Опис породи
Англійський селф – це одна з короткошерстих порід морських свинок, головною особливістю якої є однотонне забарвлення без будь-яких домішок. Вуха і лапки гризуна також не відрізняються за кольором. Забарвлення різноманітне: чорне, золоте ,лілов, кремове, бежеве тощо. Очі частіше темні, але можуть бути і червоного кольору (у деяких білих, золотих та інших свинок). Шерсть гладенька. В цілому, у свинок цієї породи компактна статура, досить велика голова з великими виразними очима і висячими акуратними вушками, і з під шерсті видніють маленькі рухливі лапки.
Довжина тіла дорослої морської свинки варіюється від 24 до 30 см, вага в середньому складає від 700 до 1000 г, але нерідко перевищує цю межу. Статевої зрілості гризуни досягають у віці 30 (самки) і 60 (самці) днів, але оптимальний вік перої вагітності для самки – 4 місяці. Вагітність триває від 60 до 70 днів, а один послід, як правило, складається з 5 дитинчат.
Поведінка морської свинки
Селф – добродушна, активна і грайлива морська свинка. Вона обожнює рухатися і гратись, тягнеться до людини, не шипить і не кусається. Це ідеальний вихованець для сімей з дітьми, за умови, що діти вміють поводитися з невеликими і крихкими домашніми вихованцями. Активна і життєрадісна свинка в той же час цінує спокій і самоту. У неї обов’язково повинен бути теплий, затишний будиночок, де її ніхто не буде турбувати і де вона в будь-який час зможе відпочити. Затишок, турбота і увага – це одні з найважливіших складових щасливого життя Селф.
Особливості догляду за англійським селфом
Селф – досить невибагливі вихованці, але, як і всі домашні тварини, вони потребують дбайливого догляду і уваги. Морські свинки цієї породи дуже люблять спілкуватися з людиною і в разі, якщо господар довгий час нехтує їх спілкуванням, по-справжньому переживають. Але якщо з ними частіше грати, гладити їх і чухати за вушком, веселі гризуни будуть буквально світитися від щастя.
Ці товариські вихованці не люблять самотності, тому найкраще їм буде в родині, де хтось завжди буває вдома або де є інші домашні тварини, які не становлять для малюка небезпеку. Короткошерстного гризуна необхідно захистити від перепаду температур: на віконному протязі він може застудитися і серйозно занедужати. Основний догляд за морською свинкою складається з правильного годування, підтримки чистоти житла, періодичного домашнього огляду і планових відвідувань ветеринара, а також підстригання (в міру необхідності) кігтів. Свіжа, чиста вода завжди повинна знаходитися у вільному доступі для вихованця.
Також переходьте за посиланням, та читайте:ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МОРСЬКИХ СВИНОК