Міжнародна назва сибірського хаскі: Siberian Husky
Рік: 1930.
Ріст: 50см. – 60см.
Вага: 16кг. – 28 кг.
Тривалість життя (в роках): 12 – 15.
Історія походження Сибірського хаскі
Вважається, що їздові собаки – прямі нащадки найдавніших примітивних собак півночі Європи і Азії, які сформувалися в неоліті. У їх походження, можливо, брали участь вовки. Наскальні малюнки, виявлені на північ від озера Байкал, свідчать про те, що перші їздові собаки існували вже 4000 років тому.Вважається також, що перші їздові собаки з’явилися в Гренландії. Але ця порода не має родинних зв’язків з cибірськими хаскі. Втім, родичів у нашого героя хоч відбавляй: аляскинський хаскі, сибірська лайка, аляскинський клі-кай, американо-індіанський хаскі, собака Сеппали і чинук.Деякі вважають, що хаскі нащадки собак виведених чукчами, але це не зовсім так. Американці, які взяли собі цю породу, не надто розбиралися в етнографії та ділили заморські народи на два види – російські і чукчі. Перші «собаки чукчів», як назвали хаскі в Америці, були вивезені з Сибіру на Аляску в 1908 році.
Сибірські собаки прославилися в США і Канаді. Навіть ескімоси після цього стали замінювати своїх тяглових собак на більш легких «сібірок», якщо було необхідно зробити швидку поїздку без нічого. Так почала зростати популярність сибірських хаскі – найшвидших і витривалих серед їздових собак Аляски.Аляска – це сувора і велична країна, в якій ці їздові собаки змогли виконати своє призначення. Завдяки цьому людина змогла освоювати, торгувати і процвітати в цій дикій країні. Упряжка собак дозволила людині вижити і досягти певного прогресу.В історію увійшов випадок, коли ватажок собачої зграї був удостоєний бронзового пам’ятника за порятунок міста Ном (Аляска) від епідемії смертельної дифтерії. Найсильніший мороз і ураганний вітер не завадили собачій упряжці доставити в містечко рятівну вакцину.
Характеристика породи собаки Сибірський хаскі
Зовнішній вигляд хаскі досить своєрідний. Це собака середнього розміру, пропорційно і гармонійно складена, з м’язистим тілом.Морда сибірського хаскі відрізняється від всіх інших лайок своєю схожістю з вовком.Злегка укорочений ніс надає хаскі чарівності. Відмінна риса хаскі – її очі. Вони найчастіше бувають блакитними, що в загальному випадку не є характерним для собак. Крім блакитного кольору, очі хаскі бувають або карими, або різнокольоровими – стандарти допускають поєднання карого і блакитного кольорів в різних варіаціях. Загартовані подушечки лап до морозу збереглася у хаскі від його предків. Це дозволяє абсолютно спокійно сибірським хаскі бігати по снігу дуже тривалий час. Забарвлення хаскі може бути дуже різноманітним – від усіх відтінків біло-сірого і біло чорного до бурого або чисто-білого кольорів.
Догляд за Сибірським хаскі
Утримувати в домашніх умовах сибірського хаскі – абсолютно необтяжливо для власника. Собака не має специфічного запаху, її шерсть не промокає і «самоочищається».Купати хаскі слід в крайніх випадках і не частіше одного разу на кілька місяців. Виняток може становити спекотне літо, коли прохолодний душ – один з кращих засобів порятунку від спеки.Оскільки хаскі – північна собака, то вона має щільний підшерсток, який двічі в рік замінюється на новий в процесі линьки. Навесні і восени хаскі рекомендується ретельно вичісувати.Раціон хаскі при застосуванні натурального корму повинен містити 50 відсотків яловичого м’яса. Курка може сприяти алергічних реакцій, свинина або баранина в годуванні хаскі неприпустимі.Якщо у власника недостатньо часу, щоб займатися приготуванням їжі для свого улюбленця, то можна використовувати сухі корми.Хаскі потребує активні прогулянки і серйозному фізичному навантаженні. Тому, визначаючись з бажанням мати таку собаку, майбутній власник повинен мати на увазі, що з цією собакою треба довго і інтенсивно гуляти.Більшість сибірських хаскі сильно тягнуть повідець на прогулянці, це природний інстинкт, який спеціально генерувався в сотнях поколінь. Однак хаскі можна змусити гуляти поряд з вами, доклавши певних зусиль.При щоденних прогулянках з собаками слід враховувати погоду, ваш спосіб життя, вік і стан здоров’я собаки.
Ось кілька основних принципів:
– Влітку потрібно гуляти в саму прохолодну частину дня, щоб знизити ймовірність теплового удару.
– Від півгодини до години в день цілком достатньо для більшості сибірських хаскі, хоча вони здатні гуляти і побільше.Цуценят потрібно обережно навантажувати фізичними вправами до остаточного дорослішання, їм потрібні тільки ігри і короткі прогулянки. Тривалі прогулянки не можуть бути частиною щенячого режиму, поки їх довгі кістки ростуть.Він абсолютно доброзичливий, як з членами сім’ї, так і з тваринами. Якщо в будинку містяться хом’яки,або інші гризуни, то у хаскі раптово може прокинутися інстинкт мисливця – тоді дрібним тваринам може загрожувати небезпека.Що стосується дітей, то важко знайти більш доброзичливу собаку, ніж хаскі.
Оскільки спочатку сибірський хаскі – собака їздовий, то їй необхідно інтенсивний рух. Кращою фізичного навантаження, ніж активні ігри з дітьми, для хаскі важко придумати.Яку кличку краще дати своїй улюбленій собаці?В прізвисько бажана присутність літери «Р» – чомусь собаки краще реагують саме на це.