Вакцинація у цуценят

vakc1

Що таке вакцинація?

Це щеплення, які допомагають підготувати імунну систему собаки до боротьби з хвороботворними організмами. Вакцини містять антигени, які сприяють як хвороботворні організми для імунної системи, але насправді не викликають захворювання. Коли вакцина вводиться в організм тварини, вона м’яко стимулює імунну систему і в разі, коли собака піддається впливу реальної інфекції, імунна система собаки повністю готова як визначити вірус, так і боротися з ним.

Перед вакцинацією тварині обов’язково слід прогнати глисти . Для цього слід купити в зоомагазині засіб для дегельмінтизації собак. Через 7-10 днів потрібно зробити повторну дегельмінтизацію (якщо це перше щеплення). Після 8 -11 днів, Ви можете вакцинувати цуценя.

Вакцинація цуценят. Правила

Існують загальні правила проведення вакцинації домашніх тварин, яких необхідно дотримуватися всім без винятку:

По-перше, щеплення можна робити тільки в тому випадку, якщо цуценя (собака) повністю здоровий;

По-друге, мінімум за 10-12 днів до вакцинації необхідно провести процедуру дегельмінтизації, так як присутність гельмінтів в організмі провокує зниження імунітету, роблячи щеплення менш ефективним;

По-третє, проводити дану процедуру (вакцинацію цуценят) небажано в період зміни молочних зубів: 3 -7 міс.

Коли слід робити щеплення цуценяті?

Якщо мама цуценя має здорову імунну систему, він, швидше за все, отримає антитіла з молоком під час годування. За загальним принципом, цуценята повинні отримати першу серію щеплень у віці з шести до восьми тижнів. Ветеринарний лікар призначає як мінімум три щеплення цуценяті з трьох-чотиритижневими інтервалами. Заключне щеплення слід проводити у віці 16 тижнів.

vakc2

Чи існують які-небудь ризики, пов’язані з вакцинами для собак і цуценят?

Щеплення м’яко стимулюють імунну систему тварини, щоб створити захист від конкретних інфекційних захворювань. Ця стимуляція може створювати легкі симптоми, починаючи від хворобливості в місці ін’єкції, до лихоманки та алергічних реакцій. Іншим, менш поширеним побічним ефектом, є розвиток хвороб імунної системи.

Тим не менш, важливо розуміти, що вакцинація врятувала незліченну кількість життів тварин і людей і вона грає життєво важливу роль в боротьбі проти собачих інфекційних захворювань. У деяких країнах, що розвиваються завдяки їм скоротилася смертність людей, які помирають щороку через сказ і укуси собак. Як і будь-яка інша медична процедура, у вакцинації є свої побічні ефекти. У більшості випадків, ризик побічних ефектів вакцинації собак набагато менше, ніж ризик самого захворювання, але важливо перед щепленням вихованця, проконсультуватися з ветеринарним лікарем про історію хвороби вашої собаки.