Золота рибка телескоп. Особливості утримання

Телескопи – цікаві, оригінальні та доволі популярні рибки серед акваріумістів. Це різновид золотої рибки, головною рисою якої є випуклі очі. Сама через цю особливість рибки й отримали таку назву.

teleskop4

Звідки взялись телескопи

У дикій природі телескопів нема, таку форму золотої рибки отримали селекціонери.

Також читайте:Цікаві факти про золотих рибок

Дослідники встановили, що рибку вивели у Китаї в XVIII столітті, а дещо згодом вже у Японії з’явились різноманітні форми і забарвлення телескопа.

З 1872 року телескопів привезли і в Європу. Завдяки незвичайному виду і невибагливості в утриманні рибки швидко здобули багато шанувальників.

Зовнішній вигляд

Як уже зазначалось, головною ознакою телескопів є витрішкуваті очі. Разом з тим вони можуть дещо відрізнятися формою: одні округлі, а у декого схожі на конус, що й надає їм схожість з біноклем або телескопом.

Рибки із такими випуклими очима виведені селекційно, ця риса передається у спадок.

Як не дивно, попри такий розмір очей, телескопи бачать досить погано. Часто вони пошкоджують очі, тому необхідно ретельно підходити до підбору сусідів і декорацій в акваріумі.

Вирізняють такі основні типи форми ока: тарілчасту, сферичну, циліндричну, кулясту і конусоподібну. Очі повинні бути симетричними і мати однаковий розмір та колір, інакше це вже відхилення. Вони зазвичай спрямовані у різні боки.

А ось телескоп, очі якого спрямовані вгору, виведений в Китаї в якості окремого різновиду, якому навіть дали назву небесне око чи астролог.

Тіло коротке, роздуте. Зовні телескопи нагадують вуалехвоста, відмінність лише у надзвичайно розвинених очах. Хвіст роздвоєний, в формі «метелика» або «спідниці». Плавці можуть бути звичайними або вуалевої форми.

Є багато колірних варіацій телескопа: помаранчеві, білі, рожеві, ситцеві і найбільш упізнавані чорні.

teleskop-babochka_6

. . . .

Мають максимальний розмір не більше 15 – 20 см.

Утримання та догляд

Хоч телескопів зараховують до загалом невибагливих рибок, але його утримання має певну специфіку.

Головна проблема саме у їх очах і слабкому зорі. Корм їм знайти складніше і очі дуже просто поранити. Власне через це радять яскраве освітлення. Звичайно, світла має бути у міру, бо у зеленій воді з водоростями їм також буде складно орієнтуватись.

Окрім цього, зважаючи на їх великий розмір, як і всіх золотих, та здатність швидко псувати воду, на пару риб треба щонайменше акваріум на 80 літрів з хорошою фільтрацією на аерацією. Декорації потрібно підбирати прискіпливо, бо телескопи можуть поранити свої випуклі очі. Не варто утримувати у круглому акваріумі, як і будь-яких золотих рибок. У випадку з телескопами це ще більше вдарить по їх і так поганому зору.

Обов’язкова щотижнева підміна третини води в акваріумі.

Також читайте: Неймовірно! Гори, ліси і долини під водою (+20 ФОТО)

Оптимальна температура для них 18-22 ° С, але, як і решта золотих, здатні жити у холоднішій воді. Параметри води можна тримати у межах pH = 6,5-8.0, GH до 20.

Розмноження та розведення телескопів

Спроможними до розмноження телескопи стають у віці одного року. Розрізнити самку і самцю можливо хіба перед нерестом – у самки округляється черевце від ікри, а у самця на зябрових кришках і голові з’являються білі горбки.

Для нересту краще взяти акваріум від 100 літрів і заповнити його на третину. Для збереження ікри на дно укладають решітку, а зверху пучок дрібнолистих рослин.

У ємність бажано висадити одну самку і двох самців. Додатково простимулювати нерест можна разовою великою підміною води і підняттям температури. Самка телескопа може відкласти одразу від 2 до 10 тисяч ікринок. Звичайно, далеко не всі з них стануть мальками.

Личинки з’являються з ікри на другу добу і майже до тижня (5-6 днів) висять між рослинами, поки не закінчується жовтковий мішок. Далі вони відправляються у самостійне плавання.

Мальки не мають характерних випуклих очей. Лише згодом характерна риса проявляється. Крім того, це може статись не після першого нересту.

Також читайте: Золота рибка: історія та догляд

Сумісність телескопів

Ідеально для телескопів – це видовий акваріум чи з іншими різновидами золотих рибок.

Більшість тропічних риб несумісні з телескопами через різницю комфортних температур, бо ж вони, як і усі золоті, – холоднолюбні.

Також читайте: 16 цікавих фактів про рибок

Не варто їх садити з надто активними і територіальними рибками. Зокрема, небажані для них сусіди барбуси, цихліди та навіть харацинові як тернеції, бо усі вони можуть обкусати довгі плавники телескопів або пошкодити їм очі. Власне зайва активність в акваріумі уже наражає на небезпеку телескопів.