Всі власники домашніх тварин хочуть, щоб їх вони завжди були здоровими та щасливими. Здорове та поживне харчування є однією із важливих речей, які ви можете і повинні зробити для свого улюбленця. Відвідайте зоомагазин, де ви зможете проконсультуватися із продавцем щодо особливостей корму.
Звичайно, якісні корми для чотирилапих друзів можуть бути дорогими. Тому, щоб правильно зберегти свіжість корму, запобігти хворобам, що передаються їжею, та заощадити ваші кошти, рекомендуємо вам прочитати про це детальніше у нашій статті.
Завжди перевіряйте термін придатності
Переважно найдовше можуть зберігатися свіжими — нерозкриті вологі та сухі корми (наприклад ось такі – https://zootovar.com.ua/proizvod_7.html). Завжди перевіряйте час від часу етикетку на упаковці корму вашого домашнього улюбленця. Ніколи не годуйте тварину зіпсованими продуктами. Завжди викидайте деформовані банки, їжу, яка має поганий вигляд та запах. Намагайтеся купувати новий свіжий корм кожні 4-6 тижнів.
Пам’ятайте, що найпоширенішими ознаками харчових захворювань у тварин є блювота, діарея, поганий апетит і дискомфорт у животі.
Найкраще зберігати корм у закритих контейнерах
Ви повинні знати, що одразу після відкриття пачки, корм швидко втрачає свіжість, і ризик зараження зростає, особливо це стосується вологих кормів. Краще відсипану порцію зберігати в місткості із пластику або скла без доступу повітря в темному, прохолодному та сухому місці, щоб довше зберегти свіжість та захистити від комах, гризунів, води, інших допитливих тварин і дітей.
Якщо ви не використовуєте контейнер, зберігайте корм у пакеті, в якому він був. Після зачерпування порції їжі щільно закрутіть верх пакета та закріпіть його затискачем
Зберігайте їжу та смаколики у якомога далі від тварин та дітей
Якщо ви не зберігаєте корм у герметичному контейнері, тоді слід його помістити в шафу, щоб тварини та діти не могли дістатися до їжі. Смаколики та ароматизовані ліки також зберігайте в безпечних контейнерах, щоб тварини не з’їли їх надто багато.
Не залишайте їжу надовго
Вологі корми швидко псуються при кімнатній температурі. Обов’язково приберіть залишки вологої їжі через 4 години; сухі корми не залишайте в мисці понад 24 годин.
Регулярно мийте контейнери та миски домашніх тварин
Мийте миски після волого корму після того, як тварина поїла. Миски для сухого корму та води мийте щотижня у мильній воді. Також регулярно потрібно мити контейнери для зберігання кормів. Якщо їжа має прямий контакт з контейнером, вимийте його водою та висушіть перед додаванням нового корму.
Мінімізуйте ваш контакт людини з кормом
Рекомендовано звести до мінімуму ваш контакт з кормом для домашніх тварин, оскільки він може містити патогенні мікроорганізми, такі як сальмонела та лістерія. Мийте руки до і після контакту з кормом.