Невська маскарадна – опис породи

Опис породи

Своє оригінальне ім’я невська маскарадна кішка отримала від петербурзьких фелінологів. Офіційно породу зареєстрували в 1992 році. Ця порода зявилася в результаті в’язки сибірських котів і сіамських котів. У перших Невські маскарадні запозичили шерсть і будова тіла, у маскарадних – колір очей і поєднання кольорів вовни.

nevska12

Окрему увагу слід приділити шерсті невської маскарадної – вона має грязе і водовідштовхувальну властивість і в ній практично не утворюються ковтуни. Довжина – середня, на лопатках – коротша, ніж на крупі. У невських маскарадних є вовняні штанці, шикарний хутряний комір, галявина на хвостику. По всьому тілу – подвійний підшерсток. На період линьки у цих котів практично повністю пропадають комірець і штанці. Ця порода вважається гіпоалергенної в зв’язку з особливостями її вовни.

Догляд за Невською маскарадною

Вичісувати невську маскарадну можна досить нечасто – приблизно раз на місяць, в період линьки – трохи частіше. Хвіст вичісувати не рекомендується, так як з нього занадто легко висмикуються волоски. Купають таких кішок, як правило, тільки перед виставками, в цілому ця тварина охайна і справляється з очищенням вовни самостійно. Очі і вуха в міру необхідності потрібно протирати вологим тампоном або використовувати спеціальні засоби. Незайвим буде регулярне очищення зубів пастами для котів. Щоб кішка не точила кігті об ваші меблі, придбайте когтеточилку і регулярно підстригайте їй кігті.

1

. . . .

Характер кішки

Невська маскарадна порода кішок схильна до самозамилування. Якщо ви запросите в будинок друзів, домашня улюблениця відразу захоче опинитися в центрі уваги, показати себе. Розпушивши хвіст, вона буде з гордістю вітати гостей. Вона не стане плутатися під ногами і проситися на коліна. Залишившись на самоті, домашня улюблениця не страждатиме через це, а стане спокійно чекати господаря.

Важливо відзначити і те, який розумний цей кіт: Невський маскарадний красень вловлює тон голосу, відчуває настрій господаря, запам’ятовує свою кличку і реагує на неї. Якщо вихованець відчує поруч ворога, він з готовністю встане на захист господаря, почне шипіти і випустить кігті. Тому варто звертати увагу на те, як реагує кіт на ваших гостей: чотириногий друг добре визначає людей з недобрими намірами. Невська маскарадна кішка добре ладнає з іншими домашніми тваринами. Якщо у вас вже живе собака, пташка або хом’ячок, але хочеться завести ще й кішку, то ця порода підійде ідеально. Така мурка не стане ображати або задирати іншу тварину.

Проте кішок необхідно виховувати. Вони бувають уперті, але при бажанні господар зможе привчити вихованця до встановлених в будинку порядків. Невський кіт ніколи не забуде правила, які засвоїв. В результаті він стане надійним другом і ласкавим домашнім вихованцем.