Як навчити папугу розмовляти

Як навчити папугу розмовляти

Ви купили папугу. Красивого, кольорового, активного. Діти так і хочуть нарешті почути як він говорить. А птах мовчить. Ні, він, звісно, співає по-своєму, розмовляє на своїй папугаячій мові. Проте слів за вами так, як це показують у відеороликах, не повторює. Що робити?

Які папуги можуть розмовляти

Навчити папугу розмовляти можна, якщо його порода взагалі піддається такому «дресируванню». Тому при покупці домашнього улюбленця, обов’язково дізнайтеся, чи він із тих, які теоретично можуть розмовляти.

Найпопулярніші види, котрих можна навчити цьому мистецтву, це – амазони, жако, какаду, ара, хвилясті та ожерелові. Корелли і розелли також можуть вивчити буквально кілька слів. Проте їм більше «подобається» відтворювати різні звуки та мелодії.

ara-3418427_960_720

Експерти кажуть, що пташку потрібно «дресирувати» одразу після покупки, тобто після виходу із гнізда. Якщо вона довго перебувала у компанії собі подібних, то може і не піддаватись навчанню згодом. До речі, існує версія, що самці краще вчаться розмовляти, аніж самки.

Як навчати

Папуга – птах розумний. Тому між вами і пернатим повинен бути тісний контакт. «Вчитель» повинен розуміти, що має справу із особливим «учнем», тому якщо не вдається добитись результату швидко, не треба закидати заняття, а навпаки – продовжувати їх. Птах під час навчання може сидіти у клітці поряд із вами або ж у вас на руці. Головне, не змушувати його, він має почуватися комфортно.

animal-1834401_960_720

Для заняття оберіть кілька фраз чи слів, яких хочете навчити папугу. І повторюйте їх, чергуючи. Наприклад:

  • «Кеша» – 10-20 разів
  • «Кеша розумний» – 10-20 разів
  • «Як справи?» – 10-20 разів.

Скільки часу займатись – питання індивідуальне. Якщо бачите, що папуга втрачає інтерес, то варто припинити. Однак ті ж фрази можна і треба повторювати не лише під час спеціально відведених занять, але й у повсякденному житті. Так легше навчити папугу розмовляти.

Іноді використовують записи фраз чи слів – вмикають їх птахові, навіть коли той перебуває сам. Проте краще таки живе спілкування. При цьому жодні інші звуки не повинні відволікати «учня».

zoo-3624100_960_720

Якщо ви зібралися навчити папугу розмовляти, то обійдіться без лайливих слів. Пам’ятайте, що птах лише відтворює почуте і робить це неусвідомлено. Відтак повторити те, що відклалося від занять, може у будь-який момент. Наприклад, коли у вас гості.

Обирайте правильний вид птаха, запасайтесь терпінням і все у вас вийде!