Цікаві факти про морських свинок

Морські свинки не живуть у морі і не мають нічого спільного зі свинями. Можливо, тварини були названі «свинками» через похрюкування, товсте тільце без талії і постійне поїдання їжі. «Морська» — можливо, пішла від слова «заморська», тобто екзотична, привезена здалеку.

morski

. . . . .

Цікаві факти про морських свинок

  • Давні предки морських свинок були розміром з биком і важили до 700 кілограмів.
  • Цих гризунів приручили індійці, для яких вони служили джерелом цінного м’яса. Сталося це в 5 тисячолітті до нашої ери.
  • М’ясні делікатеси з морських свинок досі подають у багатьох закладах Перу і Еквадору.
  • Довжина тіла морських свинок досягає 35 сантиметрів, а вага дорослих самців – 1,5 кілограма.
  • Морські свинки змушені постійно їсти, і маленькими порціями через особливу будову травної системи. Основний корм цих тварин – сіно.
  • Ці гризуни повинні їсти свій кал, щоб бути здоровими – вони здатні засвоювати вітаміни груп К і В, які утворюються тільки під час другого проходження через травну систему.
  • morski2

    . . . . .

    А зараз трішки веселощів , про цих маленьких пухнастиків:wink:

Як доглядати за вухами та очима морської свинки

У морської свинки необхідно регулярно перевіряти стан вух і проводити їх очищення. Для цього використовують паперову серветку, намотану на палець і, виконуючи очищаючі руху, прибирають бруд, пил з вушної раковини. Якщо при огляді ви помітили неприємний запах з вух або тварина схиляє голову в бік хворого вуха, то швидше за все тварина було заражено вушним кліщем, і варто звернутися до ветеринара.

morski3

Для чищення очей необхідно взяти м’яку паперову серветку, змочити у воді і видалити утворення в куточках очей, скоринки. При спостереженні сильної сльозотечі потрібно звернутися до лікаря, оскільки такі симптоми свідчать про наявність ранки або запалення.