Корела (Nymphicus hollandicus) – папуга, що належить до родини какаду, пілродини корелині, при цьому він є єдиним представником роду корела. Один з найпопулярніших домашніх папуг. Його батьківщиною є Австралія. Назва Корела походить з Австралії, однак європейські натуралісти дали птаху друге ім’я – Німфа, яке, зокрема, відображено у його латинській назві – Nymphicus hollandicus. Німфи – це другорядні богині, що мешкали у печерах, лісах, полях, горах, річках та джерелах та уособлювали сили та явища природи – у такий спосіб науковці підкреслили красу цих птахів.
. . . . . . .
Австралійський материк європейці відкрили порівняно пізно – лише у XVII столітті, відповідно лише в ході його освоєння вони зуміли познайомитись з цими птахами. Лише 1840 року птахів вперше продемонстрували у Парижі, і відтоді вони почали завойлвувати все більшу популярність у любителів птахів. В Україні корела вперше з’явилась у середині ХХ століття і швидко стала надзвичайно популярною. Однак австралійський уряд дбає про збереження природньої популяції корел, тому 1960 року Австралія заборонила вивозити птахів за межі континенту. Тож зараз всі птахи, які ми можемо придбати чи то в зоомагазинах, чи на зооринках є народженими у неволі.
Якщо говоритит про їх батьківщину – Австралію, то там вони селяться у саванах, де ростуть евкаліпти на узбережжях рік, є кущі. Особливо корели люблять верхівки старих сухих дерев, оскільки їхній колір зливається з такими гілками. Наявність джерела води надзвичайно важлива для корел. Також вони віддають перевагу відкритому простору, де чудово можна побачити навколишню місцевість та вчасно помітити небезпеку.
. . . . . .
У дикій природі папуги корели здатні легко пролітати великі відстані, тож часто їх можна побачити у дуже несподіваних місцях. Вони є зграйними птахами, а на час далеких перельотів зграї навіть об’єднуються.
Для гніздування вибирають старі дупла дерев, при цьому вологість суттєво впливає на їх розмноження та, відповідно, чисельність – під час посухи вони не розмножуються, натомість стимулом до шлюбних ігор є початок сезону дощів. Протягом 22 днів самка висиджує 3-7 яєць. Що цікаво – самець є зразковим батьком і після того, як на світ з’явились пташенята допомагає самці їх вигодовувати. Через півтора місяці пташенята покидають гніздо, однак ще до їх вильоту самки роблять нову кладку.
Попри свою красу корели створюють проблеми австралійським фермерам, оскільки часто знищують плантації зернових. Фермери, щоб захистити свій врожай часто труять та відстрілюють птахів.