Власники котів часто задаються питанням: чи потрібно стригти кігті вихованцям? Адже вберегти стіни і меблі в будинку від котячих витівок можна, привчивши тварину до кігтеточки. Але як захистити від травм – випадково вирваних або врослих кігтів? Фахівці наполягають: стригти кігті потрібно регулярно. А, щоб ця процедура проходила легко і безболісно, привчати до неї кота потрібно якомога раніше. Якщо ж є сумнів у власних силах і побоювання поранити тварину, варто звернутися до ветеринарного лікаря.
. . . .
Стригти чи не стригти?
Домашні коти, що живуть в квартирі, не ведуть активний і рухливий спосіб життя, як їх вуличні побратими: не бігають по асфальту і пересіченій місцевості, не лазять по деревах і, відповідно, не сточують кігті в природних умовах. Коли вони відростають дуже довгими, тварина може не тільки зашкодити м’яким меблям і килимам, але і нанести собі травму – наприклад, вирвати кіготь, зачепившись за диван, крісло або килим.
Особливу увагу також варто звертати на рудиментарний, або п’ятий кіготь, розташований на передніх лапах. Ним складно за щось зачепитися, оскільки він не дістає до підлоги, але він може врости або встромитись в подушечку лапи, доставивши вихованцеві хворобливі відчуття.
Як привчити кота стригти кігті?
Щоб процес проходив спокійно і безболісно, привчати до нього потрібно з самого раннього віку. Необхідність в першій процедурі, як правило, виникає у кошеняти в віці трьох місяців. Дуже важливо, щоб вона пройшла максимально безболісно і швидко, не викликала страху та дискомфорту, інакше в майбутньому цей процес перетвориться на важке випробування. Потрібно вибрати час, коли кошеня спокійне, взяти його на руки, погладити. По можливості варто залучити помічника: щоб і вихованця не поранити, і себе захистити від подряпин.
. . . .
Як стригти кігті?
Лапку потрібно взяти в руку і натиснути на неї так, щоб з’явилися кігті. Їх потрібно уважно вивчити: біля основи кожного кігтя знаходиться пульпа – яка охоплена кровоносними судинами і нервовими закінченнями.
Відрізати кіготь потрібно на відстані не менше 2 мм від цієї чутливої частини. Зріз повинен бути поперечним. Про всяк випадок варто заздалегідь підготувати антисептик, щоб обробити рану, якщо пульпа все-таки буде випадково зачеплена.
Чим стригти?
Для стрижки кігтів найкраще використовувати спеціальні кусачки (когтерізки), придбати які можна практично в будь-якому зоомагазині. Звичайні ножиці з завданням проведення безболісної процедури не впораються, а ось когтерізки підійдуть ідеально. Цими інструментами особливо зручно стригти кігті кошенятам і кішкам маленьких порід, коли потрібно відстригти тонкий край.