде легко. При подальшому навчанні та соціалізації шарпеї перетворюється в відмінну сімейну собаку. Найкраще тримати собаку в тих сім’ях, де діти вже досягли старшого віку, так як малюки не розуміють, що до вихованця необхідно ставитися з повагою. Потрібно мати на увазі, що часто діти розчаровуються в Шарпеєві через те, що він не виявляє особливої зацікавленості до них. Така поведінка є особливістю характеру всіх шарпеїв. Будьте готові до того, що ваша собака не буде проявляти свою любов і прихильність. Шарпеї все це вміло стримують в собі.

Собаки цієї породи відрізняються різною активністю. Одні можуть бути досить енергійними, а інші виявляють пасивність. Це говорить про те, що вихованця можна тримати в невеликих квартирах. Коротких двадцятихвилинних прогулянок буде цілком достатньо для нормального фізичного розвитку собаки.

Харчування шарпея

Шарпей потребує якісного харчування та дотриманні режиму годування. Звичайно, таке можна сказати абсолютно про всі породах собак. Насправді, перш ніж вирішити – чим годувати шарпея, важливо дізнатися про ряд особливостей, що стосуються його здоров’я. Саме харчування стає профілактикою деяких хвороб, характерних для цієї тварини.

Особливості харчування шарпея:

  • Порода собак шарпей схильна до ожиріння, тому тварин не можна перегодовувати, а в разі набору ваги слід переглянути раціон і перевести на менш калорійний корм.
  • Поїдання недоїдків зі столу господаря в 90% випадків призводить до розвитку харчової алергії у собаки.
  • Якщо шарпея пригостити консервами для собак, він з великою часткою ймовірності відмовиться від сухого корму.
  • sharpei3
  • Часта зміна кормів негативно позначається на здоров’ї тварини.
  • Для шарпея найкраще підійдуть гіпоалергенні корми, враховуючи велику схильність тварин до харчової алергії.
  • Лікувальні корми необхідно давати тільки в тому випадку, якщо лікар діагностував проблему і призначив спеціальну дієту.
  • Як ласощі вихованцеві ідеально підійдуть кісточки , куплені в зоомагазині.