Як доглядати за папугами: важливі поради

Якщо ви наважились купити птаха, зокрема папугу, то існують важливі правила для його утримання. Сподіваємось, ці поради допоможуть вам в якісному утриманні пернатого вдома.

Папуги, поруч песиками, котиками та акваріумними рибками, є доволі популярними домашніми тваринами. І це не дивно, адже папуги наділені неабияким інтелектом, можуть стати вірними друзями, а деякі навіть заговорять з вами. Вважається, що розум середніх та великих папуг, наприклад породи корелла, рівняється до розуму собак.

papugi_doglyad_2

Ось кілька важливих порад по догляду за папугами:

Багатьох може здивувати, але розмір і форма клітка мають важливе значення для папуги.

Краще брати клітку середнього розміру, звичайно, враховуючи розмір самого птаха. Надто великі клітки ускладнюють процес приручення папуг, а у маленьких – може бути затісно. Сама поведінка птаха у клітці може вказати, що щось не так. Наприклад, якщо ваш папуга спить не на жердині, а десь на краю клітки, то варто її замінити.

Краще купувати прямокутні клітки, бо у круглих папуги відчувають дискомфорт, їм складно усамітнитись. Через це пташка може навіть впасти у депресію.

Варто підбирати клітку з дном, яке легко витягується, але без сітки, бо вона може пошкодити папузі лапки.

papo2

. . . . .

Сама жердинка має бути у 2 рази товстіша за олівець. Це потрібно для правильного сточування кігтів. Спочатку (3-4 місяці) краще використовувати пластмасові жердинки, оскільки у дерев’яних жердинках кліщі зберігаються краще. Через 5-6 місяців матеріал жердинки потрібно змінити з пластмаси на дерево.

Як є можливість, краще встановити 2 жердинки, щоб папуга зміг розважитись, перескакуючи з однієї на іншу.

Важливо не допускати різких перепадів температурних режимів у приміщенні, в якому житимуть папуги. Прийнятна температура +18… +25 градусів. Дуже важливо не допускати протягів, які можуть спричинити хвороби папуг. При цьому повітря має бути свіжим, щоб не було задухи. Брак кисню для птахів також згубний.

Не варто розміщувати клітку з папугою у коридорі чи на кухні, бо саме тут найбільші перепади температур та протяги.

Установлювати клітку бажано на рівні очей – це буде зручніше як вам, так і папузі.

Якщо клітка стоятиме (висітиме) надто низько, папуга лякатиметься людей, сприймаючи їх за хижака.

А надто високе розташування клітки показуватиме, що папуга головний, через що його буде значно складніше приручити.

Світловий день папуги триває близько 15-16 годин, тож на період зими, коли дні короткі, а ночі довгі, потрібно додатково вмикати світло зранку та увечері.

Їжа папуги має бути різноманітна і збалансована: крупи, зелень, фрукти, ягоди, білок та навіть живий корм. Годувати папуг можна яйцями, м’ясом та навіть комахами.

Разом з тим є певні обмеження: не можна годувати кропом, петрушкою, базиліком та іншими спеціями, несвіжими фруктами. Точно не варто давати солену чи перчену їжу.

Питна вода у клітці має бути постійно, вона має бути свіжою, кімнатної температури. Не можна поїти папугу водою одразу з крану. Її потрібно відстояти або відфільтрувати.

Дуже важливо для папуг – регулярне спілкування. Усі папуги – дуже товариські птахи і їх не можна на довго залишати самих. У крайньому випадку можна увімкнути радіо, щоб папуга відчував, хтось є поруч.

Спілкування особливо важливе для папуг, які здатні відтворювати людську мову.