Сомалі (Сомалійська порода котів). Опис породи

somali2

Опис породи Сомалі

Ці тварини відрізняються витонченістю, елегантністю. Тварини королівського типу залучають струнким і м’язистим тілом середніх розмірів, гнучкою шиєю, вузькими плечима і тазом. У них підтягнутий живіт. Кінцівки котів довгі, з вузькими лапками овальної форми. Широкий хвіст має форму батога. Голова у Сомалійської кішки пропорційна, клиноподібна. За стандартом тварина повинна володіти великими вухами. Вони широкі біля основи, злегка закруглені на кінчиках, закінчуються пензликами.

Очі представників породи яскраві, сяючі, мигдалеподібні, широко посаджені. Їх колір бурштиновий, жовтий, зелений, обов’язково з облямівкою. Блискуча шерсть у Сомалі середньої довжини з густим підшерстям. Котам характерний подвійне або потрійне забарвлення. Він не утворює ніяких малюнків. Переважно представникам породи характерно мати «штанці» і «жабо». Обов’язковою є наявність пухнастого хвоста у сомалійських кішок. Традиційні забарвлення цих вихованців – соррель, Фавн, блакитний.

Догляд за Сомалійською кішкою

Цим котам слід забезпечити прогулянки, але при цьому врахувати, що тварини не люблять і погано переносять вітряну і сиру погоду. Догляд за шерстю – це вичісування один раз в тиждень. Найчастіше маніпуляцію роблять в періоди линьки. Ніжна шерсть Сомалі до утворення ковтунів не схильна. Варто відзначити, що проблеми зі здоров’ям кішки моментально відображаються на її шерсті.

Тому вона і служить своєрідним індикатором стану здоров’я вихованця. Якщо раптом шубка тваринки стала жорсткою, втратила блиск, то це сигнал до перевірки його самопочуття. Необхідно контролювати і стан зубів, вушок, очей вихованця. Як мінімум раз на рік, а краще два, кота Сомалі треба показувати ветеринару. Представники породи живуть при належному догляді до 20 років.