У власників собак часто виникає проблема – як помити лапи свого вихованця після прогулянки. Добре, якщо собака невелика, і її можна віднести до ванної на руках. Деякі собаки патологічно бояться води, інші влаштовують потоп при митті лап в тазику. Роз’яснимо ситуацію по пунктах: як і чим мити собаці лапи, як її привчити «культурно» виконувати гігієнічну процедуру.
Миття лап собаки: навіщо це робити після кожної прогулянки?
Багато господарів собак миють лапи свого вихованця виключно в осінньо-весняний період, щоб вихованець не залишав брудні сліди по всій квартирі. Однак не тільки чистота в будинку вимагає цього. Мити лапи собаці необхідно в будь-який сезон з наступних причин:
- Пес може наступити в калюжу з бензином або в пляму токсичної речовини – миття лап своєчасно видалить хімічні речовини і запобіжить отруєння вихованця.
- Собака може порізати подушечки лап, загнати скалку – гігієнічна процедура дозволить перевірити цілісність шкірних покривів.
Взимку дороги посипаються реагентами – вони можуть викликати подразнення і алергію.
- З брудом на лапах тварина приносить в будинок кліщів і інфекції, деякі з яких небезпечні не тільки для самого вихованця, але і для людей які проживають вдома.
- Цих фактів цілком достатньо, щоб зрозуміти необхідність в митті лап вихованця після кожної прогулянки.
Як правильно мити лапи собаці?
Невеликим собакам після прогулянки господарі просто миють лапи або під краном, або у ванній. З великими вихованцями доводиться використовувати тазик. Щоб процедура не викликала жах у собаки і проходила спокійно, необхідно дотримуватися таких правил:
- Перевірте температуру води (щоб була не гарячою!). Після прогулянки взимку не можна мити лапи собаці теплою водою (тільки прохолодною!). Різкий перепад температури негативно позначається на стані тварини.
- Для миття використовується губка. Вона відмінно пінить шампунь і дозволяє економно витрачати миючий засіб.
- Спочатку миються передні лапи (потім ставляться на рушник, розстелений на підлозі). Вихованців, з забрудненою шерстю на животі, краще мити у ванній, щоб добре змити шампунь. Як мінімум – обтерти живіт вологою ганчіркою.
- Після кожної прогулянки необхідно оглядати лапи на предмет пошкоджень. Запасіться пінцетом для видалення скалок.
- Для висушування лап підходять рушники з мікрофібри. Вони відмінно вбирають воду, і ваш вихованець не залишить мокрих слідів в будинку. Рушники необхідно регулярно прати.
Привчайте свого вихованця мити лапи з цуценячого віку.
- Щоб не приручити цуценяті страх перед водою, не варто його відразу запихати в ванну і поливати водою. Звикання – процес поступовий, що вимагає від господаря терпіння.
- Часто беріть свого вихованця за лапи. Поступово почніть протирати лапи собаки сухим рушником, заохочуючи при цьому його ласощами. Так цуценя звикає до дотиків, а миття не стане для нього стресом.
- З першого миття у ванній використовуйте килимок, який не скользить. Це дозволить уникнути страху і травм у собак.
- Не варто перший раз довго купати свого вихованця або лаяти його. Миття повинно викликати тільки позитивні емоції.
- При спробах втекти під час миття лап в тазику прив’яжіть собаку за поводок до дверної ручки.
Вдачі Вам у починаннях та міцного терпіння!:confused: