Догляд за канарейками
Щоб краще зрозуміти, яке місце колись займали канарки в будинку, нам варто згадати минулі часи. Це була епоха, коли телебачення і радіо в будинках людей ще не стали засобом масової інформації, проведення дозвілля .
Новини дізнавалися з газет або від близьких. Музику в будинку могли дозволити собі тільки заможні люди, для переважної ж більшості існували публічні концерти військових оркестрів. Не тільки в кімнатках простого люду, а й в салонах і зимових садах буржуазних будинків, в майстернях ремісників, навіть в трактирах і кабаках висіли клітки з птахами.
. . . .
Оперета “Продавець птахів” є художнім свідченням тієї епохи, коли літературні твори писалися гусячим пером, а основним засобом подорожі була поштова карета. І на картинах художників ми знаходимо, так би мовити, у вигляді невід’ємної частини інтер’єру клітку з весело виспівуючою канаркою.
Ймовірно, було необхідно подібне культурне оточення, щоб почалася тривала цілеспрямована селекція в сфері вокальної майстерності. Володіти добре співучою канаркою означало довірливе партнерство з кімнатним співаком в пір’яному вбранні , який дарує насолоду для очей та слуху.
Також і власник однієї-єдиної канарки повинен уважно стежити за нею, оскільки її життєві процеси взаємопов’язані з мінливими порами року. В кінці літа, коли настає час линьки, на черзі щорічна зміна пір’я, вона припиняє свій спів. В цей час, який триває від восьми до десяти тижнів, птицю слід по можливості залишити в спокої і не міняти їй клітку.
У цей момент особливої важливості набуває зелений корм. Кольоровим канарейкам, які мають основний червоний відтінок, необхідно, щоб з кормом в організм потрапляв каротин, для збереження червоного відтінку в колишньому стані.
Власникам великих птахів з пишним довгим пір’ям слід подумати, як покрити величезну потребу в білку, щоб могло нормально розвивалося оперення. Яку канарку, якої породи і забарвлення вибрати – виключно справа смаку. Для людей більше заінтересованних в співі пропонуються чудові півчі породи руладних канарок, благородних представників своєї породи з яскраво вираженими голосовими даними. Хто має час, вивчає в спеціальних журналах статті, відвідує виставки або заводить знайомства серед розводчиків.
. .
Початківцю дуже корисно спочатку детально ознайомитися з різноманіттям порід канарок, перш ніж він на свій розсуд зможе зробити вірний вибір.