Ці гризуни точно вам сподобаються, адже вони дуже соціальні та милі створіння. Існує широкий спектр різновидів щурів, починаючи від особливого кольору шерсті та закінчуючи кольором очей. До них належать білі, коричневі, блакитні та шерсті різноманітних кольорів, які можуть супроводжуватися темними або рожевими очима. Самці щурів відомі як бакси, а самки називаються самками. Дитинчат щурів називають кошенятами.
Як правильно обрати декоративного щура?
Ось список порад, які можуть вам допомогти правильно обрати декоративного щура:
- Перш ніж придбати декоративного щура, ознайомтеся з інформацією, яка буде стосуватися про їх види, характеристики та вимоги до догляду. Різні види можуть відрізнятися за розміром, поведінкою та іншими факторами.
- Важливо обрати хороший зоомагазин або надійного розплідника, який дотримується стандартів утримання та розведення декоративних щурів.
- Вік декоративного щура має велике значення. Для того, щоб забезпечити йому належний догляд, обирайте тваринку, яка досягла мінімальної вікової позначки для розплоду та адаптації до нового дому.
- Спостерігайте за поведінкою обраної тварини. Прослідкуйте, щоб обраний щурик мав жвавий, активний та здоровий вигляд. Уникайте тих, хто проявляє ознаки нездужання або стресу.
- Щури є досить соціальними тваринами, тому обирайте тих, які мають позитивний досвід з іншими щурами та людьми. Якщо таке можливо, то обирайте тварин, які вже жили в групі.
- Вибір статі може вплинути на характер та ваш спосіб взаємодії з тваринкою. Самці та самки можуть поводитися по-різному, адже вони мають різні фізіологічні особливості.
- Забезпечте для свого щура велику та безпечну клітку з необхідними аксесуарами, гігієною та харчуванням.
- Догляд за декоративними щурами вимагає часу та зусиль. Переконайтеся, що ви готові вкласти свій час у догляд, годування, ігри та соціалізацію з твариною.
Переконайтеся, що обрана вами тваринка здорова. Уточніть у продавця або розплідника, чи була виконана ветеринарна перевірка, чи має вона всі необхідні вакцинації.
Що потрібно для догляду за декоративним щуром?
Якщо ви купуєте щурів у зоомагазині, то зазвичай продавці легко вам допоможуть у виборі всіх необхідних речей для вашої тваринки.
Ось список того, що вам потрібно придбати:Дротяна залізна клітка. Виберіть достатньо велику і безпечну клітку(висотою 50 см, довжина і ширина клітки — по 60 см)для житла вашого щура. Пам’ятайте, що вони активні тваринки, тому їм потрібно достатньо місця для активностей.
Підстилка для клітки. Забезпечте м’яку та вбираючу підстилку для клітки, яку потрібно буде регулярно та зручно міняти. Це може бути кукурудзяний наповнювач, тирса, пресований наповнювач(гранули або пелети), а також підійде дерев’яна тріска. Щурам НЕ МОЖНА класти у клітку: вату, ганчірки, газети або кольорові серветки/папір.
Корм. Виберіть збалансований корм для ваших декоративних щурів, який забезпечить їм всі необхідні поживні речовини.Враховуйте дієтетичні потреби свого щура та забезпечте їм необхідну дозу вітамінів та мінералів.
Мисочки для їжі та поїлка. Для забезпечення харчування та водопостачання варто обрати для цього важливі аксесуари, бажано обрати керамічні мисочки, щоб ваш активний щурик її не перекинув.
Активність щурика. Розмістіть у клітці різні платформи, гілки та структури для підтримання активності щура. Забезпечте щурику можливість створити затишне місце для сну та відпочинку (або купіть йому будиночок, де він може ховатися і почувати себе у повній безпеці).
Де поставити клітку із декоративним щуром?
Варто розташувати клітку, де ви часто перебуваєте, щоб забезпечити таким чином щурам соціальний контакт та зв’язок з вами. Пам’ятайте про світло, декоративні щурики повинні мати доступ до природного світла, проте НЕ ставте клітку під прямі сонячні промені. Не допускайте переохолодження та протягів у кімнаті, де перебувають ваші щурики. Якщо у вас є інші домашні тварини, переконайтеся, що вони не мають доступу до клітки щурів, оскільки це може спричинити стрес або небезпеку для обидвох сторін. Підтримуйте оптимальну температуру у приміщенні (зазвичай від 20 до 24 градусів Цельсія) для комфортного тримання декоративних щурів.
Як часто потрібно чистити клітку для декоративного щура?
Рекомендується проводити часті чищення клітки, щоб забезпечити комфорт та здоров’я для вашого улюбленця. Частота очищення клітки для декоративних щурів залежить від кількох факторів:
- кількості щурів
- розміру клітки
- виду підстилки
- активність щурів
Ось загальні рекомендації щодо чистки клітки:
Намагайтеся щоденно перевіряти клітку вашого домашнього улюбленця; прибирайте залишки їжі, застарілу підстилку та інші відходи. Це допоможе уникнути неприємних запахів та запобігати розповсюдженню бактерій. Рекомендується проводити повне очищення клітки раз на тиждень. Викиньте всю підстилку, вимийте піддон та стінки клітки, а потім насипте свіжу підстилку. Приблизно раз на місяць рекомендується проводити глибоке очищення, тобто включаючи миття всіх аксесуарів, мисочок для їжі та поїлок.Якщо ви помічаєте неприємний запах з клітки, це може бути ознакою того, що необхідно провести очищення раніше запланованого терміну. Також не забувайте звертати увагу на загальний стан клітки та поведінку щурів. Якщо вони брудні або відчувають дискомфорт, це може бути сигналом для проведення очищення.
Що їдять декоративні щури?
Декоративні щури є всеїдними тваринами, їх харчування повинно бути різноманітним та збалансованим. Основу їх раціону складають готові корми для декоративних щурів, які можна придбати у зоомагазинах. Безумовно, що ці домашні улюбленці полюбляють і хочуть їсти лише корм.
Ви можете спробувати дати погризти у невеликих кількостях своєму щурику наступне:
- свіжі фрукти та овочі (яблука, груші, кавун, цукіні, морква, броколі, шпинат тощо);
- Варені яйця (невелика кількість білка яйця);
- горішки та насіння (горіхи, кедрові горішки) та насіння (соняшникове, гарбузове);
- М’ясо (курка або індичка);
- нежирний сир;
- варені яйця;
- відварену рибу та морепродукти;
- натуральний несолодкий йогурт, кефір, ряжанку;
- якісний сухий котячий чи собачий корм.
Пам’ятайте, що все солодке, смажене, копчене, консервоване НЕ МОЖНА!
Декоративні щури — це відповідальність, і ви повинні бути готові забезпечити їм оптимальні умови життя та догляду.