Як уникнути стресу у кролика та пристосувати його до навколишнього середовища?

krolik12

Як уникнути стресу у кролика?

Для уникнення або ослаблення впливу стресу на тварин, при роботі з ними необхідно вживати деякі заходи обережності. Не слід робити різких рухів, голосно розмовляти або кричати, доглядаючи за кроликами. Ці тварини добре розуміють інтонацію людського голосу і при підвищеному тембрі поводяться неспокійно.

При вилові кроликів слід, спокійно розмовляти з ними, поступово відтісняти їх в кут клітки, щоб взяти в руки. При цьому потрібно ловити кроликів правою рукою так, щоб великий палець руки був під вухами, а решта – на вухах. Після цього чотирма пальцями стискають загривок і кролика піднімають. Молодих тварин з відносно короткими вухами або дорослих кролів, у яких вуха короткі, слід взяти за загривок усіма пальцями однієї руки і швидко підставити під живіт кролика іншу руку, тримаючи його перед грудьми.

При цьому одночасно потрібно постаратися схопити задні кінцівки кролика. Якщо перелякана тварина вистрибне з рук, це може привести до серйозних травм: кульгавості, переломів, так як хребетний стовп і задні кінцівки у нього особливо тендітні.Не можна садити кроликів на гладку поверхню столу або лавки, з яких вони зістрибують і ламають кінцівки.

Поведінка кроликів і їх продуктивність взаємопов’язані: спокійні особини зазвичай розмножуються краще, ніж злісні і полохливі, з підвищеною збудливістю. З спокійними тваринами легше працювати.

krolik13

Температура і вологість повітря в приміщенні з кроликом

Необхідно постійно стежити за температурою і відносною вологістю повітря, які мають вплив на життєдіяльність організму кролика, при утриманні їх в приміщенні. Влітку, при надлишку тепла або вологи, приміщення слід провітрювати, але при цьому треба стежити, щоб не було протягів. У холодну пору року, особливо там, де міститься молодняк, тепло потрібно зберігати. Приміщення, в якому тримають тварин, утеплюють, встановлюють подвійні рами, усувають щілини в рамах і т.д. Кроликів краще утримувати при температурі від 10 до 20 ° С.

krolik14

Підростаючі і дорослі кролики можуть бути привчені до змісту на сухій підстилці при температурі до 0 ° С. Кролики чутливі до високих температур. При температурі понад 25 ° С без нічного її зниження кролики відчувають себе не дуже добре і як наслідок – зниження апетиту і спрага. Якщо температура протягом тривалого часу підтримується більш 35 ° С, існує ймовірність появи ознак порушення життєдіяльності: дихання частішає і протягом декількох годин можливе настання смерті.

Кроликам необхідне свіже повітря, але протяг їм протипоказаний, тому при відкритій формочці необхідно стежити, щоб, холодне повітря безпосередньо не обдувало кролика. Під час провітрювання кімнати клітку потрібно накрити будь-якою тканиною.

Занадто сухе повітря, яке буває при центральному опаленні в приміщеннях, викликає подразнення дихальних шляхів кроликів. При підвищеній вологості повітря у звірів з’являється нежить. Оптимальна відносна вологість повітря для кроликів складає 60-70%.

Необхідно контролювати мікроклімат в приміщенні, де містяться кролики. Температуру, вимірюють ртутним, спиртовим або електричними термометрами, а вологість психрометрами. При оптимальних температурних умовах у тварин 20-25% тепловіддачі відбувається за рахунок випаровування вологи. Висока температура і мала рухливість повітря в поєднанні з великою вологістю гальмують тепловіддачу, в свою чергу викликає перегрів організму, що супроводжується млявістю, зниженням апетиту і стійкості до захворювань, уповільненням обміну речовин. Негативно впливає висока вологість в поєднанні з низькими температурами.