
Джунгарський хом’як. Історія походження та цікаві факти
Джунгарський хом’ячок (Phodopus sungorus) - одна з найпопулярніших дрібних домашніх тваринок що належить до родини хом’якових. Загалом хом’яки є надзвичайно древніми тваринами - їх давні предки мешкали на Землі вже у геологічний період олігоцену, а це від 34 до 23 млн. років тому. Родина хом’яків є надзвичайно поширена, зокрема в Євразії зустрічається на значному ареалі - від Польщі, де є 10 видів хом’яків до далекосхідних регіонів Росії, де зафіксовано понад 60 видів хом’яків - від карликових до доволі великих ондатр.

Щодо джунгарського хом’яка, то це невелика тварина довжиною до 10 см та вагою до 65 грам, зазвичай живуть 2,5 роки, однак за сприятливих умов до 3 років. У природніх умовах проживають у Західному Сибіру, Хакасії, Джунгарському Алатау (регіон, який розташовано на кордоні Казахстану та Китаю). Попри маленькі розміри джунгарські хом’яки у природі готові навіть агресивно відстоювати власне житло, навіть у протиборстві із значно більшими тваринами. При тому, що самі вони його не будують, а зазвичай відбирають його в інших гризунів, наприклад виганяючи ховрахів. Також серед любителів відомий під неофіційною назвою “Карбишев”.

Подібним до джунгара є хом’ячок Кемпбелла, вони навіть можуть давати життєдайні гібриди, через що останній тривалий час вважався підвидом джунгарського. У них дуже подібний природній ареал -- Кемпбелл мешкає у Монголії, на півночі Китаю, окремих прикордонних з Китаєм регіонах Росії -- власне саме там у 1904 році цих тваринок знайшов та описав британець Чарльз Кемпбелл, на честь якого і назвали твариинку. Однак тепер зоолооги дійшли до висновку, що це все ж різні види.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!









