
Дуже важливим рефлекторним механізмом у всіх тварин є кашель, тобто різкий видих повітря через рот при попаданні в дихальні шляхи різного роду предметів, вологи, диму, а також, при видаленні продуктів запалення, які скупчуються при захворюванні. Кашель безпосередньо вказує на проблеми з дихальною або серцево-судинною системами. У багатьох випадках він може бути ознакою травми або захворювання дихальних шляхів і вимагає своєчасного звернення до ветеринарного лікаря.
Причини кашлю можуть мати наступну етіологію:- Звуження дихальних шляхів ззовні.
- Попадання в дихальні шляхи рідин або сторонніх предметів.
- Запальні захворювання дихальної системи, при яких утворюється мокротиння.
- Набряк легенів.
- Накопичення в плевральній порожнині рідини чи повітря.
- Глисти.
В цілому, кашель може бути симптомом більш ніж 50-ти захворювань. При різному вигляді кашлю, тим більше, що повторюється, необхідно швидко звернутися до фахівців. До вказівок лікаря не слід давати тварині ніякі лікарських препаратів - цим ви можете згладити або погіршити картину хвороби, ускладнивши постановку діагнозу. Доктор, розпитає про все, що його цікавить і відновить з ваших слів картину виникнення і розвитку кашлю.

Лікар обов'язково огляне, обстежить, прослухає, зробить рентген і аналіз крові.
Вірусний кашель
Вірусний кашель у собаки найчастіше з'являється внаслідок зараження тварин інфекційним трахеобронхітом чи так званим «розплідниковим» (вольєрним) кашлем. Зараження відбувається після контакту здорової собаки з хворою твариною. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Досить кількох хвилин контакту з хворою собакою, щоб вихованець заразився. Чому даний різновид кашлю називається «розплідниковим», та тому що це захворювання поширене в місцях великого скупчення собак - розплідниках, притулках.

Основним симптомом даного захворювання є глибокий сухий і частий кашель. Він з'являється вже через пару днів після контакту з хворою собакою. Собака починає кашляти так, ніби у неї в горлі щось застрягло. Нерідко кашель у собаки проявляється при стресі, коли та чимось схвильована або напружена.
- Відмова від їжі і різке зниження ваги.
- Подразнення трахеї.
- Збільшення мигдаликів.
Кашель може супроводжуватися блювотним рефлексом з виділенням пінистої рідини, чханням і нежиттю. Як правило, тривалість даного захворювання у дорослих і міцних собак не перевищує двох тижнів. У ослаблених тварин і цуценят з ще слабким імунітетом, хвороба може тривати близько півтора місяця. Захворювання може протікати як в легкій, так і важкій формі. Легка форма проходить без будь-яких ускладнень і супроводжується лише невеликим кашлем. У важких випадках у тварини з'являється апатія, виділення з очей і носа, втрата апетиту, підвищення температури тіла і навіть ознаки пневмонії.
Нерідко подібні симптоми дуже схожі на симптоми при захворюванні собаки чумою. При таких симптомах не варто займатися самолікуванням, а потрібно терміново звернутися до лікаря, так як для ослаблених тварин (а особливо для маленьких цуценят) можливий навіть летальний результат. Втім, якщо вчасно звернути увагу на зміни в самопочутті вихованця, то ускладнень можна уникнути.
Профілактика
Для профілактики даного захворювання потрібно проводити своєчасну вакцинацію тварини і не допускати контакту з незнайомими і бродячими собаками.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!









