Догляд за червоновухою черепахою

Догляд за червоновухою черепахою

Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах, який обирають любителі плазунів. Малеча народжується розміром близько 3 сантиметрів, за наступні півтори року вони виростають до 7,5 сантиметрів, а після цього кожного року черепаха росте приблизно на 1,25 сантиметрів, самки більші за самців. У червоновухих черепах добре розвинені зір та нюх, вони чують лише глухі звуки та відчувають вібрацію, тому що вуха закриті шкірою. В них округлий гладкий панцир, який у молодих особин має яскраво-зелений колір та з віком темніє. Також їм притаманна червона або помаранчева смужка, яка простягається від очей до шиї.

Утримання та догляд за водяною червоновухою черепахою

Червоновухих черепах утримують в акваріумі або тераріумі об’ємом 150-200 літрів. Також повинен бути острівець, який займає не менше 25% поверхні тераріуму та частково бути зануреним у воду. Температура на острівці має бути більшою за температуру води приблизно на 10 градусів, але не перевищувати 30˚С.Він повинен освітлюватись двома лампами: звичайною лампою розжарювання та ультрафіолетовою (для правильного розвитку та профілактики захворювань). Воду в акваріумі потрібно міняти хоча б раз на тиждень.

chervonovuha_cherepaha_2.jpg (209.39 Kb). . . .

Харчування червоновухих черепах

Важливо обрати збалансоване харчування для черепах, щоб вони правильно розвивались та менше хворіли. Малюки потребують більше їжі тваринного походження, але з часом можна зрівняти кількість рослинної та тваринної їжі.Спеціальний сухий або заморожений корм можна купити в зоомагазині. Також їх червоновухих черепах можна годувати шматочками нежирної морської риби, креветками, кальмарами, восьминогами, морквою, капустою, яблуками тощо. Молодих осіб потрібно годувати кожен день, а після того, як черепасі виповниться рік, можна давати їжу раз в 2-3 дні. Черепах ні вякому разі не можна годувати яловичиною, бараниною, свининою та курятиною.

Гігієна та здоров’я червоновухих черепах

Червоновухим черепахам потрібно підрізати кігтики, але обережно та не занадто коротко, тому що через них проходять капіляри. Дзьоб не потрібно ні підрізати, ні гострити. Якщо нехтувати умовами утримування, харчування і догляду, то черепаха може захворіти. Першими симптомами може бути поганий апетит, порушене плавання тощо. Черепахи часто хворіють пневмонією, сепсисом, мають дефіцит кальцію, бактеріальне захворювання, проблеми з очима або панциром. Якщо Ви помітили, що черепашка нездужає, одразу звертайтесь до спеціаліста та не старайтесь вилікувати її самотушки!

chervonovuha_cherepaha_3.jpg (276.28 Kb). . . .

Розведення прісноводних червоновухих черепах

Розведення червоновухих черепах – це непроста справа, адже потрібен інкубатор та правильний догляд. Для розмноження має сформуватись пара з самця та самки, тому потрібно всіх особин тримати в одному акваріумі. Бажано, щоб на одного самця приходилося дві самки.
Коли пара сформувалася, її потрібно поселити в окремому акваріумі. Тоді потрібно підтримувати температуру не менше 26 градусів та поступово збільшувати час освітлення. Намацавши у самки між задніми лапами яйця, потрібно ізолювати її від самця та підготувати гніздо. Гніздо розташовують на суші, роблячи ямку. Там самка почне проводити більше часу та потім відкладе до 20 яєць. Черепахи не турбуються про потомство, а просто залишають його, тому яйця потрібно перенести до інкубатора. Температура має бути 28-30˚. Через 3-5 місяців черепашки розбивають шкарлупу та виповзають. На панцирі у них є залишки жовткового мішка, його прибирати не потрібно.

Червоновуха черепаха – це хороший варіант для домашнього улюбленця. Незважаючи на всі недоліки, це розумні та красиві плазуни, які стануть не тільки цікавинкою вдома, але і другом для людини. Вони зручні в утриманні для сімей з дітьми або алергіків. А з правильним доглядом черепашка може прожити до 40 років та радувати Вас своєю присутністю.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Собака Такса - історія походження та цікаві факти
Таксами називаються мисливські норні собаки, їх характерною прикметою є довгий тулуб та короткі лапи. Також у літературі вживається назва даксгунд, що у перекладі означає...
Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Тибетський мастиф. Характеристика та історія походження породи
Тибетський мастиф вважається однією з перших порід собак. Він використовувався для охорони стад і будинків тибетського народу. Порода є незалежною, захисною, і дуже лоял...
Бельгійська вівчарка грюнендаль - історія походження та цікаві факти
Від інших бельгійських вівчарок відрізняються своїм чорним кольором та напівдовгою шерстю.
Британський довгошерстий кіт - історія походження та цікаві факти
Британський довгошерстий кіт, також вживається назва британіка - кіт середнього розміру що належить до групи довгошерстих котів.