Набряк легенів у собак

Набряк легенів у собаки — це серйозний патологічний стан, при якому існує пряма загроза для її життя. Дуже важливо, щоб господар знав, яка його симптоматика, міг надати першу допомогу своєму вихованцеві і без зволікання доставити його у ветеринарну клініку. Від того, скільки часу пройде з початку нападу, залежатиме, чи вдасться його вилікувати, і яка буде подальша тривалість життя.

nabryak

ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС НАБРЯКУ ЛЕГЕНІВ, СИМПТОМИ

Легені – це основний орган і частина дихальної системи людини, тварин, птахів, здебільшого земноводних і плазунів. Орган розділений на дві «пазухи», які складаються з сегментів. Основна функціональна частина органу, це альвеоли, в них відбувається газообмін – паркан кисню в кров і позбавлення від вуглекислоти. Для повноцінного збагачення організму киснем альвеоли оповиті капілярами, які, в свою чергу, пов`язані з судинами.

Першопричина набряку легенів – переповнення вен, судин і капілярів кров`ю. Поступово, під дією артеріального тиску або стоншування судинних стінок, плазма і кров виділяються крізь оболонку капілярів, заповнюючи міжтканинний простір і альвеоли. Заповнення відбувається поступово, від низу до верху, тому при своєчасній реакції господарів, набряк успішно діагностується і тварину вдається врятувати.

Симптоми набряку легень у собаки

Набряк легенів вважається критичним станом, визначити його можна за такими ознаками:

  • пригнічений стан – собака пригнічена реакція на їжу відсутня;
  • задишка – тварина витягує шию, ширше розставляє лапи, розправляючи ребра і дихальні шляхи, відкриває пащу;
  • змінене дихання;
  • кашель – явний або у вигляді хрипів;
  • зміна відтінку шкіри і слизових, при світлій пігментації вуха і ніс синіють;
  • виділення з рота і ніздрів, консистенція різна від прозорих тонів до кров’янистої піни;
  • низька температура;
  • хаотична, метушлива поведінка;
  • ослаблення везикулярного дихання.

При нормальному диханні чути рівний шум, в деяких випадках при простукуванні грудної клітини чути глухий стукіт.

nabryak2

Профілактика набряку легенів у собак

Найкращим лікуванням будь-якої хвороби вважається профілактика, здоров’я тварини багато в чому залежить від дотримання умов утримання і того, яку увагу цим правилам приділяє власник. Приміщення повинно бути безпечним для домашнього улюбленця і пристосованим для його потреб.

Собаки, які багато рухаються, особливо це стосується гончих і мисливських, повинні повноцінно відпочивати, усамітнюватися, особливу увагу слід приділити харчуванню. При наявності схильності тварини до серцевих захворювань у будинку завжди повинна бути аптечка для власника дуже важливі навички надання реанімаційної та першої допомоги.