Кашель у собаки

kash1

Дуже важливим рефлекторним механізмом у всіх тварин є кашель, тобто різкий видих повітря через рот при попаданні в дихальні шляхи різного роду предметів, вологи, диму, а також, при видаленні продуктів запалення, які скупчуються при захворюванні. Кашель безпосередньо вказує на проблеми з дихальною або серцево-судинною системами. У багатьох випадках він може бути ознакою травми або захворювання дихальних шляхів і вимагає своєчасного звернення до ветеринарного лікаря.

Причини кашлю можуть мати наступну етіологію:

  • Звуження дихальних шляхів ззовні.
  • Попадання в дихальні шляхи рідин або сторонніх предметів.
  • Запальні захворювання дихальної системи, при яких утворюється мокротиння.
  • Набряк легенів.
  • Накопичення в плевральній порожнині рідини чи повітря.
  • Глисти.

В цілому, кашель може бути симптомом більш ніж 50-ти захворювань. При різному вигляді кашлю, тим більше, що повторюється, необхідно швидко звернутися до фахівців. До вказівок лікаря не слід давати тварині ніякі лікарських препаратів – цим ви можете згладити або погіршити картину хвороби, ускладнивши постановку діагнозу. Доктор, розпитає про все, що його цікавить і відновить з ваших слів картину виникнення і розвитку кашлю.

kash3

Лікар обов’язково огляне, обстежить, прослухає, зробить рентген і аналіз крові. У деяких випадках, можливо, будуть потрібні консультації хірурга, кардіолога, алерголога або онколога. Діагностика захворювання говорить , що кашель є досить важким процесом, що займає багато часу. Тому лікар, спочатку, випише вашій собаці симптоматичне лікарське лікування, щоб полегшити загальний стан організму тварини. Необхідно пам’ятати і те, що кашель – не хвороба, а лише симптом. Тому потрібно, усіма силами, встановити реальну причину, щоб своєчасно запобігти саму хворобу.

Вірусний кашель

Вірусний кашель у собаки найчастіше з’являється внаслідок зараження тварин інфекційним трахеобронхітом чи так званим «розплідниковим» (вольєрним) кашлем. Зараження відбувається після контакту здорової собаки з хворою твариною. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Досить кількох хвилин контакту з хворою собакою, щоб вихованець заразився. Чому даний різновид кашлю називається «розплідниковим», та тому що це захворювання поширене в місцях великого скупчення собак – розплідниках, притулках. Найбільша вірогідність підхопити інфекцію в ветеринарних клініках, на виставках, дресирувальних майданчиках і так далі.

kash4

Симптоми вірусного кашлю