Бігль. Догляд та опис породи

bigl1

Опис породи

Біглей вважають найдавнішою породою собак, яку вивели справжні цінителі полювання – англійці. За часів раннього середньовіччя у аристократії було мало розваг. А найцікавішим і захоплюючим вважалася полювання на диких тварин. Початок 20 століття був дуже складним для біглів. Незважаючи на любов до цієї породи, їх кількість неухильно зменшувалася. Хвиля популярності і зростання числа породи припала на середину того ж століття.

У Британії ці вихованці досі використовуються в полюванні. Що стосується інших країн світу, то їх вважають за краще любителі собак-компаньйонів. Також біглів використовують як пошукових собак. Їм доручають “винюхувати” вибухівку або наркотики в аеропортах і на митницях. Протягом останнього століття біглі потрапляють в сотню найпрестижніших собачих порід.

bigl2

Характер біглів

Представники породи бігль характер мають один з самих класних – вони життєрадісні, активні і добродушні собаки, які обожнюють компанію дітей та безвтомно можуть грати з ними годинами. На відміну від собак великих порід біглі не схильні до домінування, тому будуть слухатися навіть дитину. Можливо саме тому колись і зараз мисливську собаку заводять в першу чергу в якості одного з друзів для дітей.

Незважаючи на маленькі розміри порода собак бігль характеризується міцним кістяком і добре розвиненою мускулатурою, через що ці вихованці дуже люблять активні ігри та заняття спортом. Також ці собачки дуже допитливі, вони люблять бігати по двору або квартирі, а не сидіти на місці. Також через цю межу бігль під час прогулянки може втекти в бік цікавого йому запаху, тому вихованця слід навчати і дресирувати.

bigl3

З собаками біглі не конфліктують, а ось без правильного виховання кішки поруч з цими собаками завжди будуть відчувати себе здобиччю. Останнє стосується і інших дрібних тварин, адже бігль завжди буде бачити в них здобич – така вже природа мисливця.

Догляд за породою

Потрібно пам’ятати, що біглі – це в першу чергу гончі собаки. Їм вкрай потрібні часті фізичні навантаження. Тут підійдуть тривалі пробіжки, стрибки через перешкоду, ігри з м’ячем. Такий активний спосіб життя передбачає часте очищення шерсті. Гладкошерстні собаки люблять пробігтися по калюжах, вимазатися в піску і так далі. Тому купати вихованців варто в міру забруднення. Якщо собака проживає в міській квартирі і гуляє тільки на акуратних майданчиках і паркових алеях, проводити купання можна 1 раз в 2-4 місяці. Але після прогулянок біглю обов’язково миють лапи.

bigl4

Важливо стежити, щоб собака не переїдав. Її хребет історично не розрахований на велику масу. А якщо він почне прогинатися – виникнуть проблеми з серцем вихованця.

Собаку потрібно вичісувати жорсткою щіткою. Під час линьки можна збирати з бігля шерсть вологою рукавичкою. Декілька разів на місяць вихованцеві необхідна чистка вух. Для цього використовують ватну паличку, змочену перекисом або спеціальним лосьйоном для вух.