Головне, що треба знати про харчування собак

Собаки — це хижаки, а тому в їхньому раціоні обов’язково має бути м’ясо. Крім тваринних протеїнів, їм необхідні вуглеводи та жири, вітамінні комплекси, мінерали. Порушення оптимального балансу харчування пухнастика може призвести до серйозних проблем із його здоров’ям. У цій статті ми розглянемо основні аспекти годування домашніх тварин, визначимо добові норми раціону та поговоримо про переваги готових кормів.

Від чого залежить режим харчування домашньої тварини

Режим харчування пухнастика визначається наступними чинниками:

 1. віком;
 2. інтенсивністю фізичних навантажень: тренуванням, дресируванням, тривалими прогулянками;
 3. особливостями травлення;
 4. типом корму.

Власники чотирилапих друзів можуть вибрати один із трьох варіантів організації харчування:

 1. Домашньою їжею — у складі раціону домінантне місце займають натуральні продукти: свіже м’ясо, овочі, крупи.
 2. Готовими промисловими кормами. До них відносяться сухі гранульовані суміші та вологий корм для собак.
 3. Змішаний, за якогоу власник чергує готові та натуральні продукти.

Щоб ваш пухнастик завжди був у тонусі та мав гарне самопочуття, спеціалісти рекомендують регулярно консультуватись із ветеринаром. Досвідчений фахівець завжди вчасно відкоригує раціон тварини та попередить небажані наслідки: ожиріння, розлади травлення, виникнення алергічних реакцій тощо.

Переваги готових кормів

Готові до споживання собакою продукти — це зручно, практично та економічно вигідно. Але важливо вибирати вироби тільки преміумкласу і вище. Вони:

 1. мають максимально збалансований склад, який розробляється виробником для кожної категорії домашніх тварин окремо: для дорослих; собак, що старіють; цуценят; пухнастиків, які мають чутливе травлення, схильних до алергії тощо;
 2. сировина, яка використовується для їх виготовлення, проходить спеціальну обробку. Завдяки цьому значно підвищується засвоюваність поживних речовин;
 3. якісні продукти преміумкласу збагачені всіма необхідними для тварини вітамінами та мінералами в тій кількості, яка необхідна для конкретної породи;
 4. виробники пропонують широкий асортимент готової продукції;
 5. господар позбавляється клопоту зі щоденного приготування їжі та необхідності постійного контролю за якістю раціону.

Рекомендована добова норма харчування собак

Вона підбирається в кожному конкретному випадку окремо: з урахуванням особливостей та індивідуальних потреб тварини. Для здорового дорослого пухнастика, у раціоні якого переважають натуральні продукти, норма добового споживання становить 3–4 % від його загальної маси. Для особин, що старіють, вона знижується до 2,5–3 %. Цуценята швидко зростають, тому вони потребують 6–10 %.
Головне, що має пам’ятати кожен дбайливий власник собаки — постарайтесь його не перегодовувати та коригуйте добову норму харчування із залученням спеціаліста. І тоді ваш чотирилапий друг буде завжди тішити вас своїм веселим настроєм та гарним самопочуттям.