Ми вже знаємо про те, як звірі спілкуються між собою. Їхня мова – багата і різноманітна.
Однак вони,особливо одомашнені коти та собаки, вміють говорити із нами і по-своєму сприймають сигнали людини. Це ми думаємо, що спілкуємось лише словами. А насправді звірі чудово читають мову нашого тіла. Більше того, як би людина не намагалася приховати перед собакою чи кішкою те, що вона думає, у неї це, швидше за все, не вийде. Обманути їх не так легко – нас здають наші рухи, жести та вираз обличчя.
Коли тварина спілкується з людиною, то також робить це певними рухами. Наприклад, кіт чи пес тицяють нам свої мордочки не просто так. Їхньою мовою це завжди означає «Зверни на мене увагу».
Собаки
Якщо ви чітко бачите у собаки «усмішку» на весь рот, будьте певні, вона каже вам: «Я люблю тебе». Нашорошеними вухами вона питає: «Що трапилось?».
Якщо ж ваш пес хоче погратися, то він прийде до вас, опустить передні лапи і морду додолу, а задню частина тіла при цьому залишить у стоячому положенні.
Більшість собачих сигналів пов’язані із місцем у ієрархії. Якщо тварина відчуває себе домінатною, вона морщитиме морду, тримаючи її закритою, а також, витягне вперед губи.
Якщо показує верхню губу – налаштована справді агресивно. Покірні собаки, навпаки, намагаються здатись нам меншими, ніж ж насправді. Вони наче горбляться, сутуляться. Якщо таку собаку погладити, вона буде стояти нерухомо.
Коти
Коти спілкуються з нами не менш активно. Якщо перекладати їхню поведінку на людську мову, то ви зможете зрозуміти кожен рух свого кота.
Наприклад, не просто так хвостаті валяються по підлозі. Так вони демонструють нам свою привабливість. А якщо кішка вилізла на вас на і топче своїми лапами, не зліться, вона хоче сказати вам, що дуже любить. Такі рухи сигналізують про те, що вона прагне зробити вам приємність.
А ще не варто думати, що кіт, який довго миється, дуже хоче бути чистим. Зовсім ні. Коти хоч і дуже чистоплотні тварини, та ретельне вмивання у цьому випадку свідчить лише про те, що тварині нудно. Тоді варто приділити їй трохи уваги, погратися разом. Взагалі більшість своїх думок коти проявляють за допомогою хвоста. Інтенсивне виляння з боку в бік – кіт чимось незадоволений. Хвіст злітає угору – кіт схвильований. Хвіст приспущений – кіт дещо наляканий або чимось незадоволений. Головне не чіпати кота, коли у нього хвіст – трубою. Тоді він злий і агресивний, не має наміру відступати.
До речі, є один сигнал, який свідчить про те, що кіт вам дуже довіряє. Це поза на спині, коли тварина дає вам можливість чухати свій живіт. Саме ця частина тіла у котів є дуже вразливою. Тож торкатись до неї вони дозволяють далеко не всім.
Звичайно, кожна тварина особлива і має свій характер та стиль спілкування. А люблячий господар завжди зрозуміє, що хоче сказати його чотирилапий друг. Проте основні сигнали у тварин є закладені природою, тож перелічені вище допоможуть вам ще краще зрозуміти свого котика чи песика.