Лишай у собак

Трихофітія або стригучий лишай досить поширена серед собак інфекція шкірних покривів. Її збудником є гриби роду мікроспорум і трихофітон. Розпізнати за зовнішнім виглядом стригучий лишай у собаки не просто, так як він має схожі симптоми з рядом інших захворювань. Якщо інфекція вчасно не буде виявлена і пролікована, то можливий її перехід в хронічну форму. Крім того, собака може заразити не тільки інших тварин, а й людини.

Шляхи зараження і клінічна картина захворювання

Інфікування може відбуватися при прямому контакті з хворою особиною, наприклад, під час прогулянки, коли на здорову тваринупотрапляє шерсть або частки шкіри, заражені грибком. Небезпека захворювання в тому, що латентний період може тривати від 10 до 40 днів, в цей час у тварини не буде якигось явних ознак , але вона вже буде небезпечною для оточуючих.

lishai1

Також можливий контактно-побутовий шлях зараження, через предмети побуту, загальну підстилку, гребінці, миски для їжі. Збудники трихофитіїдуже живучі у зовнішньому середовищі, їх спори можуть зберігатися в навколишньому середовищі до 12 місяців. Тому якщо предмети, з якими контактує собака, будуть заражені, можливо що тварина також буде інфіковано.Але при контакті зі збудником, стригучий лишай розвивається не у всіх тварин.

Найчастіше грибкова інфекція розвивається:

  • у цуценят, старих і ослаблених особин;
  • у тварин, які отримують неповноцінне харчування і догляд;
  • у собак з ослабленим імунітетом, які перенесли операцію.
  • У теплу пору року зараження спостерігається частіше.

Перші ознаки інфекції з’являються не відразу, а лише через кілька днів або навіть тижнів. На тілі собаки можна розгледіти ледь помітні округлі червоні плями, які викликають свербіж.

lishai_3

Щоб своєчасно почати терапію важливо знати, як виглядає стригучий лишай у собаки:

  • Тварина стає неспокійною, у неї виникає постійний свербіж, може відмовлятися від корму.
  • У міру прогресування захворювання можна помітити на тілі собаки лисини, патологічне випадання шерсті, свіжі кірочки, уражені грибком.
  • На спині, лапах і хвості собаки можна побачити рожеві плями різних розмірів, які лущаться.
  • Сверблячка може бути різної інтенсивності від слабкої до дуже сильної.
  • Через постійні разчухи на тілі тварини можна виявити подряпини, також можливе занесення патогенної мікрофлори і приєднання бактеріальної інфекції.

При появі у собаки залисин варто якомога швидше звернутися до лікаря для постановки діагнозу. Не можна намагатися вилікувати тварину самостійно, так як нанесення мазі може змастити клінічну картину інфекції.