Бомбейський кіт: особливості породи

Бомбейський кіт — це порода котів, яка була вперше визнана в 1976 році. Вони вирізняються своєю чорною густою шовковистою шерстю, що нагадує забарвлення пантери, і виразними золотисто-жовтими очима. Ці тваринки мають дуже м’язисте тіло, компактну будову і округлу голову. Вони дуже привабливі та дружелюбні котики, які є чудовими компаньйонами для своїх власників.

Звідки походить Бомбейський кіт?

Бомбейська порода котів була виведена в США в середині XX століття шляхом схрещування бурманських кішок та американських короткошерстих котів. Метою селекціонерів на чолі з Ніккі Хорнер було створення нової породи з глянсовим чорним хутром, схожим на пантеру.

Незважаючи на скепсис з боку заводчиків бурманської породи, до 1970 року завдяки зусиллям Хорнер та подружжя Цвеккер, бомбеї були визнані окремою породою котів. Їх було офіційно зареєстровано міжнародними фелінологічними асоціаціями (реєстрами породистих кішок).

Зовнішній вигляд

Бомбейські коти виділяються своєю особливою зовнішністю. Фактично, вони нагадують мініатюрних пантер. Вини мають густу шовковисту шерсть глибокого чорного кольору. Втім іноді зустрічаються тварини зі сріблястим відтінком чорного з білими плямами на грудях або лапах.

Розмір і статура Бомбейські коти – тварини середнього розміру з міцною, мускулистою статурою. Вага дорослих котів — від 3 до 5 кг, кішок — 2-3 кг.

Голова бомбеїв округла, широка в області щік з плавними контурами. Мордочка коротка, а вуха середнього розміру, широкі біля основи, трохи нахилені вперед. Очі великі, золотистого або мідного кольору, мигдалевидної форми, посаджені на відстані одне від одного. Через цю особливість котики цієї породи виглядають дещо кумедно.

Характер

Бомбейські коти відомі своєю дружелюбністю та емоційним характером. Вони дуже прив’язані до своїх власників і постійно залишаються поруч з ними. Котики також полюбляють грати та взаємодіяти з господарями. Це розумні тварини, які легко вчаться та розуміють команди власника.

Догляд

Щоб доглядати за бомбейським котом, потрібно регулярно чистити його коротку густу шерсть, аби уникнути утворення сальних грудок і випадіння шерсті. Також важливо регулярно перевіряти їхні вуха й очищати їх від вушної сірки. Не менш важливим ритуалом є регулярне підрізання кігтів, щоб не допустити їхній надмірний ріст.

Бомбейські коти потребують достатньої фізичної активності. Саме для того, щоб підтримувати їхнє здоров’я і тримати їхній емоційний стан в нормі, необхідно якомога частіше гратися з ними. Ці коти чудово підходять для сімейного життя, оскільки вони дуже дружелюбні та люблять увагу від людей.

Також читайте нашу підбірку про особливості різних порід котів 🙂