Догляд за сухопутною черепахою

Догляд за сухопутною черепахою

Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пустелях та вологих тропічних лісах. Для утримання вдома зазвичай обирають Черепаху степову та Черепаху зірчасту. Перевагою такого улюбленця є гіпоалергенність, адже в них немає шерсті.

Харчування сухопутної черепахи

Організм черепахи повинен отримувати достатню кількість вітамінів, тому в їхній раціон повинні входити різні овочі та фрукти: огірки, яблука, капуста, гарбуз тощо. Літом варто додати до меню сезонні продукти, наприклад: щавель, ягоди, конюшина, кульбаба. Інколи можна додавати мелену яєчну шкарлупу або інші продукти, збагачені кальцієм. Також потрібно, щоб було джерело білків, це можуть бути черв’яки, комахи або нутрощі риби.

Заборонена їжа для черепах:

 • Баранина, свинина та м’ясо інших великих тварин
 • Жирна риба
 • Кальмари
 • Корм для теплокровних тварин
 • Термічно оброблена їжа (молоко, сир, ковбаса, крабові палички тощо)
 • Картопля
 • Горіхи
 • Цитрусові
 • Помідори
 • Насіння фруктів та овочів
 • Авокадо
suhoputna_cherepaha_2.jpg (183. Kb)

Утримання сухопутних черепах

Сухопутна черепаха повинна жити в тераріумі, адже вона дуже чутлива до протягів, пилу та холодної підлоги.Розмір її житла повинен перевищувати розмір тіла плазуна у декілька разів, тобто мінімум 100х50х30 см. Піддон заповнюється тирсою, піском, сіном або гравійною крихтою, які потрібно міняти раз в декілька днів. Рекомендується поставити посудину з водою. Панциру черепахи необхідне ультрафіолетове світло, тому у кутках тераріуму встановлюють дві лампи: для розжарювання та УФ лампу. Вдень температура повинна досягати 29-31 градус, а ввечері варто вимикати лампу для розжарювання, щоб температура опустилась. Рептилію можна випускати на прогулянку по кімнаті.

Гігієна сухопутних черепах - догляд

Черепахи мають здатність линяти, у цей період тварину потрібно купати у слабкому содовому розчині. На відміну від черепах, які живуть в дикій природі, домашнім потрібно підстригати кігті та дзьобики. Також їх потрібно кожного дня купати в теплій воді.Води має бути стільки, щоб черепаха не потонула.

При правильному догляді ця рептилія тішитиме свого господаря десятиліттями. Це спокійна та тиха тварина, яка не потребує складного догляду. Тож, сухопутна черепаха – це один з найкращих варіантів для домашнього улюбленця.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Собака Такса - історія походження та цікаві факти
Таксами називаються мисливські норні собаки, їх характерною прикметою є довгий тулуб та короткі лапи. Також у літературі вживається назва даксгунд, що у перекладі означає...
Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Тибетський мастиф. Характеристика та історія походження породи
Тибетський мастиф вважається однією з перших порід собак. Він використовувався для охорони стад і будинків тибетського народу. Порода є незалежною, захисною, і дуже лоял...
Бельгійська вівчарка грюнендаль - історія походження та цікаві факти
Від інших бельгійських вівчарок відрізняються своїм чорним кольором та напівдовгою шерстю.
Британський довгошерстий кіт - історія походження та цікаві факти
Британський довгошерстий кіт, також вживається назва британіка - кіт середнього розміру що належить до групи довгошерстих котів.