Джунгарський хом’як. Історія походження та цікаві факти

Джунгарський хом’ячок (Phodopus sungorus) – одна з найпопулярніших дрібних домашніх тваринок що належить до родини хом’якових. Загалом хом’яки є надзвичайно древніми тваринами – їх давні предки мешкали на Землі вже у геологічний період олігоцену, а це від 34 до 23 млн. років тому. Родина хом’яків є надзвичайно поширена, зокрема в Євразії зустрічається на значному ареалі – від Польщі, де є 10 видів хом’яків до далекосхідних регіонів Росії, де зафіксовано понад 60 видів хом’яків – від карликових до доволі великих ондатр.

dzhungar_2

. . . . . .

Щодо джунгарського хом’яка, то це невелика тварина довжиною до 10 см та вагою до 65 грам, зазвичай живуть 2,5 роки, однак за сприятливих умов до 3 років. У природніх умовах проживають у Західному Сибіру, Хакасії, Джунгарському Алатау (регіон, який розташовано на кордоні Казахстану та Китаю). Попри маленькі розміри джунгарські хом’яки у природі готові навіть агресивно відстоювати власне житло, навіть у протиборстві із значно більшими тваринами. При тому, що самі вони його не будують, а зазвичай відбирають його в інших гризунів, наприклад виганяючи ховрахів. Також серед любителів відомий під неофіційною назвою “Карбишев”.

dzhungar_3

Подібним до джунгара є хом’ячок Кемпбелла, вони навіть можуть давати життєдайні гібриди, через що останній тривалий час вважався підвидом джунгарського. У них дуже подібний природній ареал — Кемпбелл мешкає у Монголії, на півночі Китаю, окремих прикордонних з Китаєм регіонах Росії — власне саме там у 1904 році цих тваринок знайшов та описав британець Чарльз Кемпбелл, на честь якого і назвали твариинку. Однак тепер зоолооги дійшли до висновку, що це все ж різні види.