У період різдвяно-новорічних свят хочеться і акваріум зробити святковим. А зробити це може допомогти не лише генеральна чистка, а й рибки з новорічною назвою – мечоносець санта клаус (лат. Xiphophorus helleri var.). Ще його називають Кохаку мечоносець.
Ці рибки фактично лише забарвленням відрізняються від інших мечоносців, тому умови їх утримання такі ж – Рибки мечоносці: умови утримання та цікаві особливості . Звичайно, люблять чисту воду і якісний корм.
Це один з перших кольорових різновидів мечоносців. Отримати такий колір вдалось завдяки схрещенню зелених мечоносців за участю пецилій червоних.
Батьківщина зелених мечоносців – центральна Америка. У природі вони досягають розміру 10-12 см, при цьому самки більші. У неволі ж розмір традиційно на кілька сантиметрів менший. Такий же розмір (8-10 см) успадкували і мечоносці Санта Клаус.
Санта клауси не є чітко однакового забарвлення, та усі мають червоно-білі кольори. В ідеалі – середня частина тіла біла, решта має насичений червоно-помаранчевий колір. Щоб дотримуватись чистоти лінії, потрібен ретельний відбір мальків.
Статеві відмінності у санта клаусів такі ж, як і у інших видів мечоносців: меч у самця, самки дещо більші. Стать можна визначити уже в 3 місяці. Як і всі інші мечоносці, самки санта клауси за потреби чи зміні умов можуть ставати самцями і цей процес також незворотній.
Розведення мечоносців санта клаус також не є складним, як і для більшості живородних рибок.
Для максимального збереження мальків самку відсаджують в окрему ємність з плаваючими рослинами, де можуть сховатись новонароджені.
Мальки мечоносців санта клауса можуть мати не червоно-біле забарвлення. Тут кілька причин: або лінія ще чітко не сформована, залишились ознаки попередніх поколінь або ж в акваріумі були інші види мечоносців.
Як і для всіх мечоносців, санта клауси вживаються в акваріумі зі всіма іншими живородними рибками та невеликими рибками на кшталт тетр, мінорів, тернецій, даніо та невеликих видів сомів.